יוקר המחייה: ישיבות התקציב הסוערות בתולדות "האח הגדול"

שרית פולק מרגישה שמתעלמים ממנה, ג'קו אייזנברג זועם על הקנסות וחגית היימן לא מוכנה לוותר על נקניקיות. לקראת עליית העונה החדשה חזרנו לקרבות התקציב הגדולים של "האח הגדול"

זמן צפייה: 01:49

מאז ומעולם ישיבת התקציב השבועית הייתה קרקע פורייה לריבים וויכוחים. הפערים בין הצרכים השונים של הדיירים מקבלים ביטוי כספי והרי אי אפשר לקנות הכל כשיש תקציב מוגבל. תוסיפו לזה מגבלת זמן, דרישות שונות ומשונות ותנאים לא מאוד פשוטים (מישהו אמר לוח וגיר?) אז אין פלא שהישיבות האלה גורמות לא פעם לויכוחים בין הדיירים. רגע לפני שאנחנו נכנסים לעונה חדשה (7.6), הנה כמה ישיבות תקציב שהרעידו את קירות הבית

על כרעי תרנגולת

ישיבת התקציב הראשונה של העונה הייתה אמורה לעבור חלק. הדיירים קיבלו תקציב מותרות ע"ס 4,480 ש"ח. רועי לולו משתלט על העניינים ונוזף באורן חזן שמציין ש-4,000 ש"ח זה הרבה כסף. אור שפיץ תוהה למה הם לא עורכים את הקניות לפי הסדר וציפי רומנו מכריזה שהיא רוצה זירו. שרית פולק אומרת שגבינות זה חשוב, אבל רועי מתעקש להזמין קודם כל את מה שחשוב באמת: כרעיים. מצרכים כמו גבינה, חמאה, ירקות ואפילו סיגריות לא מעניינים אותו. הוא לא מוכן לוותר על הכרעיים. הוא מקיש באינטנסיביות על המסך כאילו היה זה אתגר באפליקציה של וולט, ומזמין 20 ק"ג כרעיים. מירי כהן אומרת שלא כולם אוהבים כרעיים אז רועי מעלה זאת להצבעה ושואל מי אוהב כרעיים. רוב הדיירים מרימים את היד. כרעיים איט איז.

Vlcsnap 2022 05 25 14h23m13s52
שרית פולק מרגישה שמתעלמים ממנה | צילום: צילום מסך

"אם יש השתדלות את אמורה להתבייש בזה"

אחרי ההצלחה של משימת הקרקס, הדיירים זכו בתקציב מותרות ע"ס 3,360 ש"ח, אבל כמו שתמיר ורדי חשש, אין לדיירים סיבה לשמוח. האח הגדול מונה את הקנסות שצברו אור, ציפי ורומי. אור וציפי נבוכות אבל רומי מחייכת. היא מציינת בגאווה שהיא השתפרה מפעמים קודמות. התקציב המעודכן עומד על 1,460 ש"ח בלבד. אאוץ'.

האח הגדול נותן לדיירים שעה להכין את התקציב וג'קו אייזנברג יוצא מהסלון במחאה. ציפי יוצאת בעקבותיו ומנסה להרגיע אותו. היא אומרת לו שכולם עושים טעויות. ג'קו עונה לה שהעובדה שרומי צחקה מוכיחה שהיא אפילו לא משתדלת. הוא אומר שהיא אמורה להתבייש בקנסות שלה ולא לשמוח. בינתיים בסלון, הדיירים שלא מודעים לזעמו של ג'קו, לא שוכחים להזמין עבורו חלב שיבולת שועל. לפחות זה.

[brightcove_iframe video_id='entertainment-the-big-brother-summer-2021-clips-11-part-12' autoplay='0' credit='' desc='על טעויות משלמים? ג′קו מתעצבן על רומי' poster='' kid='1_jz2z0iaa' duration='109']

סאגת הכוסברה

בזמן שהדיירים עברו על רשימת הירקות התגלו אי-הסכמות בין אביבית בר זוהר ומירב ישראל. בהתחלה היה נראה שהמחלוקת עניינית, אביבית רצתה להזמין דלעת (בשביל המרק) אבל מירב התנגדה נחרצות: "אין צורך. ביי". האם יש ריב יותר מיותר מאשר ריב על דלעת? מתברר שכן: ריב על כוסברה. מירב טענה שאין כוסברה בגינה בעוד אביבית טענה שיש כוסברה בגינה. אנחנו בכלל לא בטוחים שאנחנו יודעים איך כוסברה נראית, אבל השגנו את תגובתן של אביבית ומירב למחלוקת.

סיגריות או נקניקיות

כולם יודעים שנקניקיות הן המאכל האהוב ביותר על חגית היימן, וזו הסיבה שהיא ביקשה לקנות שתי חבילות של נקניקיות, אבל על אמלי פרי זה לא מקובל. אסיף אלקיים מנסה לשכנע את חגית לוותר על הנקניקיות בטענה שהיא יכולה לאכול עוף, אבל היא מתעקשת. היא גם לא מוכנה לקבל פחות מ-5 חפיסות סיגריות. היא ואמלי צועקות אחת על השנייה ובינתיים שאר הדיירים מתווכחים לגבי כמות חפיסות הסיגריות שהוקצבו לכל אחד. ליאור מתרעם כשהוא מגלה שיוסי מקבל 7 חפיסות וניגש לתקן זאת מהלוח, ואסיף מוריד לו את היד. הטונים עולים בין השניים וניר אבישי כהן ממהר להפריד. בסופו של דבר אסיף התנצל בפניו והשניים התחבקו והשאירו את העניין מאחור. סוף טוב הכל טוב.

[brightcove_iframe video_id='entertainment-the-big-brother-season-02-clips-14-part-08' autoplay='0' credit='' desc='נקניקיות או לא להיות' poster='' kid='1_efvyi99g' duration='145']

אנחנו עדיין לא יודעים מי ייכנס לבית האח בעונה הקרובה אבל אנחנו כבר מתים לראות על איזה מוצרים הדיירים יריבו בישיבות התקציב השבועיות.