החרדית לשעבר ששינתה את הדרך בה אתן קונות חזיות

אורית חשאי הצליחה להפוך את המבוכה מרכישת חזיות לסטארט-אפ שמגלגל מיליונים. באמצעות הקניון הווירטואלי בריולה, היא הגיעה מהבית החרדי לפסגת עולם העסקים

אורית חשאי, יזמת ובעלת המותג "בריולה"
אורית חשאי, יזמת ובעלת המותג "בריולה" | צילום: חדשות 10

לפני שבע שנים זה כבר היה בכיס שלה. אורית חשאי עבדה אז בחברת השקעות ועלתה על רעיון שיביא את המכה. זו אמורה היתה להיות אפליקציה שתצלם חלונות הראווה בערים גדולות בעולם.


אבל אז התברר שעל פי החוזה, הבייבי שלה הוא לא ממש שלה.

 

מעצבן ככל שזה נשמע, ובניגוד לחוקי ההגיון מעצורים משמשים דוושת הגז של חשאי, וזה עובד לה. שלוש שנים אחרי האובדן ההוא, המתכנתת שהפכה כבר ליזמת, מצאה את הרעיון הבא שלה, הפעם במקום שבו אף גבר לא העז לחפש.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

הקרייריסטיות: אורית חשאי מדברת על השילוב בין אמהות לעבודה

חמישה דברים שלא ידעתם על חזיות ספורט

חמש סיבות לוותר על חזייה

 

אם כל רעיון טוב מתחיל ממצוקה, החזון הזה התחיל בחזיה. בשלב הזה הפתרון כבר ישב אצל אורית בראש, אבל כדי להתרגש באמת נדרש עוד מעצור אחרון.

 

את הרעיון של בריולה נסביר מיד אבל שנתיים אחרי שנולדה החברה, את ההצלחה שלה מסבירים המספרים בעצמם. ב-2015 רשמה החברה מחזור מכירות של שני מליון וחצי דולר, שנה אח"כ הסכום הזה גדל ל- 10 מיליון, והשנה צפי המחזור הוא כבר 30 מיליון דולר. החברה פועלת כרגע רק בשוק האמריקני, ומונה כ-30 עובדים בישראל ובארה"ב.

 

רק כעשרה קילומטרים מפרידים בין המשרדים ברמת השרון לבית ילדותה בשכונת שערייה שבפתח תקווה, ועולם שלם פעור ביניהם. אבל זה בדיוק המקום שבו למדה איך לא לקבל לא. "הבית היה מאד דתי", היא מספרת על בית הספר בו למדה, ועל איך רצתה לעבור לבית הספר החילוני שמעבר לכביש".

 

בריולה היא בעצם קניון וירטואלי של חזיות מכל העולם, שחוויית הקנייה בו מבוססת על חכמת ההמונים. על בסיס מאגר נתונים שנאסף באופן אנונימי ממאות אלפי נשים יכולה לקוחה שמחפשת את החזיה המושלמת, לראות מה נשים במידות וטעם כמו שלה קנו במותגים אחרים. כשמישהי רוצה חזיה, היא נכנסת לבריולה מזינה חזיה אחת שהיא אוהבת ואז לקבל את ההמלצות מנשים אחרות.

 

בימים אלה עומדת בריולה לפני גיוס כספים שלישי על פי שווי של בין ארבעים לשישים מיליון דולר. המטרה הבאה היא פתיחת החנות ללקוחות מכל העולם, ושילוב קטגוריות חדשות כמו תחתונים מחטבים ובגדי ים. וגם הישראליות יוכלו בקרוב לקנות את החזיה שלהן, ללא צורך בסרט המדידה של אף אחת.