מהשמלה של עברי ועד המכנס הפתוח של עדן פינס - כך נראה ערב הגאלה של שבוע האופנה הישראלי

צמרת האופנה הישראלית, לצד מיטב סלבריטאי ארצנו התכנסו לערב חגיגית - ערב הגאלה של שבוע האופנה. כתבתנו מיטל מור היתה שם ובדקה לנו מי לבש מה ומה באמת הלך שם על הבמה ומחוץ לה

Haydonperrior Kornit Opening
ערב הגאלה שבוע האופנה | צילום: Haydon Perrio

ערב הגאלה החגיגי התקיים בראשון האחרון בנמל תל-אביב כחלק משבוע האופנה הישראלי בהנחייתם של גלית גוטמן ומוטי רייפ. ערב מושקע עם תעשייני האופנה והרבה אנשים גדולים וידועים בתעשיה של ישראל.

מבין כל האורחים, נועה קירל בלטה בבגדים מושלמים מעור שמאד מתאימים ללוק היומי שלה, מירי מסיקה בשמלת ערב שחורה שמאד הולמת אותה, יוליה פלוטקין בשמלה צהובה בעלת המון נוכחות, ישראל אהרוני במעיל זהוב שמאד מתאים לוויב של התצוגה ודנה זרמון בשמלה ורוד בייבי מקסי מאד יפה. היו שהגיעו בתחפושות וללא ספק כולם היו יפים וצבעוניים וססגוניים.

Haydonperrior Kornit Opening
תאין אבו חנא על המסלול | צילום: Haydonperrior

Haydonperrior Kornit Opening
רותי רודנר על המסלול | צילום: Haydonperrior

כתבות נוספות במדור לייפסטייל:

 

Haydonperrior Kornit Opening
מוטי רייף על המסלול | צילום: Haydonperrior

תצוגת אופנה בסימן דמוקרטיה

תצוגת הדמוקרטיה של קורנית דיגיטל נתנה את הבימה למעצבי אופנה ביטוי חופשי, מכובד ושוויוני, בליווי השיר "אין לי ארץ אחרת" - שהוסיף לתצוגה המון עוצמה. כלל הדגמים בתצוגה עוצבו בהשראת ערכי הדמוקרטיה והסובלנות, כאשר גולת הכותרת הייתה קבלת האחר ואיך דמוקרטיה באה לידי ביטוי בעיניהם של המעצבים הגדולים, במיוחד בימים מורכבים וסוערים אלה. אפשר היה לראות בכל בגד מה עומד מאחוריו ולהביע את דעותיו ללא הבדלים של דת, גזע ומין, בשוויון מוחלט של כולנו כבני אדם החיים במדינה אחת בחברה אחת. לכלל הדוגמאות היה דגש על קיימות בהדפסה דיגיטלית.

את התצוגה פתח עברי לידר כשהוא לבוש בשמלת כלה בצבע תכלת בדגם של אביעד הרמן, ועל גופו כתוב חופשי בארצנו מה שבעצם מסמל מדינה דמוקרטית.

Haydonperrior Kornit Opening
עברי לידר ושמלת הדמוקרטיה | צילום: Haydon Perrio

 

אחריו צעד ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי בחליפה של אופנת סגל, כשעל הג׳קט המילים אדם לאדם אדם - מה שמעיד על יחס ראוי לבני אדם בהיותם הם.

Haydonperrior Kornit Opening
רון חולדאי על המסלול | צילום: Haydonperrior

 

מאיה ורטהיימר הייתה לבושה כולה ורוד בדגם של עדי קרני מה שמשדר אופטימיות וקידום מעמד האישה.

Haydonperrior Kornit Opening
מאיה ורטהיימר בערב הגאלה | צילום: Haydon Perrio

 

ליהיא לפיד הופיעה בדגם של שמלת 'מסעות' אשר עוצבה על ידי 12 מעצבי אופנה לדגם אחד המציין את הצורך באיחוד וחיבור בין כולנו והניפה את דגל ישראל.

Haydonperrior Kornit Opening
ליהיא לפיד על המסלול | צילום: Haydonperrior

 

מי לבש מה על המסלול

זהבה גלאון בדגם של המעצב דוד וקסלר, רותי רודנר בדגם של שחר אבנט, מורן זר קצנשטיין בדגם של ליאור שוורצמן, שרון אדם (אמו של עומר אדם) בדגם של שלומי דדון, יובל כספית בדגם של עומר מיכאלי, השחקנית יארה זריק בדגם של המעצב נעים כסים, השחקנית סמר קופטי בדגם של שאדי, מוטי רייפ בדגם של חנה מנקס, תאלין אבו חנא, אליה נוף ונטלי דדון בדגם של יניב פרסי וליבי ניחמובסקי בדגם של לאה שניאור.

Haydonperrior Kornit Opening
יובל כספית בערב הגאלה | צילום: Haydon Perrio

 

מהתרגשות לפרס מפעל חיים

בנוסף בכל ההתרגשות המעצבת האופנה הגר אלמביק "אלמביקה" קיבלה פרס מפעל חיים על 35 שנות יצירת אופנה. אלמביק היא מעצבת האופנה הישראלית המצליחה ביותר בעולם, ומותג האופנה שלה מגדיר עצמו ככזה ששם את האישה במרכז, ומאפשר ביטוי, חופש ותנועה לצד צבעוניות.

Fac 2023 6
פרס מפעל חיים הגר אלמביק | צילום: Haydon Perrio

 

אלון ליבנה בתצוגת חורף 2023

בהמשך הערב נערכה תצוגת האופנה של מעצב האופנה אלון ליבנה, הנקראת ‘אקסוסט’. את המסלול כיסה עשן, ואת המסלול פתחה עדן פינס במחוך כסוף שתופס את מה שצריך ומכנס שחור דגמ״ח, שהשוס היה בחלק האחורי בו היה פתח סקסי שחושף את הישבנה, שהאמירה שיצאה ממנה הייתה תעשי רק מה שאת אוהבת ותהיי תמיד את!

עדן פינס
שרפה את המסלול. עדן פינס | צילום: Haydon Perrior

הקולקציה מורכבת מ-34 מערכות לבוש שביניהן ניתן למצוא ז׳קטים מעור, ז׳קטים מחויטים, מכנסיים, שמלות קוקטייל וערב.

בהחלט אפשר לזהות את העיצוב המיוחד של אלון ליבנה והמשחק החכם שלו בבגדים שכולל חתכים גאומטריים, מראה שחור מגניב ואפל, א-סימטריה ומראה מתוחכם בגזרות מורכבות, חדשניות וייחודיות. בבגדים היו הרבה שילובים של עולמות האורגני מול הסינטטי, כיאה לעולם שיצר ליבנה: עור, משי, ויניל וג׳רזי.

Haydonperrior Alon Livine 23
תצוגת האופנה של אלון ליבנה | צילום: Haydonperrior

Haydonperrior Alon Livine 23
תצוגת האופנה של אלון ליבנה | צילום: Haydonperrior

Haydonperrior Alon Livine 23
תצוגת האופנה של אלון ליבנה | צילום: Haydonperrior

בנוסף היו משולבים דברי אקססוריז מיוחדים שעיצב בעצמו אלון ליבנה בעבור הקולקציה. אין לי ספק שזה היה ערב מרגש מושקע ונוצץ עם מסר מאד חשוב במיוחד בימים קשים אלה.