פרשת רשות המקרקעין: הבכיר והח"כ לשעבר שוחררו למעצר בית

השניים נחקרו במשך שעות במשטרה - הם חשודים בביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים; מוקדם יותר הערב נודע כי החברה הקשורה לפרשה היא קרדן נדל"ן

פרשת השחיתות לכאורה ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י): הבכיר ברשות שנחקר היום במשטרה שוחרר הערב (ה') למעצר בית בן 5 ימים, וכך גם העו"ד, חבר הכנסת לשעבר, החשוד גם הוא בפרשה. השניים סיימו לפני שעה קלה את חקירתם במשרדי יאח"ה, חקירה שנמשכה מאז שעות הבוקר, וזאת בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים. בתום חקירתם שוחררו לביתם בתנאים מגבילים, לרבות מעצר בית משך 5 ימים והרחקה ממשרדיהם למשך 15 ימים.
הבוקר פשטה היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 על משרדי רמ"י, תפסה מסמכים ועיכבה לחקירה תחת אזהרה את הגורם הבכיר ברשות וכן עיכבה לחקירה את עורך הדין בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים.
משרדי רשות מקרקעי ישראל . צילום: אלכס קולומויסקי בכך, הפכה החקירה הסמויה של היחידה, שנמשכה מזה כחצי שנה, לגלויה. מדובר בחקירה שהחלה בעקבות תלונה שהגיעה למשטרה. על פי החשד, הפר הבכיר במספר מקרים הסדרי ניגוד עניינים שנחתמו עם מינויו לתפקיד ברשות וכן פעל בתיקים שהובאו לשולחנו תוך קיומו של ניגוד עניינים מבלי להצהיר על כך כנדרש. הבכיר, כך לפי החשד קידם אינטרסים של חברת הנדל"ן הבורסאית קרדן נדל"ן, אף שזו לא חשודה במסגרת הפרשה.

במהלך היום דיווחה קרדן נדל"ן לבורסה על החקירה - היא הודיעה כי החשדות לכאורה שהועלו במסגרת הפרסומים בתקשורת אינם מיוחסים לחברה, וכי אינה נחשדת בדבר. קרדן נדל"ן ציינה עוד כי היא "פועלת ללא רבב ותמשיך לפעול באופן זה גם בעתיד".