תורת היחסים: איך נשים דתיות אומרות "סיפוק מיני"?

בפרק הראשון של סדרת הכתבות, רועי שרון יוצא בעקבות המהפכה של הציונות הדתית והשיח בנושא מיניות, אותו מובילות הנשים. על המרצה שמעבירה סדנאות על מיניות, הסטנדאפיסטיות הדתיות והמתנחלת מאש קודש שפתחה חנות אביזרי מין לציבור הדתי

תורת היחסים
תורת היחסים | צילום: חדשות 10

החברה הדתית-לאומית עשתה מהפכה גדולה בשנים האחרונות. במשך שנים מיניות הפכה לטאבו, ולדבר על נושאים שבינו לבינה היה בלתי אפשרי. אך בזמן האחרון, החברה החלה בשינוי - אותו הובילו, כמובן, הנשים.

 

מיכל פרינס היא מייסדת מרכז "יהל" וחוקרת מיניות באוניברסיטת בר אילן. היא החלה בתכנית אותה היא מעבירה לנשים רבות במגזר, ובה היא מדברת על מיניות. "יש כאן דור שלם של נשים שעובד מבוקר עד לילה, דואגות לצרכי כולם, ובסוף היום הן מצפות מעצמן להיות אנרגטיות ומוכנות לקיום פעילות מינית סוערת".

 

תורת היחסים
תורת היחסים | צילום: חדשות 10

"יש בעיה בחינוך הדתי", אומרת מיטליה ארוסי, יועצת מינית, "זו מיניות פסיבית אם בכלל. אקטיביות לא עלינו. לשנות תנוחות, להוסיף אנחות, להכניס ג'ל סיכה לרפטואר יכולים להיתפס כזנותיים. אם אישה יוזמת יחסי מין, זה כבר בעייתי. קל וחומר כל המעבר לזה, הגיוון, הרענון, הרכישה של הלבשה תחתונה קצת יותר חושנית. כל ההתעסקות בזה היא במקום של 'תתחתני, תגדלי ילדים', ופחות בעיסוק במין".

ליעל הלה מן יש חנות להעצמה זוגית. היא גרה במאחז אש קודש שבבנימין ולפני כחצי שנה לקחה את עולם המין הדתי צעד אחד קדימה. "השימוש באביזרי מין הוא משהו מעצים. נכנסתי למקוואות באזור בנימין ומכרתי שם מוצרים. זה מפתיע אותי שזה מצליח ככה, לא ציפיתי שתהיה כזו פתיחות והכלה ויש, באמת".