אוכלים סופגניות ועוברים את החג בשלום – שומרים על אורח חיים בריא

חג החנוכה כבר ממש כאן ויחד איתו איך לא - הסופגניות. וכאשר הן פזורות סביבנו, בעיקר כשיש מבחר כזה גדול, קשה לנו לוותר על אכילתן. רגע לפני האכילה הבלתי פוסקת שלהן, קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את החג מבלי לפחד מהן כל-כך

סופגניות

בחג זה נזכה להדליק שמונה נרות חנוכה עם בני משפחתנו ולטעום ממבחר מטעמי החג, בניהם האחת והיחידה - הסופגנייה. בשנים האחרונות אנחנו רואים בעיקר סופגניות מיוחדות בכל פינה, כשריחן וטעמן שונה מהסופגניות הקלאסיות עם הריבה.

אז רגע לפני שאנחנו מתחילים באכילה בלתי פוסקת של סופגניות עתירות שומנים וסוכרים, עדי מור, דיאטנית אפליקציית myBite, אספה בשבילנו מספר טיפים שיכולים לעזור לנו לעבור את החג בלי לפחד מהן ובמקביל לשמור על אורח חיים בריא.

מתחילים לאכול רק בחג

שבועות לפני תחילת החג כבר ניתן לראות סופגניות בכל פינת רחוב, בפרסומות טלוויזיה ואף על שלטי חוצות. ריחן של הסופגניות וטעמן המתוק גורם לרבים מאיתנו להסתער על החנויות ולרכוש אותן עוד לפני שמדליקים את הנר הראשון. אך כיוון שהחג נמשך שמונה ימים, מומלץ להתחיל לאכול את הסופגניות רק כאשר החג מתחיל ולא לפניו.

קלאסית או משודרגת?

בשנים האחרונות אנחנו רואים טרנדים בהם הסופגניות נהפכו להיות פריט ראווה - עמוסות במילויים מיוחדים וקישוטים טעימים. מרבית הסופגניות המיוחדות, עמוסות בשכבות שונות ומיוחדות ולפיכך, עתירות בקלוריות, שומנים וסוכר בכמות גבוהה. במבחן השוואה שנעשה באפליקציה myBite, סופגנייה מטוגנת ללא מילוי מכילה 254 קלוריות, לעומת סופגנייה מטוגנת שממולאת בשוקולד לבן מכילה 346.5 קלוריות.

נראה שבכל זאת עדיף להתפנק עם סופגנייה קלאסית שמכילה ריבה, ואם היא אפויה, מה טוב. ואם בכל זאת אתם רוצים ליהנות גם מסופגניות מיוחדות, נסו לחלוק אותן עם אדם נוסף.

כתבות נוספות

 

סופגניות בהכנה ביתית עדיפות הרבה יותר

נסו להכין אותן בבית ובכך תוכלו לשלוט במרכיבי המתכון. בנוסף, תוכלו לשלוט גם בהליך הטיגון. תמיד עדיף לטגן בשמן עמוק, כיוון שטיגון בשמן לא עמוק גורם לסופגנייה לספוג יותר שמן. אם מצאתם את המתכון שאתם רוצים להכין, נסו לראות אם יש למתכון גרסה לאפייה בתנור, ובכך תחסכו לעצמכם סופגניות עתירות בשומן. במבחן השוואה שנעשה באפליקציית myBite נמצא כי סופגנייה מטוגנת ללא מילוי מכילה 13 גרם שומן ואילו סופגנייה אפויה ללא מילוי מכילה 4.5 גרם שומן.

סופגניות
צילום: shutterstock

הסתכלו על חצי הכוס המלאה

חג החנוכה הוא אירוע שקורה אחת לשנה, וכאשר הסופגניות פזורות סביבנו מכל עבר, בעיקר כשיש מבחר כה גדול של סופגניות טעימות, קשה לנו לוותר על אכילתן. חשוב לזכור - אורח חיים בריא לא אומר שאתם צריכים להימנע באופן טוטאלי מאכילת סופגניות, אלא שאתם צריכים לאכול בצורה שפויה, מאוזנת וקשובה לגוף. זכרו - יותר חשוב ליהנות מהסופגניות שאתם כן אוכלים ולא "להתבאס" מאלו שאתם לא.

חשוב בעיקר להיות במודעות אכילה וניהול אורח חיים בריא. גם בחנוכה כשיש המון פיתויים, חשוב מאוד להמשיך לנהל אורח חיים בריא על ידי ניהול יומן אכילה שיכול לעזור לנו במשימה הלא פשוטה הזו. ניתן לעשות זאת עם אפליקציות שונות לניהול תזונה נכונה ואורח חיים בריא, בניהן: אפליקציית myBite.

יישמו את הטיפים ותוכלו להמשיך להנות מהפינוקים שיש לחג החנוכה להציע, בניהם גם אכילת הסופגניות, וגם לשמור על אורח חיים בריא.

הכותבת היא עדי מור, דיאטנית אפליקציית myBite