4 מסלולים משפחתיים מלאים בצבעונים

פריחות הצבעונים ברכס גבעת המורה ובנחל השומר ותורמוסים בגולן. צאו לטייל

זמן צפייה: 00:38

רכס גבעת המורה

גבעת המורה היא גבעה מוארכת, סמוכה לעיר עפולה ונישאת מעל מישורי עמק יזראל ובקעת כסולות. לאורך המסלול ישנה פריחת כלניות אדומות ועיריות לבנות, ובפסגה ניתן להנות ממראה ססגוני של צבעונים, קחוונים, רקפות, חרציות, מרגניות, חרדלים וצהרונים הצובעים את השטח בשלל צבעים. מסלול הטיול בשביל כולל תצפיות נפלאות על הרים ועמקים ונקודת פריחה קסומה הנמצאת בפסגת הרכס.

נקודת המוצא של המסלול הינה בשביל עפר רחב, בפסגת רכס גבעת המורה. המסלול מעגלי ומתאים לקבוצות קטנות, למשפחות, לזוגות ולחובבי פריחה. אורך המסלול הינו כ-1.3 ק"מ של הליכה ומשכו כשעה. הכניסה הינה ללא תשלום וללא הגבלת שעות.

איפה תוכלו למצוא נרקיסים עכשיו?

[brightcove_iframe video_id='mood_article_289' autoplay='0' kid='1_awf6a4b7' duration='1929']

מסלול שמתחיל ונגמר על החוף:

[brightcove_iframe video_id='mood_article_323' autoplay='0' kid='1_kj8l8dik' duration='1929']

קצת על הצבעוני

הצבעוני נחשב לאחד מפרחי התרבות העיקריים של המין האנושי, הסמל הלא רשמי של הולנד והפרח הלאומי של איראן וטורקיה. הוא שייך למשפחת השושניים וקיימים כ-100 מינים הגדלים בטבע. צבעוני הוא צמח השייך למשפחת השושניים. לצבעוני פרח דמוי גביע ובעל שישה עלי עטיף צבעוניים. מקור השם "צבעוני" הוא במגוון הצבעים הגדול של הזנים התרבותיים. בארץ ישראל הגדלים הזנים: צבעוני החרמון, צבעוני השרון, צבעוני ההרים, צבעוני המדבר וצבעוני ססגוני. הצבעוני פורח בשלהי החורף, העונה היפה ביותר לצאת ולטייל.

*באדיבות ערן ודוד גל-אור, מסלולים<להתאהב בארץ מחדש

פריחת הצבעוני בנחל השומר

ברשות הכינרת ממליצים על סיור משפחתי בנחל השומר אל פריחת הצבעוני. מדובר במסלול מעגלי, קל להליכה, המתאים לכל המשפחה ואורך כשעה. איך מגיעים? נוסעים על כביש 90 בכביש ראש פינה-מטולה, חולפים על פני קריית שמונה ותל חי, לצד הכביש שדרת אקליפטוסים. מיד אחרי העץ האחרון משמאל בשדרה, פונים שמאלה בכביש צר ונסתר. יש לנסוע כ- 300 מטרים ולהחנות הרכב.
המסלול - מאזור החנייה פונים מערבה ומתקדמים לאורך השביל המסודר. בפיצול השביל ניתן להמשיך ישר במעלה נחל השומר, כ-400 מטרים לערך עד לריכוזי הצבעונים היפיפיים ולחזור באותה הדרך. ניתן גם לפנות תחילהה שמאלה, ולעלות לאתר העתיקות בשם חרבת נוחה וממנו לרדת לאחר מכן ישירות אל ריכוזי הצבעונים ולחזור לאורך הנחל. באזור ניתן ליהנות מפריחות עצי הפרי במטעי החקלאים, פריחות ורודות (נקטרינות) ולבן (שזיף).

פריחת התורמוסים בגולן

בימים האחרונים החלה פריחה מרשימה של תורמוסים במורדות הגולן, באזור שמצפון לעין תינה ומדרום לקיבוץ גונן. ברשות הכינרת ממליצים לשלב מסלול רגלי בעין תינה ותצפיות על התורמוסים הפורחים במרבדים במורדות הגולן לאורך כביש 918. איך מגיעים? בצומת מחניים פונים מזרחה לכביש 91, בצומת גדות פונים צפונה לכביש 918, לאחר גשר הפקק ב-2.55 ק"מ נפנה ימינה לעבר דרך עפר שם נחנה את הרכב.

המסלול - צועדים על דרך העפר לעבר האקליפטוסים ובריכות המים, משם ממשיכים במים רדודים במעלה הזרימה עד לנקודת השיא היא מפל עין-תינה היוצא מצינור בזרימה עוצמתית המתנפצת על סלעי בזלת. ההליכה בקטע זה אתגרית לעונה זו של השנה ובהחלט אפשר להסתפק בביקור בבריכות התחתונות בלבד. עין תינה זוכה לטיפול וטיפוח מסור לאורך כל השנה במסגרת פרויקט שומרי הנחל של רשות הכינרת בשיתוף המשרד להגנת הסביבה ורשותת הטבע והגנים, במסגרתו תלמידי בית ספר רמת כורזים דואגים לטיפוח הנחל לאורך השנה בסיוע מועצות אזוריות מבואות החרמון וגליל עליון. אל הרכב נחזור באותו שביל איתו הגענו לבריכות. משם מומלץ להמשיך בנסיעה איטית לאורך כביש 918 ולהתרשם ממרבדי פריחה עצומים הצבועים בכחול עמוק של תורמוס ההרים. אפשר לעצור את הרכב ברחבה קטנה ליד הכניסה לנחל חמדל, כמה ק"מ צפונית לעין תינה.

המלצות נוספות לטיולים בנחלים ובאזור הכינרת -באתר- "זורמים לכינרת" של רשות הכינרת בכתובת www.kineret.org.il וגם בדף הפייסבוק - "זורמים לכינרת"

גם בלי להיכנס למים: מסלול רטוב במרכז. צפו

[brightcove_iframe video_id='mood_article_174' autoplay='0' kid='1_dpri9tay' duration='1929']

החופשות הכי שוות והיעדים החמים עכשיו אצלנו בפייסבוק

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ