הטרנד החדש - לצאת לחופשה בחו"ל עם הילדים בחודש יוני ולחסוך הרבה כסף

במצב בו חופשות הקיץ השנה יקרות כעת ב-5-10% מבתקופה המקבילה בשנה שעברה והמחירים רק צפויים לעלות, יותר ויותר משפחות בוחרות לטוס לחופשה בחו"ל דווקא בחודש יוני ולחסוך עד 20 אחוז מהעלויות

Shutterstock חופשה משפחתית בבריכה
יוני - זמן טוב לחופשה משפחתית | צילום: Shutterstock

חופשה משפחתית בקיץ היא דבר יקר. נקודה. מחירי הטיסות בשמיים, המלונות עמוסים ולכן המחירים בהם בשיא, ואם צריך גם להוסיף את העלויות של השכרת רכב, שעלו מאז הקורונה, מגיעים לסכומים אסטרונומיים.

קיץ 2023 אמור להיות עמוס במיוחד, בכל העולם, וזה מקפיץ אף יותר את מחירי החופשות.

למה כדאי לטוס ביוני?

הכל עניין של היצע וביקוש - יוני זול יותר מיולי שזול יותר מאוגוסט.

הצצה קטנה באתר של טרווליסט מעלה כי אם תבחרו לטוס בתחילת יוני תוכלו למצוא דילים לטיסות ליעדים כגון לרנקה, סופיה ופאפוס במחירים של כ50 דולר הלוך ושוב (לא כולל כבודה), בוקרשט, בודפשט, ומבחר יעדים באיטליה במחירים של כ70-80 דולר לכרטיסי הלוך ושוב (לא כולל כבודה), כאשר ככל שהחודש הולך ומתקדם כך המחירים הולכים ומטפסים. גם בתחילת יולי עדיין תוכלו למצוא מחירים נמוכים, אבל רק בתאריכים ספציפיים ומוגבלים. מחירי דילים לטיסות ביולי לפאפוס, לרנקה וסופיה למשל מגיעים לבין 70 ל100 דולר ובתחילת אוגוסט הם כבר מגיעים לכ150 דולר.

הבדלים בין דילים של טיסות - קיץ 2023
הבדלים בין דילים של טיסות - קיץ 2023 | צילום: באדיבות אתר טרווליסט

 

כתבות נוספות ב-mood תיירות

 

לטוס עוד לפני שהחופש החל

מסתבר שיש לא מעט משפחות בארץ שבוחרות לצאת לחופשה בחו"ל בחודש יוני ובכך לחסוך אחוז ניכר מהעלויות.

"בשנה האחרונה, אני רואה טרנד חזק מאוד של משפחות שטסות גם מחוץ לעונה שלמשפחות זה פסח, יולי, אוגוסט וחגי תשרי". מתארת טליה קליין פרז, בעלת קהילת פייסבוק ואתר מטיילים בחו"ל עם ילדים "בעבר, היינו רואים מעט מאוד שאלות בקהילה לגבי שאר החודשים בשנה, אבל בשנה האחרונה, ובמיוחד בחודשים האחרונים, אנחנו רואים מגמה חזקה מאוד של משפחות שמחפשות להוזיל עלויות ומחליטות לטוס רגע לפני חופשת בית הספר. יוני הוא חודש מצוין לקפריסין למי שמחפש בטן-גב, כי מזג האוויר כבר חמים ואפשר להתרחץ בים ובבריכות. גם אנחנו טסנו לטיול בטן-גב בפאפוס ביוני ושילמנו רבע מהמחיר שהיינו משלמים על טיסות לו היינו טסים ביולי-אוגוסט. יוני הוא גם חודש מושלם למי שרוצה לעשות טיול בר/בת מצווה לפריז ולחוות את דיסנילנד פריז בלי כל התורים או את פארק אירופה בלי גלי החום והצפיפות של חודשי הקיץ".

פאפוס, קפריסין
פאפוס - זולה ביוני | צילום: shutterstock

ומה לגבי הפסד של ימי לימודים?

"באופן אישי, כאמא לילדים בגילאי בית ספר, תמיד השתדלנו לטוס רק בחופשות בית הספר" מספרת קליין פרז  "אך מאז הקורונה, הרבה מאיתנו מרגישים שאחרי שלוש שנים שהילדים למדו עצמאית בכל מקרה, לא יקרה כלום אם הם יפסידו כמה ימי לימודים על חשבון חופשה משפחתית במחיר זול. אנחנו לרוב דואגים שישלימו את החומר הלימודי. משפחות עם מתבגרים תמיד ניסו לנצל את 10 הימים האחרונים של יוני כדי לטוס מכיוון שהם כבר מסיימים את הלימודים ב-20.6 וככה יכולים לטוס במחירים נמוכים משמעותית ואפילו מבלי להפסיד ימי לימודים".

Disneyland Paris בדיסנילנד פריז
פחות צפוף ביוני בדיסנילנד פריז | צילום: Lisa Bunzel from Pixabay

 

לא רק הטיסות זולות יותר

מכיוון שיוני כבר נחשב הדקה ה-90, הרבה חברות מציעות חבילות משתלמות למשפחות.

בדקנו שוב באתר של טרווליסט את ההבדלים בין מחירי חבילת נופש ביוני לעומת יולי ואוגוסט.

עלות חבילה למשל של 3 לילות הכל כלול במלון באנטליה תעלה 376 דולר (מחיר ממוצע לאדם בהרכב של 2 מבוגרים + שני ילדים), אותה חבילה תעלה כבר 570 דולר ביולי ו719 באוגוסט.

חבילה של 3 לילות חצי פנסיון ברודוס תעלה 388 דולר ביוני 597 דולר ביולי ובאוגוסט המחיר מאמיר ל-870 דולר.

הבדלים בין מחירי חבילות נופש
הבדלים בין מחירי חבילות נופש - קיץ 2023 | צילום: באדיבות אתר טרווליסט

עמית גולדברג, מנהלת טרווליסט: "חופשות הקיץ נוטות להיות יקרות יותר בשל ביקוש גבוה כשהילדים בחופשה, לצד היצע שלא משתנה ורק פוחת ככל שמתקרבים לקיץ. מהנתונים שלנו עולה כי המחירים לחופשות הקיץ שאנחנו רואים עכשיו צפויים לעלות בכ-20% עד אוגוסט - מה שמשפיע על הכיס במיוחד כאשר מדובר בחופשות משפחתיות בהרכבים גדולים. הקדמת חופשת הקיץ לתחילת יוני יכולה להיות זולה בעשרות אחוזים מחופשה ביולי-אוגוסט, וניתן למצוא עוד דילים משתלמים לחופשה הקרובה".