והרי התחזית: אלעד זוהר הולך בעקבות הכוכבים

החזאי ומגיש הטלוויזיה אלעד זוהר מספר היכן נמצא גן עדן חורפי, מה מחזיר אותו תמיד לילדות ועל המקום בו הציע נישואין לאשתו שירי

מסלול VIP

הוא פרץ לחיינו כחזאי צעיר ולהוט וכיום הוא מעביר לנו כל בוקר באנרגיות שיא בתוכנית הבוקר של רשת 13 "פותחים יום" לצד בת זוגו הטלוויזיונית נועה רוזין. כיאה לאיש מטאורולוגיה, אלעד זוהר הוא חובב טיולים לא קטן והוא לא ייתן לעובדה שיש לו שני ילדים קטנים לעצור אותו, להיפך, הוא יארוז את כל השבט וידרים לנגב לפחות לשלושה ימים. אז קבלו את יעדי הטיול המקסימים ביותר בישראל מפי אחד שיודע.

אלעד זוהר
אלעד זוהר | צילום: מתוך האלבום הפרטי

הנופש המושלם בארץ

שלושה ימים לפחות, שבהם משלבים גם טיולים מרתקים, גם נפגשים עם מקומיים מרתקים, אוכלים טוב ונחים טוב בין לבין. לאחרונה הזדמן לי ולמשפחתי לטייל הרבה בנגב. שם אפשר לראות איך המקומיים מצליחים להמציא תעסוקה ופרנסה מהשטח ומההיסטוריה של המדבר. הנופים משגעים, המים יוצאים מהסלע ואפשר למצוא מקומות מעולים לישון בהם בעלות סבירה.

אלעד זוהר
מתרועע עם המקומיים - אלעד ורואה צאן ליד מצפה רמון | צילום: מתוך האלבום הפרטי

עוד במסלול VIP:

בזמן שלונדון מחכה לה: דנה רון מוצאת את אירופה בישראל

לגור בחופש: ארז קומרובסקי שולח אותנו לטבע של צפון הארץ

חופשה בטיל: טילטיל מגלה לנו איפה מרגישים הכי תאילנד בישראל

המקום המושלם לפיקניק

אנחנו תמיד יוצאים בהרכב מלא עם הילדים וחברים וגם לא אוהבים לנסוע רחוק מהמרכז. לכן המקום האהוב עליי הוא תל אפק, ליד ראש העין, המשלב גם מים קרירים לטבילה וגם שטח מוצל ומסודר למנגל, אוהלים ומשחקייה. מבחינתי, להגיע בבוקר ולצאת בערב, כי עד שהכנסתי את כל הבית לתא המטען – לפחות אסחט כל דקה מהיום. פיקניק מעולה אפשר לעשות גם ביער קדימה, יער שוהם ולמחפשי הרומנטיקה – שקיעה על המצוק בגן הלאומי חוף השרון.

המקום הכי רומנטי בארץ

מצוק הארבל. שם הצעתי נישואין לשירי. זהו קיר סלע מרשים הפונה לכינרת כשלמרגלותיו בקעת גינוסר. היה שם עץ חרוב שקרס בסערת רוחות בינואר 2017 וזה היה רגע עצוב להרבה ישראלים שהקפידו לבקר אותו.

אלעד זוהר והמשפחה
משפחת זוהר בנגב | צילום: מתוך האלבום הפרטי

מסלול רגלי מומלץ

לאוהבי הליכה במאמץ בינוני כולל ילדים הייתי ממליץ לקפוץ לחורבת עיטאב. זהו מסלול מהמם ומעט מאתגר ממזרח לבית שמש, הכולל עליות ומורדות, צמחייה משגעת, מערות סלע משעשעות וחורבה עתיקה על פסגת גבעה הצופה לנוף מרשים. העונה המומלצת היא סוף החורף והאביב.

בצפון הארץ חובה לבקר בחורשת הארבעים. גן עדן של ממש בימות החורף, עם פריחה מדהימה ומסלול נופי במסלע של הכרמל.

לשם אני הולך כדי להירגע

אני נרגע בכל מקום שמרומם את רוחי. גם אם היה קשה להגיע אליו וגם אם תמיד יש איזו התרחשות סביב הילדים - הנוף ותחושת הסיפוק מהמסלול עושים לי טוב על הלב.

לשם אני הולך כדי לקבל השראה

יער חורשים הוא נוף ילדותי. בקיץ המקום חם מאוד ולא מעניין מבחינת פריחה, אבל בחורף אנחנו מגיעים כל שנה ומבקרים את פריחת הסתיו הראשונה: כרכומים, רקפות וסיתווניות. אם ירדו גשמים רבים יום לפני הטיול, נחל קנה עוד זורם בעוצמה והמקום הקרוב לכפר סבא הופך לאיזה הר גלילי בתחושה. לצערי, מתרבה שם תופעת האופנועים והג'יפים שחוצים את הנחל וזה מתסכל. עם זאת, לחזור למקום שבו גדלתי מעורר בי נוסטלגיה ודמיון.

"שיר הטיול" שלי

בנסיעה לטיול אני מאוד אוהב לשמוע מוזיקה ישראלית ישנה וטובה. יש כמה תחנות המשדרות אותה בשבת וזה תענוג.

במזוודה שלי תמיד תמצאו

פנסים. אף פעם אי אפשר לדעת אם נזדקק לאחד מהם.

בתיק האוכל שלי תמצאו

פריכיות ללא גלוטן, חטיפים והמון מים.

אלעד זוהר והילדים
עם הילדים במפלי הבזלת | צילום: מתוך האלבום הפרטי

המסלול המהיר:

ים או בריכה? בריכה.

מלון או קמפינג? קמפינג.

טבע או עיר? טבע.

זריחה או שקיעה? שקיעה.

צלילה או טיפוס? טיפוס.

פנסיון או מסעדות? פנסיון.

טרק או בטן-גב? טרק.

אילת או סיני? אילת.

זוגי או משפחתי? משפחתי.

טרופי או אירופי? אירופי.

אלעד זוהר
כל נוף ומסלול מרגיעים אותו - נחל סער | צילום: מתוך האלבום הפרטי