שלט חוצות בסגנון ירוק

בקרוב בטיימס סקוור - שלט חוצות הפועל על אנרגיה ירוקה. הרוח והשמש כספקיות האנרגיה של העתיד

שלט החוצות הראשון בעולם הפועל על אנרגיה סולארית ואנרגיית רוח בלבד מוכן לפעולה, והוא צפוי לעשות את הבכורה שלו בבירת שלטי החוצות העולמית- הטיימס סקוור בניו יורק.

הרוח המנשבת בין גורדי השחקים בשכונה צפויה לשמור באופן מתמיד על אורו של שלט החוצות, כך לדברי יצרנית השלט הירוק, ענקית מכונות הצילום היפנית Ricoh.

ה"שלט האקולוגי" שוקל כ-15,800 ק"ג, והוא יופעל על ידי טורבינות רוחב מאונכות ו-64 פאנלים סולאריים. "רצינו להוכיח שאנחנו יכולים לפרסם ולא להשפיע על הסביבה, וכך התחיל המסע אל הטיימס סקוור", אמר דובר Ricoh רון פוטסקי.

טיימס סקוור, בעקבות העומס התמידי בתנועת מכוניות ואנשים, מעוטר גם במאות שלטי חוצות ומסכי וידיאו עצומים ומוארים.

פוטסקי אמר כי החשמל שיופק מהטורבינות שנבנו במיוחד למטרה זו, יהווה 95% מהאנרגיה הדרושה להפעלת השלט, שגובהו 5.2 מטרים ואורכו 140 מטרים, ועליו שם היצרנית באותיות אדומות וענקיות.

עלות מול תועלת

הטורבינות, שנבנו במיוחד למען הפרויקט על ידי חברת טכנולוגיית הרוח מקליפורניה PacWind, מותקנות באופן מאונך. יו"ר החברה מארי ווטקינס אמרה כי העיצוב יעיל במיוחד, בהשוואה לטורבינות הפרופלור המסורתיות.

"כשטורבינות אחרות עוצרות מכיוון שהרוח חזקה מידי, הטורבינות שלנו יכולות להמשיך להסתובב וככל שהרוח חזקה יותר, כך הן מייצרות יותר חשמל".

אך פוטסקי מ-Ricoh אמר כי הפרויקט אינו זול וכי עלות הטכנולוגיה וההתקנה בלבד עולות על מיליון דולר. "אנחנו בהחלט מוציאים כסף. אנחנו מוציאים כסף על השכרת שטח הפרסום בטיימס סקוור, אנחנו משלמים על הטכנולוגיה, אבל אנחנו לא משלמים על חשמל".

"השלט הרי יואר על ידי הרוח והשמש, והן בחינם. כך שאני חושב שיהיה החזר לטווח הרחוק, על השקעה לטווח קצר".

הגורם הסביבתי הגדול ביותר וההבדל הגדול ביותר בין השלט של Ricoh לבין שכניו בטיימס סקוור הוא במה שהשלט לא ייצר – 18 טון של פחמן בשנה.

פוטסקי אמר כי הוא מקווה שחברות אחרות ילכו בעקבות Ricoh, שצפויה להפעיל את השלט בסוף ינואר. "אפשר להאיר עיר שלמה לשנה, אם רק נהפוך את שלטי החוצות ליצרניות של אנרגיה נקייה".

עוד ב-nana10:

פאנלים סולאריים גם המכונית - בקרוב על טיוטה פריוס»

בישראל מתקינים פאנלים סולאריים - ואת הפירות קוצרים בקליפורניה»

האם כדאי להתקים פאנלים סולאריים על הגג? כנראה שלא»