טיולי הפריחה חוזרים: פריחת חלמוניות ברחבי הארץ

אחרי החצבים והחבצלות מגיע תורן של פרחי החלמוניות - פריחה צהובה נהדרת שמתחילה בשיא הסתיו, הרבה לפני הפריחה החורפית שעוד רחוקה מאיתנו. הנה כמה נקודות שאפשר לראות פריחת חלמוניות בארץ כבר בסופ"ש הקרוב

20201128 131802
פריחת חלמוניות בלהבים | צילום: כרמל קמין

אמנם טיולי הפריחה הרציניים רחוקים מאיתנו ויגיעו רק אחרי שבועות של גשמים לקראת ינואר, אבל גם בשיא הסתיו אפשר להסתפק בפריחה נהדרת של גיאופיט צהוב ויפהפה: החלמוניות!

הפריחה מתחילה באמצע אוקטובר עד סוף נובמבר והשיא שלה משתנה בהתאם לגשמים. הנה כמה המלצות על טיולי פריחה קלים לכל המשפחה:

שביל הפסגה בהר מירון

שביל הפסגה הוא מסלול קל יחסית להליכה ומתאים למשפחות (לא לעגלות) שלוקח בין חצי שעה לשעה חצי, תלוי בקצב העצירות שלכם מול הנוף. יפה לטייל פה כל השנה, אבל בתקופת הסתיו יש בו מספרי מקבצי פריחה נהדרים ממש בקרבת החניה. זה אחד מאתרי הפריחה הכי מפורסמים ומקום מאוד פופולארי לכן כדאי להגיע יחסית מוקדם אחרת החניון מתמלא. השביל מסומן בסימון אדום לבן וניתן להאריך בטיולים נוספים בהר המירון, כמו למשל לרדת ברגל לכיוון קבר הרשב"י.

מה לשים בוויז: חניון שביל הפסגה הר מירון

20181103 130858
מקבץ חלמוניות מול הנוף של המירון | צילום: כרמל קמין

20181103 131101
מושלמים לאינסטגרם, שתדעו | צילום: כרמל קמין

גבעות גורל, להבים

כמה דקות נסיעה מהישוב להבים, על גבעות גורל החלמוניות פורחות במרבדים מכובדים ביותר ובהרבה מאוד נקודות פריחה שונות. אפשר לראות פריחה ממש בקרבת החניון אבל מומלץ לטייל על הגבעות בסביבה ולהנות גם מהנוף המדברי היפה וגם מעוד הרבה מאוד חלמוניות.

מה לשים בוויז: יער החלמוניות בלהבים

20201128 114933
החלמוניות בלהבים. שווה לטפס על הגבעות בסביבה לעוד פריחה | צילום: כרמל קמין

הר תבור

עוד אתר מעולה לפריחת חלמוניות הוא הר התבור בקרבת נצרת. שביל החלמוניות בהר תבור מופיע בבירור בוויז, אבל האזור יחסית צר ולא יכול להכיל הרבה מכוניות, לכן אם אתם מגיעים בצהריים בתקופת הפריחה עדיף לחנות למטה ולטפס ברגל. מקבצי הפריחה נמצאים לרוב מתחת לכביש העפר שמקיף את ההר.

מה לשים בוויז: שביל החלמוניות בהר תבור

תל חזקה ברמת הגולן

תל חזקה בקרבת רכס בשנית ברמת הגולן הוא מוקד נפלא של פריחה ואזור נעים לטיול כל ימות השנה. בסתיו תמצאו בו גם מקבצי חלמוניות עצומים וגם המון המון סיתווניות ורודות.

אם כבר נסעתם עד לפה קחו בחשבון שהחלמוניות לא כל כך קרובות לרכב וכן תדרשו לטיול קצר באזור עד שתראו אותן, יהיה שווה את זה!

מה לשים בוויז: תל חזקה/הר חוזק

שביל החלמוניות בשדה בוקר

פריחה בלב המדבר תמיד מרגשת, והשילוב של החלמוניות הצהובות עם נוף המדבר הוא חוויה אמיתית! שימו לב שהביקור כאן מתאים רק בסופי שבוע שכן זה עובר בשטח אש צבאי.

מה לשים בוויז: רכס החלמוניות בשדה בוקר

Gdtttv
החלמוניות

חלמוניות בירוחם

לדרומיים יש עוד נקודת פריחה שווה - החלמוניות של ירוחם!

מה לשים בוויז: רכס החלמוניות בשדה בוקר

 

כרמל קמין היא בעלת הבלוג "מסוף כרמלית".