מהדו-קרב של אלה וג'קי ועד להדחה של דיאן: הרגעים הגדולים על מסך הטלוויזיה בשנת תשפ"ב

התדהמה שאחזה בנו כשמיכאל בן דוד ניצח על חודה של נקודה, הדמעות שהורדנו אחרי שמורדי יצא מהארון והלב שלנו שנשבר יחד עם שני גולן: קשה לסכם את השנה המצוינת שנראתה על המסך של רשת 13, ובכל זאת בחרנו את אלו שהכי ריגשו, העציבו, שימחו אותנו או בעצם: העיפו לנו את הפוני • ומה היה הרגע שלכם? הצביעו

הרגעים הגדולים של הטלוויזיה בשנת התשפ"ב
הרגעים הגדולים של הטלוויזיה בשנת התשפ"ב | צילום: מיכה לובטון, רשת 13

אנחנו לא אוהבים כתבות סיכום שנה. מילא לדבר על השנה שחלפה ולהבין כמה מהר הזמן עובר ואנחנו מזדקנים - אבל אתם יודעים מה זה לזקק לכתבה אחת קצרה את כל הרגעים הגדולים של הטלוויזיה ולבחור את הטובים שבהם? זו משימה קשה מדי עבורנו ואנחנו עצלנים. אז איך זה שבכל זאת ליקטנו עבורכם את כל רגעי השיא שנראו על המסך של רשת 13 בשנת תשפ"ב? אה, זה קל: העורך ביקש ואנחנו רצינו את התלוש שלנו לחג.

לכתבות נוספות:

הניצחון של מיכאל בן דוד בגמר האקס פקטור לאירוויזיון

למעט מיכאל בן דוד, גמר האקס פקטור לאירוויזיון הורכב ברובו ממתמודדים שכבר ניסו את מזלם בריאליטי שירה: ספיר סבן ואלי חולי הגיעו מהעונה הרביעית של דה וויס (כשסבן אף הוכתרה כמנצחת), ובדומה להם גם ענבל ביבי ששבה לאותה במה שבה התגלתה לראשונה 9 שנים קודם לכן.

בן דוד, שעבד עד אז בסופר, ניצח בהפתעה גמורה, יש לומר. לאורך שלבי ההצבעה היה זה חולי שהוביל בזכות קולות השופטים והקולות של ועדת השיפוט המיוחדת, אלא שהקהל בבית הפך את התוצאה והעניק את הניצחון למיכאל בהפרש של נקודה אחת בלבד.

כשבן דוד טס לייצג את ישראל בטורינו שבאיטליה עם השיר I.M., ההופעה הפנומנלית שלו או החשיפה שלה זכה לאחר שהתפרץ מאחורי המנחים של חצי הגמר לא עזרו לו בתוצאה הסופית. מיכאל לא העפיל לגמר ובכך ישראל נותרה מחוץ לתחרות. לא נורא, מיכאל, בשבילנו אתה מספר 1.

[brightcove_iframe video_id='entertainment-the-x-factor-israel-season-04-clips-35-part-10' autoplay='0' credit='' desc='' poster='https://media.reshet.tv/image/upload/t_app_16x9/v1644100405/uploads/2022/902854758.jpg' kid='1_y7p9gxey' duration='']

 

מבחן האש של אלה וג'קי בגמר הישרדות

שמעו, אנחנו למודי גמרים אבל גמר כזה מותח לא ראינו מזמן. בכלל, בכל העונות של הישרדות ישראל לא נוצר מצב שבו שוויון בקולות המושבעים הצריך מבחן אש שיקבע מי יהיה השורד האחרון (ועדיין לא אמרנו מילה על זה שהגמר הורכב כולו משלוש נשים, לראשונה בתולדות הפורמט בארץ, כן?).

לאורך העונה, נזכיר למי שכבר הספיק לשכוח, אלה אייבנדר וג'קי אזולאי היו בברית שקטה. כלומר, הן לא היו יחד בברית אחת אבל הן שמרו אחת על השנייה, וכשהגיע הרגע הן עמדו זו לצד זו ונפרדו מהגברים שהלכו איתן לאורך הדרך.

במבחן האש האחרון, כשאל מול עיניהן עמד הפרס בשווי מיליון שקלים, הן שלפו את הציפורניים ונלחמו בשיניים על התואר "השורדת האחרונה". בסוף, בתום שניות בודדות של קרב צמוד ומותח במיוחד, אלה ניצחה את ג'קי וקיבלה את הצ'ק. להיזכר בעונה המטורפת הזאת רק מעלה בנו את הציפיות לקראת העונה הבאה.

[brightcove_iframe video_id='mood-survivor-season-05-vip-clips-55-part-16' autoplay='0' credit='' desc='' poster='https://media.reshet.tv/image/upload/t_app_16x9/v1648933083/uploads/2022/902972193.jpg' kid='1_36ea70wd' duration='']

 

הניצחון של פומפי במסעדה הבאה

שבוע וחצי אחרי הישרדות, גם המסעדה הבאה של ישראל הגיעה למעמד הגמר. הפורמט החדש, שיצא לדרך חודשיים וחצי קודם לכן, הביא למסך בכל שבוע ארבעה מתמודדים עם ארבעה קונספטים שונים, ובסוף כל פרק לאחד מהם נפתחה מסעדה למשך שבוע, שכולנו יכולנו ללכת אליה, לטעום מהתפריט הייחודי ולתת ניקוד.

למעמד הגמר הגיעו שני מתמודדים מוכשרים, אך הפוכים לחלוטין. רינת ינסמן, מורה בבית יסודי, ללא כל ניסיון במטבח, שחלמה לפתוח את "ANAND", מסעדה הודית מודרנית עם חיבור למקורות. מהעבר השני הגיח עידן בושארי, המכונה "פומפי", עם ניסיון עשיר במטבחים, כולל התואר "בן טיפוחיו של אסף גרניט".

בסופו של דבר ברגע האמת פומפי קיבל ציון גבוה יותר מהשופטים ומהקהל וזכה לפתוח את "קילומטרז'", מסעדה ים-תיכונית עונתית על חוף ימה של תל אביב. את הרגע שבו השופטים נכנסו למסעדה של פומפי כדי לבשר לו שהוא הזוכה אי אפשר לשכוח – ואי אפשר שלא להתרגש.

[brightcove_iframe video_id='yummies-the-next-restaurant-of-israel-season-01-clips-24-part-07' autoplay='0' credit='' desc='' poster='https://media.reshet.tv/image/upload/t_app_16x9/v1649788915/uploads/2022/902992020.jpg' kid='1_3p97280q' duration='']

 

הפרידה של מיכאל ושני באהבה חדשה

מצטערים להרוס את האווירה, אבל השנה היו גם רגעים שביאסו אותנו ושברו לנו את הלב, ובראשם: פירוק הממשלה והליכה לבחירות חמישיות בתוך כשלוש שנים (די, כמה אפשר? נו באמת). אבל זה לא אייטם כזה, ואם להניח בצד את הפוליטיקה, הרגע שהעלה בנו דמעות היה כשמיכאל נמירובסקי נפרד משני גולן בתום תשעה ימי זוגיות.

הוא היה הבחור הראשון שנכנס למתחם, ולמרות שכבר מההתחלה היה נראה שהשניים לא כל כך מסתדרים (ד"ש לבחורה עם השיער הוורוד שמיכאל פלרטט איתה תוך כדי הדייט הראשון עם שני), השניים הוכיחו לנו את האמרה המוכרת לפיה מי שרב - מאוהב.

הפערים ביניהם בנושאי דת העלו מעט ספקות באשר לעתיד הקשר, אלא שבעוד ששני החליטה להשאיר את הדילמה לשלב מאוחר יותר בקשר - מיכאל החליט שדי, ובאופן שהפתיע רבים נפרד משני והותיר אותה שבורת לב. אם להיות כנים, משהו בנו נשבר יחד איתה.

[brightcove_iframe video_id='vod-new-love-season-02-clips-09-part-05' autoplay='0' credit='' desc='' poster='https://media.reshet.tv/image/upload/t_app_16x9/v1651467164/uploads/2022/903024372.jpg' kid='1_ed5bm40c' duration='']

 

היציאה מהארון של מורדי בשנות ה-90

אלו היו הפרקים הכי מרגשים של השנה, או בעצם - של הניינטיז. עוד כשפגשנו את מורדי בשנות ה-80 תהינו אם הוא באמת שלם עם הזהות המינית שלו, שכן לאורך השנים הוא לא הראה התעניינות מיוחדת בנשים, למעט בקלודין (אבל היי, זו לא חוכמה. כולם מאוהבים במירי בוהדנה).

עם כניסת העשור החדש, היה נראה שמורדי מעט משוחרר יותר. יכול להיות שהזמנים שהשתנו הם שתרמו לכך, או שאולי הייתה זו הקריירה החדשה שלו כמעצב אופנה שסייעה לצעד האמיץ שעשה, אבל השנה מורדי סוף סוף יצא מהארון וסיפר לבני משפחתו ולחבר'ה מהשכונה שהוא נמשך לגברים. 

קו העלילה שנפרש על פני כמה מהפרקים העלה בעיקר המון חומר למחשבה. כשמורדי נחשף בפני אביו הוא זכה לכתף קרה. הרב מרדכי לא קיבל את הנטייה של בנו וסילק אותו מהבית כששניהם מתייפחים מבכי. תרחיש כזה, לצערנו, עדיין קורה לרבים שיוצאים מהארון גם בשנת 2022. איזה כיף שלסיפור של מורדי היה סוף טוב. הלוואי שכולם יבינו שאהבה היא אהבה.

[brightcove_iframe video_id='featured-series-1990s-season-01-clips-17-part-01' autoplay='0' credit='' desc='' poster='https://media.reshet.tv/image/upload/t_app_16x9/v1652987341/uploads/2022/903059430.jpg' kid='1_k1wf8djo' duration='']

 

ההדחה של דיאן מבית האח הגדול

לא צריך להיות מומחים גדולים בערוץ 26 בשביל לדעת שמתמודדים שרבים, כועסים, מתפוצצים ואוהבים הם בדרך כלל אלו שמגיעים הכי רחוק, ואם לא זוכים אז לפחות עד הגמר. דיאן שוורץ, אתם יודעים, הייתה הכול מהכול: היא רבה, כעסה, התפוצצה והתאהבה בנתנאל, כך שמה רבה הייתה ההפתעה כשהיא עזבה את הבית והפכה למודחת השישית של בית האח הגדול.

תאהבו אותה או שלא, אבל תודו שגם אתם לא ראיתם את זה מגיע. ההדחה של דיאן תפסה אותנו לגמרי בהפתעה, שלא לומר: היינו בשוק, היינו בהלם, היינו ה-מ-ו-מ-י-ם, במיוחד לנוכח העובדה שבאותה הדחה הועמדו גם דיירים חדשים ממנה, הרבה פחות בולטים, שהיינו בטוחים שיודחו לפניה.

חוץ מזה, זו הייתה ההדחה הראשונה והאחרונה בעונה שנעשתה באמצעות קרוסלה מסתובבת, כך שגם לדיירים - ובראשם לנתנאל, לא הייתה הזדמנות להיפרד ממנה כראוי. מצד אחד, עצוב. מצד שני, המבט על פניהם של הדיירים כשהם ראו את דרור במקומה של דיאן והבינו שהיא עזבה? פרייסלס.

[brightcove_iframe video_id='entertainment-the-big-brother-season-04-clips-32-part-03' autoplay='0' credit='' desc='' poster='https://media.reshet.tv/image/upload/t_app_16x9/v1659348521/uploads/2022/903198760.jpg' kid='1_yj5kf4xy' duration='']

 

הניצחון של טליה בגמר האח הגדול

ונסיים עם הרגע הכי טרי שעדיין לא חלף שבוע מאז שהוא אירע. אנחנו לא רוצים לתפוס צד או להגיד שידענו (לא, לא כל מי שעובד ברשת חשוף לנתוני ההצבעות), אבל היה לנו ברור שטליה עובדיה היא זו שתוכרז העונה כמנצחת של בית האח הגדול.

הבחורה שנכנסה על תקן האקסית-של הוכיחה שלא תמיד צריכים להרים את הקול בשביל להעביר נקודה. אפשר להתווכח בנועם, לא להיגרר למריבות מיותרות ועל הדרך גם לגרום לגבר הכי שווה של הבית להתאהב בך (אה, וגם לגרוף מיליון שקלים).

אומנם יש לנו מיזופוניה קשה (רגישות לרעשים), ואם היינו יושבים ליד טליה בזמן שהיא אוכלת גזר סביר להניח שהיינו מתפוצצים עליה כי אנחנו לא יכולים לשמוע כרסומים, ועדיין. אם יורשה לנו - הגיע לה לזכות. מחילה בר, לפחות זכית באליאב.

[brightcove_iframe video_id='entertainment-the-big-brother-season-04-clips-59-part-13' autoplay='0' credit='' desc='' poster='https://media.reshet.tv/image/upload/t_app_16x9/v1663449195/uploads/2022/903270630.jpg' kid='1_ssuafvg1' duration='']