איזי אנרגיה מדווחת: רשות ני"ע סגרה את תיק החקירה נגדנו

חוקרי הרשות פשטו על משרדי החברה שבוע לאחר שמנייתה זינקה ב-145% בספטמבר 2010

רשות ניירות ערך החליטה לסגור את תיק החקירה נגד חברת איזי אנרגיה שבשליטת אלי זהבי, כך הודיעה החברה לבורסה. על פי הודעת הרשות, "אף שהאורגנים בחברה לא נחקרו תחת אזהרה, תיק החקירה נסגר על ידינו".

בספטמבר 2010 פשטו חוקרי רשות ני"ע על משרדי כמה חברות שהתעתדו להיכנס לתחומי הנפט והגז, ביניהן איזי אנרגיה. זאת, שבוע לאחר שמנייתה זינקה ב-145%, שעות ספורות לפני שהודיעה על כך שהיא מנהלת משא ומתן עם חברת חיפושי הגז והנפט רציו לרכישת 10% בהיתר הימי גל.

איזי אנרגיה, שבשליטת ד"ר אלי זהבי, מפעילה תחנות דלק בארה"ב. כמה חודשים קודם לכן הודיעה כי בכוונתה להיכנס לתחום החיפושים והגישה יחד עם רציו בקשה לקבלת רישיון "חוף". הבקשה נדחתה על ידי הממונה על חיפושי הנפט מכיוון שלא עמדה בדרישות המינימליות. איזי אנרגיה פועלת לאיתור, רכישה והפעלה של מקבצי תחנות דלק בארה"ב ובקשת רישיון "חוף" היה עבורה ניסיון ראשון לכניסה לתחום החיפושים בישראל.

לאחרונה הגישה רציו את בקשותיה לרישיון גל למשרד התשתיות. לפי האופציה הראשונה שהגישה, תחזיק רציו 60% מהרישיונות, וחברת ATP האמריקאית תחזיק 40% נוספים ותשמש גם כמפעילת הרישיון. לפי האופציה השנייה, תתבצע החלוקה בצורה הבאה: רציו (60%), מודיעין של צחי סולטן ואי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר (20%), הזדמנות ישראלית של רוני הלמן ואורי אלדובי (10%), איזי אנרגיה (5%) ו-AGR הנורווגית (5%), שתשמש גם כמפעילת הרישיון.