יום לפני הבחירות: טוויטר קרס והשרתים של ארגון וויקיליקס תחת התקפה

משתמשים בצפון אמריקה דיווחו על קושי להתחבר לשירות ועל חיבור איטי מאוד במקרים אחרים. הבעיות בשירות נמשכו מעל לשעה לפני שהוא שב לפעילות תקינה. במקביל, ארגון וויקיליקס דיווח כי שרתי הארגון מצויים תחת מתקפת DDoS

יממה לפני סיום ההצבעה בבחירות בארה"ב, וויקיליקס וטוויטר סובלים משיבושים: משתמשים רבים בטוויטר, בעיקר אמריקאים, דיווחו במהלך השעתיים האחרונות על קושי להתחבר לשירות, כך מדווח האתר VentureBeat. התקלה החלה סביב 8:00 (שעון ישראל) ותוקנה סופית בשעה לאחר מכן. טרם ידוע מה גרם לה או מה היה היקף השיבושים.

מבדיקת "כלכליסט" נראה שבישראל השירות פועל כרגיל, כאשר גם התחברות מכתובת IP אמריקאית בשעות הבוקר לא היתה כרוכה בבעיות מיוחדות. טוויטר עצמה פרסמה הודעה לפיה הבעיה תוקנה.


במקביל, בדף הפייסבוק של וויקיליקס פורסם הבוקר (שני) פוסט קצר שדיווח כי שרתי הארגון המשמשים לפרסום הודעות אי-מייל מודלפות מצויים תחת מתקפת DDoS, הפוסט ציין כי המתקפה מתרחשת זמן קצר לאחר פרסום קובץ נוסף של הודעות אי-מייל של אנשי המפלגה הדמוקרטית, הכולל עדויות על התייעצות של אנשי CNN עם בכירים במפלגה בנוגע לשאלות שטראמפ נשאל בראיון שהתקיים לפני כמה חודשים. מבדיקת "כלכליסט" לא התגלה קושי להכנס למנוע החיפוש של הודעות האי-מייל המודלפות באתר.

הארגון נמצא בימים האחרונים תחת ביקורת לאחר שהתברר כי חלק מהודעות האי-מייל שנכללו במקבץ הקודם היו מפוברקות, כאשר החשד העיקרי הופנה כלפי הקרמלין, שלקח לאחרונה את ג'וליאן אסאנג' תחת חסותו ומואשם על ידי גורמי ממשל אמריקאיים בנסיונות לחבל בבחירות.