עונה 4, פרק 2: מדריד

לירון ואוריאל יוצאים לחגיגה ספרדית לוהטת בעיר שלא נחה לרגע

זמן צפייה: 26:32
ההרפתקה התחילה בצד החלש של אוריאל: סיור באצטדיון סנטיאגו ברנבאו, ביתה של קבוצת הכדורגל ריאל מדריד. בכל זאת, זו הצעה שאי אפשר לסרב לה, בעיקר בשביל הסיכוי לבקר בחדרי ההלבשה. מה שבטוח, שם תוכלו לראות את נעל הספורט הראשונה, הכדור הראשון ואם עד היום לא התעניינתם במשחק - להרגיש כאילו כדורגל באמת חשוב לכם בפעם הראשונה.

לירון ואוריאל מקבלים המלצה עסיסית במיוחד לארוחת צהריים ספרדית בשוק האוכל סן מיגל. אצל הספרדים הכל סובב סביב אוכל, אבל בקטן – למקרה שתהיתם מי המציא את הטאפאס. אז מה השיטה? עוברים בכל דוכן וטועמים. והתוצאה? ביס מפה, ביס משם, ואתם שבעים לשבוע! ובכל זאת, אי אפשר בלי הקינוח הספרדי המסורתי – צ'ורוס. השניים קפצו לסן חינס שכמה נוח – פתוח כל הלילה, וחטאו במנה אחרונה. אבל באמת אחרונה.

וכדי שתדעו שהם רציניים לגבי זה, הלכו השניים לשרוף את הארוחה בשיעור פלמנקו, הריקוד התשוקתי והמסורתי של נשות ספרד. שושי, שלימדה אותם שפלמנקו רוקדים באהבה או לא רוקדים בכלל, התאהבה באוריאל והעניקה לו את הצעיף שלה. אם לצטט את לירון: זה היה רגע דרמטי. לא ציפינו לפחות מזה במדריד.

ואין דרך טובה יותר לחתום יום ראשון ומוצלח, מלהרים כיכר מלאה אנשים על הרגליים ולראות את כולם רוקדים. אולה!

ידעתם שעיקר הקהילה היהודית הספרדית התרכזה בעיר טולדו? רק ארבעים דקות נסיעה ממדריד, לירון ואוריאל גילו מוזיאון להיסטוריה היהודית, נפגשו עם צאצאי אנוסי ספרד וניסו להדגים את כישורי השירה שלהם – אבל קיבלו רמז עבה במיוחד שכדאי להם פשוט להמשיך לרקוד. מזל, כי מהבחינה הזאת הם לגמרי מסודרים.

יודעים מה הדרך המהירה ביותר לראות את טולדו? קו אומגה מטורף החוצה את הנהר – והשניים גלשו עליו ונחתו ישר במאפייה מקומית, שם חיכתה להם "עוגת המרציפן של הנזירות". בואו נגיד שאוריאל רץ יותר מהר מהאומגה בשביל העוגה הזאת – ובצדק.

והנה סגרנו מעגל: הטיול התחיל עם כדורגל, ונגמר בגול ניצחון של הקבוצה המקומית. ולא ראיתם חגיגות ניצחון, עד שלא ראיתם חגיגה ספרדית. קדימה, צפו בפרק המלא!