הקיץ בא - 3 הטרנדים למשקפי שמש באביב-קיץ 2023

כבר מזמן שההגנה על העיניים היא השימוש המשני של משקפי השמש, והם למעשה הפכו לפריט לבוש לכל דבר או לאקססורי. אנשים נוטים היום לרכוש מספר משקפי שמש, בעלי לוקים שונים, מרקמים שונים וצבעים שונים, ולגוון בשימוש בהם בהתאם לסגנון הלבוש והצבעים. אז רגע לפני שהקיץ חוזר - קבלו את 3 הטרנדים החמים לאביב – קיץ 2023

משקפי שמש צבעוניות
טרנדים למשקפי שמש 2023 | צילום: יח"צ רייבאן חו"ל

החורף הלא חורפי שלנו השנה רק הזכיר לנו את הצורך במשקפי שמש כל השנה. אמנם את יומו הראשון של האביב (שני 20.3) אנחנו מבלים עם מערכת גשמים, זה הזמן להכין את העיניים לקיץ. מערכת לייפסטייל יצאה לבדוק מהם שלושת הטרנדים אשר נראה השנה בקרב משקפי השמש. מי המותגים הבולטים בתחום, מה הצבעים, הצורות והטקסטורות שיש לצפות להם העונה הנוכחית.

כתבות נוספות במדור לייפסטייל:

משקפי שמש היילי ביבר
היילי ביבר במשקפי ווג | צילום: ווג יחצ חול

 

טרנד מס' 1: האופטימיות והצבעוניות

Living Creativity - צבעוניות, צורות מוזרות, נפיחות, זוויות מיוחדות, עדשות שונות, צבעים צורות וטקסטורות בולטים, כאלו שגובלים ביצירות אומנות. העדשות והמסגרות מעט שקופים, קלילים ומודרנים ומהווים סוג של הצהרה אופנתית. לעתים נמצא עדשות צבעוניות.

מדובר על טרנד של דגמי משקפים המשדרים אופטימיות, צבעוניות ושמחה. ובינינו, זה הדבר שהכי חסר עכשיו במדינתנו. הטרנד הוא המשך ישיר לטרנד האופנתי העולמי ה"דופמין דרסינג", טרנד שמדבר על ללבוש את הבגדים שגורמים לך באופן אישי להרגיש הכי טוב, עוסקת באופוריה, בפלואידיות מגדרית נטולת דאגות ובחיפוש אחר סוגים של אמנות לבישה.

משקפי שמש
טרנד ליבינג קריאטיביטי - רייבאן | צילום: יח''צ רייבאן חו''ל

משקפי שמש
טרנד ליבינג קריאטיביטי - ארמאני | צילום: יח''צ ארמאני חו''ל

משקפי שמש
טרנד ליבינג קריאטיביטי - אלין מיקלי | צילום: יח''צ אלין מיקלי חו''ל

משקפי שמש
טרנד ליבינג קריאטיביטי - מיו מיו | צילום: יח''צ מיו מיו חו''ל

 

הטרנד מדגיש קונספט של טשטוש גבולות בעולם פיזי לצד עולם דיגיטלי מתפתח, מדבר על אושר, על אנרגיות חיוביות ועל כך שכל אחד מוזמן להתאים לעצמו את מה שטוב לו ונוח לו, ולהתגאות בפגמים וביחודיות שלו.

 מותגי משקפיים בולטים בטרנד: Miu Miu, Ray-Ban, Dolce & Gabbana, Bulgari, Vogue Eyewear, Tory Burch, Versace

 

טרנד מס' 2: המדעי והטכנולוגי

Biotech Nature - משקפיים שנראות כאילו פותחו במעבדה, כאלה שנראים עתידנים ורובוטים. המדגמים יתאפיינו במראה של מעטפת מגן או מסיכה, מתכות מודרניות, משחקי עדשות, שילוב טקסטורות וחומרים (של עץ, כותנה ועוד) ואף משקפיים מחומרים ממוחזרים. הטרנד מדגיש את נושא הטבע והמדע, מתוך כוונה לא רק לעיסוק בטבע עצמו (שזהו הטרנד השלישי), אלא ממש בטכנולוגיה ועוד. יש כאן מפגש של פנטזיות עתידניות ודיגיטליות עם אקולוגיה ומיחזור.

 

משקפי שמש אוקלי
טרנד הביוטי טק - אוקלי | צילום: יח''צ אוקלי חו''ל

משקפי שמש שאנל
טרנד ביוטק - שאנל | צילום: יח''צ שאנל חו''ל

משקפי שמש פולו ספורט
טרנד ביוטי טק - פולו ספורט | צילום: יח''צ פולו ספורט חו''ל

הטבע אינו עוסק רק באמא אדמה אלא מהווה גם השראה למהנדסים ומבנים מיקרוסקופיים המתמזגים עם טכנולוגיה דיגיטלית ליצירת תרחישים מגוונים, סיבים מורכבים ועידן הוליסטי יותר ועתידני.

כאן נעשה ניסיון להשתמש בחומרים ביו-טכנולוגיים חדשים, בפתרונות חדשניים ויישום סוריאליסטי – מתוך מטרה להפוך לטובים יותר בכל היבט לעומת הדור הקודם: בעלי ביצועים טובים יותר, התאמה טובה יותר, נוחים יותר ומעוצבים יותר.

מותגי משקפיים בולטים בטרנד: Oakley, Arnette, Prada, Versace, Oliver Peoples, Chanel, Michael Kors, Ralph Lauren

טרנד מס' 3 – הקשר לטבע

Pigmented Earth - הומאז' לטבע. מדובר במשקפים בעיצוב מעודן יותר, שימוש בקוים מהעונות הקודמות, וקצת מינימליזם. הטרנד נולד בעקבות הקורונה, שהדגישה את הגלובליזציה. במהלכה רבים חשו את הצורך לחקור את הגבולות הפיזיים ולהפוך אותם לאפשרויות. מעין הומאז' לטבע כגורם מאחד ומרפא ומדבר על כך שהשנים האחרונות היו בסימן של מסע חדש לעבר הרעיון, ההבנה וההכלה של הסביבה שלנו.

בטרנד הזה נמצא דגמיי משקפיים בעיצוב חכם ומעודן מיוצרים מחומרים מעורבים, כשהטבע והאדמה עדיין מהווים את מקור ההשראה לטרנד, אך החידוש האמיתי נעוץ בפלטת הצבעים אשר מקנים תחושה של קרקע יציבה מצד אחד, אך כוללים גם גוונים אחרים שנועדו להוסיף עניין ומשמעות חדשה.

משקפי שמש
טרנד פיגמנט - אוליבר פיפלס | צילום: יח''צ אוליבר פיפלס חו''ל

משקפי שמש ג'ורג'יו ארמני
טרנד פיגמנטק - ג'יורג'יו ארמאני | צילום: יח''צ ג'יוקגיו ארמאני חו''ל

משקפי שמש טורי ברץ
טרנד פיגמנטד - טורי ברץ | צילום: יח''צ טורי ברץ חו''ל

משקפי שמש
טרנד פיגמנט - פרסול | צילום: יח''צ פרסול חו''ל

 

מדובר בניסיון ליצור הרמוניות תוך משחקי ניגוד בסגנון מינימליזם מודולרי חדש. קווים נוזליים, התמקדות בהמשך הממדיות מעונות קודמות, וגישה כוללנית יותר שאינה מתמקדת בעונה ספציפית. מתאים אולי במיוחד למדינה שלנו, שבה גם החורף אינו ממש חורפי.

מותגי משקפיים בולטים בטרנד: Ray-Ban, Oliver Peoples, Persol, Burbery, Prada, Chanel, Giorgio Armani, Vogue Eyewear

קיילי ג'נר במשקפי דולצ'ה גבאנה
קיילי ג'נר במשקפי דולצ'ה גבאנה | צילום: יח''צ דולצ'ה גבאנה חו''ל