לא לנשים בלבד: עליה בביקוש להזרקות וניתוחי אף בקרב גברים

כך קובע סקר הפלסטיקאים שנערך בקרב מומחי האיגוד לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, לרגל יום הגבר הבינלאומי שחל ב-19.11. וגם, למי גבגברי ישראל הכי היו רוצים להידמות? התשובה תפתיע אתכם

בוטוקס לגברים

אם נדמה היה שהזרקות בוטוקס ושיפוץ האף הם כמעט נחלתן הבלעדית של נשים, סקר חדש שנערך השבוע מנפץ את התדמית הזו ומוכיח שהגבר הישראלי עבר שינוי מהותי בתפיסה החברתית והתרבותית לגבי המראה החיצוני שלו.

לרגל יום הגבר הבינלאומי המצוין החודש, השתתפו הפלסטיקאים בישראל בסקר חדש, המשקף בקשות של מטופלים גברים לניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים. הרופאים חברי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית סימנו בסקר את כל האפשרויות הזכורות להם משיחות הייעוץ המקדימות עם גברים באיזה ניתוחים וטיפולים הגבר הישראלי מתעניין וגם למי הגברים הישראלים רוצים להידמות.

מתוצאות הסקר עלה כי כ - 40% מהפלסטיקאים דיווחו על עליה בביקוש לניתוח עפעפיים בקרב גברים, כ– 38% דיווחו על עליה בביקוש לניתוח אף וכ- 36% על עליה בביקוש לניתוח הקטנת חזה גברי (גניקומסטיה). עוד עלה מהסקר כי אצל 32% מהרופאות והרופאים נצפתה עליה בביקוש להזרקות בוטוקס בקרב גברים ואצל 21% עליה בביקוש מקרב גברים למילוי חומצה היאלורונית.

כ- 26% דיווחו על עליה בביקוש למתיחת פנים גברית וכ– 25% על ביקוש לניתוח שאיבת שומן. כ- 8% מהרופאים מדווחים כי הגברים מתעניינים במתיחת בטן (המתבצעת לרוב לאחר ירידה דרמטית במשקל), כ- 7% קיבלו בקשות לניתוח קוביות בבטן (פיסול בשומן).

יצוין כי הפלסטיקאים התבקשו לציין באילו פעולות הייתה אצלם בקליניקה עליה בביקוש בקרב גברים. ניתן היה לסמן כמה אפשרויות ולכן סכום האחוזים גדול ממאה.

עוד ב"בריאות"

האם כדאי להחליף את כוס הקפה החמה בכוס מים חמים רגילים?

הסקר של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית נועד גם לשקף למי מטופלים הגברים הכי רוצים להידמות. מהתוצאות עלה כי כ - 26% ביקשו להידמות לבראד פיט, כ - 5% לריאן גוסלינג, כ- 4% למאט דיימון וכ- 3% לדייוויד בקהאם, כריס המסוורת וג'ורג' קלוני. יתר הגברים, כך סימנו הפלסטיקאים, לא ציינו כלל שם של ידוען במהלך שיחת הייעוץ לפני הטיפול או הניתוח.

שאלה נוספת בסקר החדש ביקשה לבדוק את העובדה שמקובל לחשוב שניתוחים וטיפולים בעיקר מושכים גברים מקרב קהילת הלהט"ב, אולם יתכן והדבר לא בהכרח נכון בשנים האחרונות. הפלסטיקאים התבקשו לציין למיטב ידיעתם אצלם בקליניקה מה המצב. כ- 50% ציינו כי אצלם פחות להט"בים ויותר גברים סטרייטים, 35% ציינו כי אצלם המצב שווה בשווה מבחינת גברים (גם סטרייטים וגם להט"בים), כ– 13% אמרו שיותר להט"בים וכ– 2% אמרו שהם לא יודעים.

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הסביר כי "הסיבות לכך מגוונות, החל מהרשתות החברתיות, דרך שינוי מודל היופי הגברי וגם לעיתים עידוד נמרץ מצד בנות זוג או אפילו הילדים ששולחים אבות מבוגרים לניתוח כדי שלא יקראו לו סבא."

ד"ר אלכס לבנברג, מומחה לכירורגיה פלסטית וחבר האיגוד הוסיף: "חשוב לדעת שברוב המקרים הצלקת היא עדינה ולאחר מספר חודשים כמעט ואינה נראית ובניגוד לדעה הרווחת ניתוח מתיחת פנים כמעט ואינו כואב ואין צורך במשככי כאבים".

ד״ר בני מייליק, מומחה בניתוחי עיצוב הגוף וחבר האיגוד מציין: "בשנתיים האחרונות ישנם אצלנו גברים רבים המבקשים להסיר את קפל העור שמופיע בבטן התחתונה לאחר ירידה דרמטית במשקל. הם מוטרדים במיוחד מעודף העור שצונח ומכסה את איבר המין וגורם לו להראות חבוי וקטן מכפי שהוא באמת. הם מגיעים עם נחישות ודחיפות לבצע שיפור ניתוחי במראה הגוף ולקצר את ההמתנה לתוצאות הירידה במשקל ושיפור הכושר הגופני".

הסקר נערך בהשתתפות רופאים מומחים ומתמחים בכירורגיה פלסטית ואסתטית והתוצאות עובדו על ידי נאוה עינבר דוברת האיגוד.

בוטוקס
צילום: shutterstock

נושא הניתוחים הפלסטיים והטיפולים האסתטיים בקרב גברים, כמו תחומי פלסטיקה ואסתטיקה רבים אחרים, ידונו בכנס הבא של האיגוד שיערך במסגרת קונגרס תל אביב 2022 במלון הילטון בחודש יוני הקרוב. בקונגרס ישתתפו מומחים ומתמחים בכירורגיה פלסטית, רופאים העוסקים באסתטיקה, אחיות, קוסמטיקאיות, מנהלות מרפאות, יצרנים ויבואנים.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית, הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ-300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל ברפואה הציבורית והפרטית ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר.

רופאי האיגוד מטפלים בשחזור מומים מולדים, שחזורי שד, עור ורקמות, ניתוחי פציעות מורכבות, נפגעי כוויות, ריפוי פצעים, ניתוחי מיקרוכירורגיה נוירו-וסקולרית, כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ.