המרוץ למיליון ברוסיה ואנחנו חושפים לכם את סיפור המוות המסתורי מאחורי קיר הגרפיטי

ראיתם את משימת הפרימה בלרינה של המרוץ למיליון? בואו לגלות עוד על המקום בו היא צולמה, הכיכר האדומה של מוסקבה. וגם איזה סיפור מחביא בתוכו קיר הגרפיטי של רחוב ארבט המפורסם? רצים בעולם מוסקבה, אל תפספסו.

זמן צפייה: 04:28
ברוכים הבאים לרוסיה או בשמה הנוסף – אמא מולדת. המקום בו אדום הוא לא סתם צבע וההיסטוריה מציצה מכל פינה. המקום בו הוודקה זורמת כמו מים, ובשביל אלכוהול לא צריך שום חגיגה. אז הצטרפו אלינו לביקור במדינה הגדולה ביותר באירופה ובעצם בעולם כולו, אבל תכינו את עצמכם טוב, כי ברוסיה יש תמיד עין אחת פקוחה גם כשנדמה שלא...
ברוכים הבאים לרוסיה.
את הביקור שלנו במוסקבה אנחנו נפתח באחת הכיכרות המפורסמות ביותר בעולם, לא נראה לי שהיא צריכה היכרות אבל בכל זאת ברוכים הבאים לכיכר האדומה. הכיכר שידעה כמה ניצחונות, מהפכות וגם כמה הופעות היסטוריות תוציא אותנו הפעם להופעה היסטורית משלנו בעיר הגדולה ביותר ברוסיה, אז בואו נתחיל. הכיכר האדומה היא אחד האתרים המפורסמים ביותר במוסקבה ואולי אפילו ברוסיה כולה. היא נחשבת למרכז העיר ומכילה בתוכה מספר מבנים בעלי חשיבות גבוהה לעם הרוסי. בחלקה הצפוני תמצאו מבנה מרשים בצבעי אדמה, זהו המוזיאון ההיסטוריה הממשלתי, לצדו חומת הקרמלין שלאורכה גם תמצאו את המוזוליאום של לנין בו נמצאת גופתו החנוטה של מייסד ברית המועצות.
המוזוליאום של לנין.
מולו נמצא מרכז הקניות GUM מהמפוארים והידועים ברוסיה ובמרכז הכיכר, אי אפשר לפספס את אחד המבנים המפורסמים ביותר בעולם, כנסיית וסילי הקדוש מהמאה ה16, הנקראת על שמו של וסילי – קדוש נוצרי הקבור בתוכה. הכנסייה נבנתה להנצחת הכיבוש של קאזאן על ידי הרוסים מה שהתחיל את המסע בדרך להפיכתה של רוסיה למעצמה המתפרסת על פני 4 מיליון קילומטר מרובע.
כנסיית וסילי בכיכר האדומה, אחד המבנים המפורסמים ביותר בעולם.
את הכנסייה ניתן לראות ממקומות שונים בעיר ובניהם גם בכניסה המפורסמת שבשער התחיה, השער דרכו אנחנו יוצאים להמשך הסיור שלנו במוסקבה. מהכיכר האדומה אנחנו מחליטים להמשיך 20 דקות נסיעה לרחוב שהוא אטרקציה, מדרחוב ארבאט. אחד הרחובות העתיקים ביותר ברוסיה. אורכו של הרחוב, קילומטר אחד והוא מכיל בתוכו שלל הפתעות מחנויות טרנדיות ועד לנגני רחוב ואטרקציות. במהלך המאה ה-18 הפך הרחוב ממקום של סוחרים ובתי מלאכה למתחם מגורים יוקרתי של העשירים והאצולה. כיום הוא מושך אליו לא מעט צעירים שמקשטים אותו בתרבות רחוב עדכנית ואיתה כמה סיפורים שצריכים להישמע. רחוב ארבט שכל כך מחובר לצעירים של רוסיה מחביא בתוכו לא מעט סיפורים, אחד מהם מסתתר ממש פה, בתוך הציור קיר הזה שצויר לזכרו של מנהיג להקת קינו המהפכנית להקה שכתבה שירים בעד השינוי כשרוסיה עוד הייתה קומוניסטית. שינוי שחלק מהצעירים מייחלים לו גם היום.
קיר לזכרו של מייסד להקת קינו המהפכנית.
בדומה ללהקת הפוסי ריוט של ימינו, חלק משיריהם של קינו נאסרו להשמעה והופצו בצורה מחתרתית שהגבירה את העניין בהם והביאה אותם בשיאם להופעה היסטורית מול 62,000 איש. באותה שנה נהרג מנהיג הלהקה בתאונת דרכים כשעל פי גרסת המשטרה, נרדם על ההגה והתנגש במשאית. אז בפעם הבאה שאתם מבקרים במוסקבה, אל תשכחו לעבור גם ברחוב ארבאט לכמה קניות, אופנה, סיפורים ומוזיקה טובה. הלילה יורד על מוסקבה, וצובע אותה מחדש בצבעי אדמה שכבר נדמה שנשכחו מהבירה הרוסית. העיר נדלקת באחת והנאון שסביב מביא לנו חשק לחזור אל אותם המקומות והנופים שראינו במהלך היום. בניהם גם הכיכר האדומה שפשוט היינו חייבים לראות פעם אחת נוספת כדי להתרשם ממנה שוב – באורות הלילה.
כנסיית וסילי בכיכר האדומה כפי שהיא נראית בלילה.
אז עם התמונות והנופים של מוסקבה המוארת אנחנו נפרדים בינתיים ניפגש כמו תמיד, בפרק הבא.