משתמשים מתלוננים על תקלה בעדכון ל-iOS 10

העדכון האחרון של מערכת ההפעלה לאייפון ולאייפד גרם להשבתת מכשירים בשעות הראשונות. כעת מדווחת אפל שהתקלה טופלה ומבקשת ממשתמשים שנתקלים בבעיות לבצע את ההורדה דרך האייטונס

אפל תיקנה את הבאג בעדכון ל-iOS 10 שגרם להשבתת לא מעט מכשירים ביומיים האחרונים, כך טוענת החברה. הסיבה לתקלה לא הובהרה, אבל לדבריה כעת יכולים כל בעלי מכשירי האייפון והאייפד להוריד את מערכת ההפעלה החדשה ללא הפרעה.
"חווינו הפרעה קצרת מועד בתהליך עדכון התוכנה, שהשפיע על מספר קטן של משתמשים במהלך השעות הראשונות לאחר שחרור העדכון. הבעיה נפתרה תוך זמן קצר ואנו מתנצלים בפני הלקוחות שנפגעו", בישרה אפל בהודעה ששחררה.
. צילום: Apple המכשירים שנפגעו מהתקלה סיימו את תהליך העדכון בהצגת מסך שדרש מהמשתמש לחבר את המכשיר למחשב בכבל ולהפעיל את תוכנת iTunes או במסך שהודיע כי המשתמש צריך לבצע אתחול להגדרות היצרן, במקום לחזור למצב עבודה רגיל. מאחר והבאג הופיע בשעות הראשונות לאחר שחרור העדכון, רבים מהנפגעים היו עיתונאי טכנולוגיה שרצו להוריד את מערכת ההפעלה כדי לסקור אותה, ובמקום זאת מיהרו לדווח על התקלה בטוויטר.

כדי לפתור את הבעיה, אומרים באפל, משתמשים שנפגעו צריכים להתחבר ל-iTunes, על מנת לאפשר את סיום ההתקנה או להתקשר לקבלת תמיכה משירות הלקוחות של החברה. הבעיה אינה אמורה להוציא מכשירים מכלל שימוש באופן בלתי הפיך.
iOS 10 מוסיפה חידושים כמו הרחבת השימוש בווידג'טים על מסך הנעילה, ממשק משופר לאפל מיוזיק, שורה של שיפורים לשירות המסרים, התראות עשירות ושילוב של זיהוי תמונות מתוחכם שמאפשר יישומים כמו סידור אלבומים אוטומטי.