הפיטורים ב-Yelp - בעיקר בארה"ב; השלוחה בדבלין תיסגר

החברה, שמובילה את תחום ביקורות הגולשים על בתי עסק יחד עם TripAdvisor, מפטרת 4% מהעובדים; המשרדים בלונדון ובהמבורג ימשיכו לפעול - אבל יעסקו בפיתוח בלבד

חברת האינטרנט Yelp, שמובילה את תחום ביקורות הגולשים על בתי עסק יחד עם TripAdvisor, הודיעה כי היא תפטר כ-4% מכוח האדם שלה, 175 עובדים. על הקיצוץ נודע לראשונה שלשום במסגרת הדו"ח הרבעוני של החברה, שהציג דווקא נתונים חיוביים ברובם, כאשר אתמול (חמישי) פורסמו פרטים נוספים אודותיו באתר טקראנץ'.
מרבית המפוטרים יהיו עובדי שיווק ומכירות במשרדי החברה מחוץ לארה"ב, כפי הנראה בעקבות כשלון נסיונה של החברה לשחזר את הצלחתה בקרב הגולשים האמריקאים בשווקים נוספים. חלקם כבר החלו לקבל אתמול מכתבי פיטורים, כאשר החברה מתכננת לסגור לחלוטין את שלוחתה בדבלין.
משרדי החברה בלונדון ובהמבורג, שני המרכזיים הנוספים של פעילותה באירופה ימשיכו לעת עתה לפעול, אבל יעסקו בפיתוח בלבד ויחדלו מפעילות שיווקית. החברה תמשיך להפעיל את הגרסאות האירופאיות של האתר והאפליקציות שלה אבל תפסיק את מכירת שטחי הפרסום בהן.
Yelp . Yelp הוקמה ב-2004 וכיום היא מעסיקה כ-4000 עובדים וזוכה ל-145 מיליון משתמשים פעילים בחודש. בשנה שעברה הסתכמה הכנסתה ב-550 מיליון דולר. במסגרת מאמציה לגדול מעבר לשוק האמריקאי, בו היא הפכה למותג המוביל המזוהה עם ביקורות גולשים, היא רכשה לאחרונה מספר חברות קטנות מסביב לעולם כמו Restaurant Kritik הגרמנית או Cityvox הפועלת בצרפת.
בשנים האחרונות נאבקת Yelp באיום מצד גוגל, שהופכת את השילוב של ביקורות בתי העסק המובנות שלה לבולט ונגיש יותר במנוע החיפוש ובמערכת ההפעלה אנדרואיד, תוך מתן מקום בולט לביקורות של אתרים אחרים בבעלותה. מנכ"ל Yelp התבטא מספר פעמים בחריפות נגד ענקית החיפוש, כשהוא מאשים אותה בנסיון להרוס את החברה, והיה אחד הגורמים המרכזיים שדחפו את האיחוד האירופי לפתוח בחקירה רגולטורית נגד גוגל.