אביב גפן המנטור הותיק ממשיך לעונה רביעית

אחרי שלוש עונות מוצלחות, אביב חוזר אל נבחרת המנטורים של The Voice ישראל בעונה חדשה ומסקרנת

זמן צפייה: 00:33

אביב גפן הוא זמר. יוצר. מפיק מוסיקלי.

גפן, בנו של המשורר יהונתן גפן, החל לכתוב שירים בגיל צעיר והשתתף כילד במספר סרטים ותוכניות נוער בשנות השמונים.

בשנת 1991 כשהוא רק בן 18 הוציא את אלבומו הראשון "אור הירח" ואסף בהופעותיו ברחבי הארץ, עם להקת "התעויוט", קהל צעיר שגדל איתו וזכה לכינוי "ילדי אור הירח". שיריו עסקו בנושאים חברתיים ופוליטיים כמו התאבדות, דת, סמים וצבא.

הפריצה הגדולה הגיעה בשנת 1993 עם האלבום "עכשיו מעונן" שזיכה אותו בתואר "זמר השנה" והפך אותו לכוכב הרוק הגדול ביותר בארץ ודוברו של הדור הצעיר. האלבומים "אביב גפן 3" ו"שומקום" התקבלו כבר ברעש גדול ומכרו עשרות אלפי עותקים מיד עם צאתם.

צפו בקטע ראשון מתוך העונה הרביעית:

[brightcove_iframe video_id='entertainment-the-voice-season-04-clips-ep-01-hazaza' autoplay='0' kid='1_le6jbh8c' duration='112']

בשנת 1995 הופיע גפן לצד יצחק רבין בתוכנית של דן שילון ובסוף אותה שנה הופיע גפן בעצרת השלום שבה נרצח ראש הממשלה. השיר "לבכות לך", אותו שר גפן בעצרת, הפך מאז למזוהה ביותר עם הרצח וגרסת הופעה שלו הופיעה באלבום "המכתב" מ-96 שפתח בפניו קהל רחב יותר.  גפן המשיך להוציא להיטים בשנות התשעים באלבומים "חלולים", "לילות לבנים" ובאוסף הכפול "ירח מלא".

המנטור אביב גפן
המנטור אביב גפן

בשנות האלפיים המשיך גפן לשמור על מעמדו בישראל עם האלבומים "יומן מסע" שכלל דואט עם אריק איינשטיין, "ממנטו מורי", "עם הזמן" ואלבום הופעה כפול ובמקביל החל בקריירה בינלאומית כשחבר למוזיקאי הבריטי המוערך סטיבן וילסון להרכב "בלקפילד" שהוציא עד היום חמישה אלבומים והופיע במקומות נחשבים ברחבי העולם.

בעשור הנוכחי חבר גפן לכמה מהיוצרים החשובים בארץ ובעולם והקליט שירים משותפים עם עידן רייכל, אביתר בנאי, מתי כספי לצד שיתופי פעולה עם ברט אנדרסון מ"סוויד", המפיקים האגדיים טרבור הורן ואלן פרסונס ופתח הופעות ללהקות פלאסיבו ויו-טו .

בשנת 2012 החל גפן לככב כמנטור בתכנית "דה וויס" ובלט שם במשך 3 עונות כמנטור שנון ואיכותי אשר קידם את המתמודדים בנבחרתו ואף ארח את חלקם בהופעותיו. כעת הוא משיך את דרכו כמנטור בפעם הרביעית.

צפו בבביצוע של אביב יחד עם פיינליסטית העונה השלישית תמר עמר:

[brightcove_iframe video_id='voice_s03_ep29_part10' autoplay='1' kid='1_221fuads' duration='362']

בשנת 2014 הוציא את האלבום המצליח "סדקים".

להיטים בולטים: אור הירח, השיר שלנו, עכשיו מעונן, סוף העולם, עונות, מסתובב, האם להיות בך מאוהב, מיליאד טועים, קוצים, לבכות לך.

עוד ב- The Voice ישראל:

רוצים להישאר מחוברים? תנו לנו לייק בפייסבוק

הרגעים הגדולים של THE VOICE בעולם

איזה מנטור אתה מ-The Voice ישראל?