דרמת ריגול חדשה של yes תעסוק במצוד אחר הפושע הנאצי יוזף מנגלה

חברת הלוויין ו"גיל פורמטס" יחברו לענקית המדיה האמריקאית "Lionsgate", בהפקת דרמה תקופתית חדשה העוסקת בחיפושים אחר "מלאך המוות מאושוויץ" • בקאסט השחקנים: אניה בוקשטיין, נאיה בינשטוק, עידו טאקו והשחקן הגרמני אוליבר מסוצ'י

יוזף מנגלה
יוזף מנגלה | צילום: מתוך ויקיפדיה

חברת yes ו"גיל פורמטס" ישתפו פעולה עם ענקית המדיה האמריקאית "Lionsgate", בהפקת דרמת ריגול תקופתית חדשה שתעסוק במצוד אחר הפושע הנאצי יוזף מנגלה - כך נודע היום (שלישי). ההפקה החלה להצטלם בישראל בתחילת השבוע, ומככבים בה בין היתר השחקן הגרמני אוליבר מסוצ'י ("אפל", "הוא חזר"), אניה בוקשטיין, רותם קינן, שרית וינו אלעד וכוכבי "בלקספייס", נאיה בינשטוק ועידו טאקו.

הסדרה מבוססת על רעיון מקורי של אסף גיל, ומפיקיה הם משה זונדר ("טהרן", "פאודה"), אסף גיל ורונית ויס ברקוביץ' ("אזהרת מסע", "הנערה מאוסלו"), וכאמור גם חברת "Lionsgate", שהפיקה בין השאר את סדרות הטלוויזיה "מד מן" ו"כתום זה השחור החדש", ואת סרטי הקולנוע "משחקי הרעב" ו"ג'ון וויק". על הבימוי הופק גבריאל ביבליוביץ' ("טיפול לילי").

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

נאיה בינשטוק, עידו טאקו
נאיה בינשטוק, עידו טאקו | צילום: יח"צ

עלילת הסדרה מתרחשת בשנת 1970 ונעה בין קיבוץ בעמק הירדן לבין גרמניה. במרכזה אורי (מסוצ'י), האלפא מייל של הקיבוץ שהקים עם אנה אשתו (בוקשטיין) משפחה לתפארת, ושניהם החליטו להשאיר מאחור את עברם הטראומטי כניצולי שואה. השניים מצליחים לשמור על שתיקה כבר 25 שנה, עד ליום שבו המוסד כופה על אורי לחזור לגרמניה ולהסתנן לתא של ותיקי אס. אס, במטרה לאתר את פושע המלחמה הנאצי יוזף מנגלה, שהצליח להימלט בתום מלחמת העולם השנייה.

מנגלה, שנודע כ"מלאך המוות מאושוויץ", היה רופא בגרמניה הנאצית, שביצע בתקופת השואה פשעים נגד האנושות - בהם ניסויים רפואיים אכזריים באוכלוסיות שונות. לאחר כניעת גרמניה הנאצית בתום מלחמת העולם השנייה, הצליח מנגלה להימלט לאמריקה הדרומית, אלא שחרף המאמצים להביאו לדין - הוא מעולם לא נתפס. בשנת 1979 לקה מנגלה בליבו בעת ששחה בים בברזיל, וטבע למוות.