הוואי: לא רק הונלולו- בואו לראות את הפינות הסודיות של האי

היסטוריה, תרבות, גלישה וצבי ים במרחק נגיעה: סיור מודרך בחלקים הפחות מתויירים של האי הקסום

זמן צפייה: 05:21
בפרקים הקודמים של רצים בעולם, הכרנו את הונלולו המדהימה מלמעלה ומלמטה, קפצנו לראות את שלל הדברים שאפשר לעשות עם אננס והלכנו לאיבוד במבוך הצמחים הגדול ביותר בעולם. אז זה נכון שחוף וויאקיקי כל כך יפה שקל להישאר בו במשך כל החופשה, אבל ביקור אמיתי בהוואי לא שווה כלום אם אתם לא נוסעים לחלקו הצפוני לכמה מהחופים הבתוליים ביותר והמתויירים פחות של הוואי. אנחנו לקחנו סיור מודרך ליום שלם. הסיור, שאליו צריך להירשם מראש, יוצא בשעות גמישות מלוקיישנים נוחים הפזורים לאורך קו החוף מבין האופציות שקיימות אנחנו בחרנו בסיור המעגלי בחוף הצפוני, במחיר של שבעים וחמישה דולרים לאדם. מוודאים שכולם עלו – ואנחנו יוצאים לדרך. הסיורים השונים המוצעים כוללים את מחירי הכניסה לכל האתרים, מדריך מוסמך, רכב צמוד וארוחת צהריים. לאחר נסיעה קצרה לאורך הרי הקואלו אנחנו עוצרים בתחנה הראשונה שלנו בעמק הכנסיות, מקדש ביודו. בלב ההרים הירוקים והנופים הפראיים של הוואי מסתתר לו המקדש הזה שמכיל בתוכו גם את פסל הבוהה הגדול ביותר מחוץ לגבולותיה של יפן. המקדש נבנה לציון מאה שנה להגעתו של היפני הראשון להוואי ואני אציין את הגעתנו למקדש. נראה לי שהם מוכנים לקבל אותנו.
מקדש ביודו
מקדש ביודו הוא העתק של מקדש בן 900 שנים הנמצא ביפן. שבתוכו ניתן למצוא פסל בודהה מוזהב שנחשב לגדול ביותר מחוץ לגבולותיה של יפן. הסיור במקום נעשה בין גנים יפניים ציוריים, בריכות דגים ושלווה מושלמת. הרומן של הוואי עם התרבות היפנית הוא ארוך ומורכב. ומלבד אמריקאים, תיירים יפנים רבים פוקדים את האי מידיי שנה, כה רבים שלרוב הסיורים באי יש גם אופציה למדריך דובר השפה, בנוסף ישנו קו תחבורה ייעודי שהוקם עבור תיירים המגיעים מיפן. אנחנו ממשיכים בסיור שלנו להתרשמות נוספת מהנופים עוצרי הנשימה שהאי הזה מכיל. לאורך הסיור מבינים לאט לאט את הסיבה שהוואי הפכה להיות אחד מאתרי הצילום הפופולאריים ביותר בעולם. שמונה מיליון תיירים כמונו מבקרים באיי הוואי בשנה, ונהנים מהנופים שכל כך מזוהים עם המקום הזה ונוצרו בעקבות התפרצויות געשיות בים ועדיין מכיל מספר לא מבוטל של הריי געש בניהם גם הר הגעש הפעיל ביותר בעולם, שגורם להוואי להתרחב בכל שנה ביותר מ4000 מטרים רבועים. זכר לאותן התפרצויות אנחנו מוצאים גם בעצירה הבאה שלנו – מפרץ קאנהואה (Kāneʻohe Bay), ואי אפשר שלא לשים לב לאי המיוחד שנמצא מולו. אז ככה בעצם נראה מקרוב הכובע הסיני או המוקאליהי כמו שהמקומיים קוראים לו, האי שנשאר אחרי המפולת הגדולה של הוואי שפיצלה את האי לשניים.
מפרץ קאנהואה
האי הוא שמורה מוכרזת הפתוחה בשעות סדורות. ניתן להגיע אליו בקייקים, סירות, גלשן או שחייה. עדיף בשעות השפל כדי להימנע ממפגש לא רצוי עם כרישים או עם שאר חיות ים מסוכנות. לאחר תצפית מרחוק על האי היפה, אנחנו ממשיכים לוואיומה ביי (WAIMEA BAY) למפגש מיוחד עם אחת מחיות הים הפופולריות ביותר בהוואי. צביי הים. בנקודות מיוחדות במפרץ המפגש עם צבי הים הוא בלתי אמצעי כל כך עד שניתן להאכיל אותם ולהתקרב אליהם ממש. כשהסיורים עמוסים כמובן שצבי הים שומרים על מרחק בטוח אך עדיין נחמד לראות אותם ככה בסביבתם הטבעית. לאחר המפגש עם הצבים, אנחנו עוצרים לארוחת צהריים ונהנים גם ממשקה הקרח האמריקאי כל כך, להתרעננות קיצית מושלמת. כדור שלג בחום הזה בהחלט רעיון טוב.
משקה הקרח
התרעננות נוספת אנחנו נעשה ממש קרוב לכאן, בחוף מיוחד שמושך אליו כבר שנים מבקרים מכל העולם כי כמו שאתם בטח מנחשים הספורט הלאומי בהוואי הוא גלישת גלים, הזמן הטוב ביותר לעשות את זה הוא ינואר והמקום הטוב ביותר לעשות את זה זה בסאנסט ביץ' סאסנט ביץ' מפורסם בזכות תחרויות הגלישה המפורסמות שלו. בין דצמבר לינואר עשרות מבקרים פוקדים את החוף לצפות ולהשתתף בתחרויות אלו, אם אתם מבקרים באי בחודשים אלו, אל תשכחו לקפוץ לביקור. אנחנו בדרכנו אל הנקודה האחרונה בסיור, זמן להתרשם בפעם האחרונה מהטבע של הוואי ולהבין כיצד המקומיים רותמים אותו לטובתם. עצירה אחרונה כדי להשקיף על המטפסים האמיצים שעולים את אלף המדרגות של קוקו היל ואנחנו ממשיכים אל קצהו של סוף העולם, מאקאפוהו היכן שהים והיבשה נפגשים לתצפית פרידה מרהיבה מהוואי. בימוי ותסריט: אמיר תומר I צילום: שי גרנות I עריכה: עוז מיקלוסקי I אפטר ואפקטים: ג'וניור רומרו ודין נעים כך תגיעו הכי מהר להוואי >> קליק אחד כאן ואתם כמעט שם