סקוטר בראון העלה לשידור לייב נערה מקיבוץ בארי: "רוצה שזה יהפוך לאמיתי עבורכם"

אחד המפיקים המובילים בתעשיית המוזיקה האמריקאית נועד עם כמה ממשפחות החטופים באירוע שהתקיים בלוס אנג'לס. אז, ביקש להביא למיליוני עוקביו את סיפורה של אלה שני, בת 14 שניצלה מהטבח בבוקר השבת השחורה. "אנשים קורעים פוסטרים", אמר בראון, "אני מבקש שתהיו אנושיים כלפי 240 החטופים"

סקוטר בראון
סקוטר בראון | צילום: אינסטגרם

איש העסקים היהודי-אמריקאי סקוטר בראון, אחד המפיקים המובילים בתעשיית המוזיקה, אשר מנהל כמה מהזמרים הגדולים בעולם ובהם ג'סטין ביבר, נפגש אתמול (שני) עם כמה ממשפחות החטופים באירוע שהתקיים בלוס אנג'לס להעלאת המודעת להשבתם. למול 3.8 מיליון עוקביו באינסטגרם, העלה בראון בשידור לייב את אלה שני, נערה מקיבוץ בארי - וזו גוללה את סיפורה הקשה.

את השידור פתח בראון וסיפר: "פגשתי ילדה מדהימה בת 14. קוראים לה אלה, וכשאני רואה אנשים מסביב לעולם מנסים להבין מה הדבר הנכון לעשות, אני חושב שחשוב שנדבר על אנושיות. אנשים קורעים פוסטרים (של חטופים), ואני רוצה להביא לכם את הסיפור שלה כדי שזה יהפוך לאמיתי עבורכם.

"זה לא אומר שלא יכולה להיות לכם אנושיות כלפי אנשים אחרים", הוסיף בראון, שמאז פרצה המלחמה הפך לאחד הקולות הבולטים הפועלים למען ישראל, "זה לא אומר שלא יכולה להיות לכם אנושיות לילדים בעזה, זה לא אומר שלא יכולה להיות לכם אנושיות לכל משבר מסביב לעולם - אבל כששומעים את הסיפור הזה, אני מבקש שתהיו אנושיים כלפי 240 החטופים". בשלב זה, העביר לאלה את הלייב.

לכתבות נוספות:

"אני גרה בקיבוץ בארי", סיפרה אלה. "קמנו ב-7 באוקטובר לאימה של צרחות בערבית וקולות ירי. אימא שלי, אני, אחי הקטן וחבר שלו שישן אצלנו רצנו לממ"ד. קיבלנו הודעה שיש חשד לפלישה של טרוריסטים לקיבוץ שלנו. שמענו מישהו דופק בחוזקה בדלת הבית ומנסה לפרוץ פנימה. לא פתחנו, ניסינו להישאר בשקט...

"בקבוצת הוואצפ של הנערים בקיבוץ התחילו לכתוב דברים כמו, 'פרצו לבית שלנו', 'ירו בהורים שלי', 'הבעירו לנו את הבית בעשן ואנחנו גוססים - שמישהו יעזור לנו'. קיבלתי הודעה מדוד שלי ניר, הוא אמר שטרוריסטים מנסים לפרוץ לממ"ד שלו. הוא החזיק בידית כדי שלא יוכלו להיכנס, אבל אז הם הבעירו את הבית והממ"ד התמלא בעשן ונהיה קשה לנשום".

בין שלל הודעות בקבוצת הוואצפ, הייתה גם אחת של בן דודה עמית. "הוא היה בביתו עם אימא שלו ושתי אחיותיו הקטנות", סיפרה אלה. "הוא כתב שיש להם טרוריסטים בבית, שהם ירו בדלתות ועכשיו הם מפחדים על חייהם. ואז נותק הקשר עימם. בצהריים נאמר לי שסבתא שלי נורתה ושסבי נפגע".

שעות לאחר מכן, הגיעו כוחות הביטחון: "חולצנו על ידי יחידה מיוחדת. הם לקחו אותנו מחוץ לבית והעבירו אותנו לבית מעבר לרחוב. היינו שם עם עוד שלוש משפחות, שבעה ילדים, אני ועוד ארבעה מבוגרים. נשארנו שם והצבא הקיף את הבית".

בהמשך אותו היום, ראתה אלה את האימה בחדר האוכל שבקיבוץ: "היה דם בכל מקום ואיברים פנימיים", היא תיארה. "תנו לי לחזור על זה: אני בת 14. אלה לא דברים שילדה בגילי, או אף ילד, צריך לראות. אני האחות הבכורה, אחי הקטן בן 8, אז כיסיתי את העיניים שלו והמשכנו ללכת. הבית שלנו, הבית היפה שלנו בקיבוץ, גן עדן עלי אדמות, הפך לגיהינום".

את השידור פרסם בראון גם כפוסט אצלו בפיד, ולצידו ביקש מעוקביו: "שתפו. היא ילדה בת 14. זה אולי הדבר הכי חשוב שאי-פעם פרסמתי. מגיע לה להישמע. אני לא מבקש מכם להתעלם מאחרים, אני לא מבקש מכם להפסיק להתפלל עבור אף ילד בעזה או בישראל. אני רק מבקש שתשמעו אותה. תפסיקו לקרוע פוסטרים".