הכשרה אנרגיה תרכוש 37% משותפתה בקידוחי מירה ושרה - GGR

הרכישה תבוצע בעסקת מזומן והחלפת מניות בשווי כולל של 11.5 מיליון דולר, המשקפים ל-GGR שווי של 24 מיליון דולר

חברת הכשרה אנרגיה שבשליטת עופר נמרודי מודיעה הבוקר כי חתמה על הסכם לרכישת 37% משותפתה בקידוחי מירה ושרה - GGR הקנדית. הרכישה תבוצע בעסקת מזומן והחלפת מניות בשווי כולל של 11.5 מיליון דולר, המשקף ל-GGR שווי של 30 מיליון דולר - גבוה ב-36% ממחיר השוק של החברה.

הכשרה תשלם 4 מיליון דולר במזומן תמורת 16.6% מהחברה, המשקפים שווי של 24 מיליון דולר לחברה (שנסחרת בארה"ב לפי שווי של 22 מיליון דולר). את יתרת המניות (20% מ-GGR) תקבל תמורת מניות של הכשרה אנרגיה בשווי 7.5 מיליון דולר, המשקפים כ-3% בהכשרה אנרגיה. בנוסף, היא תקבל 3 סדרות אופציה שיאפשרו לה להגיע לאחזקה של מעל 50% מהחברה.

רק בחודש שעבר ביצעה הכשרה עסקה הפוכה ומכרה לשותפה מודיעין אחוזים מרישיונות שרה ומירה כדי לסייע לה לממן את תוכנית הקידוח. מודיעין רכשה מהכשרה 7.6% מהרישיונות תמורת 30.5 מיליון דולר. מתוך סכום עלות הקידוחים שעומדת על 157 מיליון דולר וצריכה להתחיל ברבעון הראשון של 2012, תצטרך הכשרה אנרגיה לשלם 62 מיליון דולר. בקופת הכשרה אנרגיה נמצאו לאחר העסקה כ-35 מיליון דולר, ואת השאר היא מתכננת לגייס בהמשך - עדיין לא ידוע כיצד, אך ההערכות הן כי תנסה לבצע זאת אחרי הקידוחים, בתקווה לתגלית.

לאחר העברת הרישיונות, עלתה מודיעין לאחזקה של 27.2% בשני הרישיונות, והכשרה אנרגיה מחזיקה 39.6% (כולל אחזקות שותפות הבת עמנואל). מלבד שתי השותפות, מחזיקים ברישיונות גם הכשרת היישוב (5%) אי.די.בי (5.3%), חברת IPC הקנדית שחצי ממנה צפוי להתמזג לשלדיאלי הבורסאית (12.9%) והמפעיל GGR (10%).

אוהד מראני, מנכ"ל הכשרה אנרגיה, אמר כי "מדובר בעסקה שמאפשרת להכשרה אנרגיה להרחיב את תחום פעילותה בנוסף לתחום החיפוש, גם לתחום ההפעלה שיהווה מקור הכנסה נוסף במסגרת פעילות GGR בקידוחי מים עמוקים כמפעיל מאושר, בכל הרישיונות שבבעלותה. הכשרה אנרגיה מתכוונת להסתייע ב-GGR וליהנות מיכולותיה המקצועיות והגיאולוגיות לאיתור רישיונות פוטנציאלים חדשים וכן מיכולותיה כמפעיל במסגרת פיתוח אותם רישיונות".