שישי חופשי אמנותי - שבע תערוכות חדשות ברחבי הארץ

בדים, סוסים, מוצרי ניקיון ושישה סדרי משנה לצד צילום עכשווי מישראל ויפן, בני משפחת אבו שקרה ואמנים לונדונים - לפתוח את בוקר שישי עם שבע תערוכות חדשות

Michael Cullen. 2018

דרך הבד - תערוכה של האמנית רות אדלר

מראשית דרכה כיוצרת, פועלת רות אדלר על התפר שבין אמנות ועיצוב. בתערוכה הנוכחית, בגלרייה ויטרינה בחולון, מוצגות עבודות הטקסטיל שלה מחמש השנים האחרונות. בתערוכה מפגישה אדלר את חומר הגלם האהוב עליה, בדים, עם תפיסה ציורית מופשטת בתוספת טכניקות שונות מתחומי הציור וההדפסה. 

אדלר, ילידת קנדה, מחלקת את זמנה בין תל אביב לטורונטו ובשנים האחרונות שוהה מספר חודשים בשנה בהוואי. בכל ארץ היא יוצרת מתוך מבחר הבדים המקומיים שהיא מוצאת כשהיא מתחקה אחר האסתטיקה האופיינית ורוח המקום והזמן. הבדים מהם עשויות העבודות מישראל שהן עיקר התערוכה, אמנם אינם מיוצרים בארץ אלא מיובאים בהתאם לטעם המקומי, מאופיינים בגוונים בהירים של ארץ שטופת שמש. 

כתובת: גלריה ויטרינה ע"ש ג'וליה מזרחי, המכון הטכנולוגי חולון 16, הופיין 63, חולון

התערוכה תוצג עד ה- 2 בפברואר 2023,

אתר גלריה ויטרינה

רות אדלר, חולצת ליפטי נגב, 1987- צלם ג'סי מילנס
רות אדלר, חולצת ליפטי נגב, 1987. צלם: ג'סי מילנס

 

UNIT TAKE OVER - בחלל האמנות נסימה לנדאו

במלאת שנתיים לפתיחת חלל האמנות נסימה לנדאו בתל אביב, מגיעה להתארח גלריה Unit London ומשתלטת על החלל כולו. 

בתערוכה UNIT TAKE OVER מוצגות עבודות של מיטב אמני הגלריה הלונדונית, ביניהם אֵטסוּ אֵגמי, אמה אוֹדוּמייד, דמיאן אלוויס, סת' ארמסטרונג, ג'ושוע הגלר, טיילור הובס, ניקולס הוליבר, טייג'י הייאמה, ג'ייק ווד-אוונס, זיפינג וונג, אמדאו מורלס, מאורו ס. מרטינז, רקס סאות'וויק, כריסטוף סנטי וקריסטה קים.

המבקרים בתערוכה יזכו להתוודע לפעילות הענפה של London Unit – פלטפורמת אמנות גלובלית, המוקדשת לקידום אמנים צעירים ומבטיחים, המשפיעה על סצנת האמנות הבריטית והעולמית באמצעות תכנית דינמית, המתעדכנת כל העת.

כתובת: נסימה לנדאו - אחד העם 55,  תל אביב 

התערוכה תוצג בין ה17.11-23.12

אתר התערוכה

2022ge
דמיאן אלוויס הסטודיו של בסקיאט, 2022. באדיבות נסימה לנדאו

Emma Odumade Achilles Heel 2
EMMA ODUMADE - ACHILLES’ HEEL, 2022 . באדיבות נסימה לנדאו

 

רוח האדם, רוח המקום – אמני משפחת אבו שקרה בעין חרוד

לראשונה: תערוכה לחמשת האמנים המשפיעים, בני משפחת אבו שקרה מאום אל-פחם. 

בתערוכה, שעלתה במשכן לאמנות עין חרוד, נפרשת מניפה אמנותית מיוחדת של בני משפחה אחת, שהיא תופעה יוצאת דופן אמנותית וחברתית. הדיאלוג האמנותי הרב-דורי שעולה מהתערוכה, משרטט הוויה רב תרבותית ורב זהותית, הנטועה במציאות המורכבת של ישראל. 

הפעילות היצירתית הענפה והעשייה החברתית-חינוכית של משפחת אבו שקרה, נמשכת למעלה מחמישים שנה וכוללת עבודות אמנות המצויות באוספי אמנות משמעותיים.

שני אוצרי התערוכה מביאים 2 נקודות מבט שונות:

ד"ר גליה בר אור מכוונת את המבט אל "הדרך" - אל שורשי הזרם הסופי באיסלם, ופותחת צוהר לעולם רוחני המהווה מצע ומעטפת לסיפורם הביוגרפי של האמנים.
ד"ר חוסני שחאדה יוצא למסע בעקבות "המקום" - אל משמעות הטבע, החי והצומח, האדמה והנוף באמנות האיסלמית, כפי שהם משתקפים בעבודות חמשת האמנים. 

היכן: המשכן לאמנות, קיבוץ עין חרוד

התערוכה תוצג מה-12 לנובמבר 2022 למשך שישה חודשים.

אתר המשכן לאמנות עין חרוד

סעיד אבו שקרה צילום יגאל פרדו
סעיד אבו שקרה. צילום: יגאל פרדו

 

כתבות נוספות ב- Mood

 

 inside out -  צילום עכשווי מישראל ויפן

התערוכה הקבוצתית inside out  מוצגת בשיתוף פעולה אמנותי בין צלמים מישראל ויפן, לציון שבעים שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות.

בתערוכה, שמוצגת במרכז תרבות תאו בהרצליה פיתוח,  מוצגות כחמישים עבודות של צלמים יפנים וישראלים עכשוויים, כל אחת מהן חושפת נקודת מבט אישית, לעיתים אינטימית ואף לאומית במידה מסוימת.

הצילומים בתערוכה מוצבים זה לצד זה, כמו מבקשים לחשוף בפני הצופה זוויות ראייה חדשות ומעט שונות מאלו שהורגל בהן, להרהר ולערער על הסטיגמות של החיים שם ופה. לכאורה, מבחינה תרבותית וחברתית ישנם הבדלים רבים בין המנטליות היפנית לזו הישראלית. בין היתר, אפשר לציין נורמות של איפוק מול החצנה, סדר ציבורי מול כאוס, סגירוּת וחשש משינויים מול פתיחוּת וגיוון.

כתובת: מרכז תרבות תאו רחוב וינגייט 136, הרצליה

התערוכה תוצג עד 2 בינואר 2023

אתר מרכז תרבות תאו

Home Away From Home
אבישג שאר ישוב home away from home

©Yoko Ishii
יוקו אישיאי, אנחנו חברים We are Comrades ©Yoko Ishii

 

סינתטיקה - אביב גרינברג

תערוכת יחיד של האמן אביב גרינברג, הידוע במיצבים עזים המטפלים במוצרי ניקיון ופסולת פלסטיק תעשייתית.

היצירה של גרינברג, שנבחר לרשימת הצעירים פורצי הדרך בישראל מתחת לגיל 30 של מגזין פורבס, מגיבה לדפוסי הסתרה והדחקה, אישיים ומשפחתיים ומייצרת שיח על מבנים חברתיים, מערכות אקולוגיות משתנות, והתנהגות צרכנית. התערוכה שמוצגת בגלריה קורידור, מאגדת את כל ציוריו של גרינברג מראשית המפגש שלו עם פסולת הפלסטיק. דרך 50 ציורי שמן ורישומים, גרינברג מעלה מכלול תחושות כלפי המציאות העכשווית ו״מנבא״ תרחיש בו ״הכפייה הסינתטית״ המתמשכת של האדם על הסביבה, מבעבעת ומתמזגת עם הטבע. התערוכה גם מלווה בניחוח מיוחד שנבחר על ידי האמן מתוך בית האופנה של כריסטיאן דיור.

כתובת: גלריה קורידור, רחוב קויפמן 12, תל אביב (מלון דיויד אינטרקונטיננטל)

התערוכה תוצג בין 17.11 - 31.12.

אתר גלריה קורידור

אביב גרינברג. צילום: עומרי רוזנגרט
אביב גרינברג. צילום: עומרי רוזנגרט

 

"ללא היסוס" -תערוכה חדשה לאמנית בברלי ברקת 

התערוכה 'ללא היסוס', המוצגת בגלריה רוטשילד אמנות, נוצרה בתהליך משותף בן שנה, של האמנית הבינלאומית, תושבת ירושלים, בברלי ברקת והאוצר ד"ר דורון לוריא. התערוכה, המנציחה את העוצמה המרהיבה של הטבע ועולם החי, כוללת עבודות שמן בגדלים שונים, תבליט ורישומי פחם, בהם מתמקדת האמנית בסוס, שהיה משמעותי ומרכזי עבור האדם עד להמצאת התחבורה המודרנית והפך לחיה נכחדת ואייקון רומנטי.

כתובת: גלריה רוטשילד אמנות, יהודה הלוי 48, תל אביב

התערוכה תוצג בין ה17.11 -24.12

אתר גלריה רוטשילד אמנות

בברלי ברקת. צילום: עמר מיכאל
בברלי ברקת. צילום: עמר מיכאל

 

בין ציפורי ליפו - המשנה באמנות

התערוכה ״בין ציפורי ליפו – המשנה באמנות״ המוצגת בגלריה אשכילה ביפו הינה תערוכה ייחודית ופורצת דרך העוסקת בפרשנות אמנותית למשנה כמכלול ולששת סדרי המשנה ופרקיהם השונים. התערוכה, המוצגת בשותפות עם עמותת בית המשנה, שמה לה כיעד להציג עבודות במיגוון טכניקות ודיסציפלינות אמנותיות באופן פלורליסטי ומכבד הפונה לכלל המגזרים בציבור הישראלי.

31 אמנים נוטלים חלק בתערוכה המשתרעת על פני שתי קומות גלריית אשכילה ומביאה לידי ביטוי את הפרשנויות האמנותיות למשנה בציור וברישום, בהדפס, בצילום, בתלת-מימד, במיצב, בקליגרפיה, בעבודת וידאו ובאנימציה, בקרמיקה ובטקסטיל.

כתובת: גלריית אשכילה, רחוב שמעון בן שטח 2 יפו.

התערוכה תוצג עד ה-8.12

דף הפייסבוק של התערוכה