מה חשבנו על הפרק? הבכיינות של השורדים הגיעה מוקדם מדי

בין דמעות הרעב של רז ניסים כהן, לדמעות על השבט השני של ענבר, הפרק השני בעונה החדשה סיפק ניצני אסטרטגיה ובריתות ראשוניות

זמן צפייה: 01:09:28

#כמה_קטנות

פרק 2: בכיינים, בכיינים בכל מקום

בין דמעות הרעב של רז ניסים כהן, לדמעות על השבט השני של ענבר, הפרק השני בעונה החדשה סיפק ניצני אסטרטגיה ובריתות ראשוניות, שתי משימות קשוחות ואי מתים שכבר לא מפתיע אף אחד חוץ מהמתמודדים שמגיעים לשם כאילו לא ראו את "הישרדות" מעולם

  1. תגידו, מה יהיה עם אי המתים? אני מרגיש שאנחנו לא משדרים על אותו התדר וחייב להגיד שקצת נפגעתי. חשבתי שעברנו את זה כבר ונסגר שאם אתה אומר למתמודד "אתה מודח מהמשחק", אז אתה עומד במילה שלך והמתמודד אשכרה מודח מהמשחק. המודחת הפיקטיבית דניאל הגיעה אתמול לאי מבודד, המומה לגמרי ולמדנו שהיא לא מודחת ולא קוקוס, היא עדיין לגמרי במשחק. מה יהיה עם הטוויסט הזה?

via GIPHY

2. לכל אחד מאתנו יש דמות של שורד אידיאלי בראש. כולנו יודעים מה היינו רוצים לראות על המסך כשאנחנו צופים בהישרדות. מסתמן שאלון הוא בדיוק ההפך הגמור מהדמות האידיאלית שלי. כמה פוזה ותעופה עצמית יש שם, וואו. המנהיג הדגול מכנס את נתיניו לפני משימת הפרס ל"שיחת גיבוש" כדי להכין אותם מנטלית לקרב ועל הדרך מבקש מהם להפסיק לדבר אחד עם השני ולבנות בריתות. עד כמה רמת החשיבות העצמית של בן אדם צריכה להיות גבוהה כדי לעשות דבר כזה? למלהקים של הישרדות התשובות.

via GIPHY

3. משימת פרס ראשונה בעונה, שבט בוהאיי (אלו בכחול) נותן בראש, זוכה בכל מיני דברים ורז ניסים משבט ליגאוו (אלו בירוק) מאבד את זה. שוב. הייתי רוצה להפנות לכדורסלן שאלה זריזה ברשותכם. תגיד, גבר, כשניגשת למיונים של התוכנית, לא ראית לפני כן אף פרק של הפורמט? לא עשית את התחקיר הכי בסיסי וגילית שוואלה, לא אוכלים שם? לא יודע מה יותר מוזר, ההתנהגות של ניסים, או שעדיין אין חוק שמחייב כל שורד לעתיד להצהיר שהוא מבין לאן הוא הולך כדי לחסוך לנו את ההתעסקויות האלו בשטויות, במיוחד על תחילת המשחק.

via GIPHY

4. אפרופו בכי ושורדים שלא מבינים לאן הם הגיעו למרות שיש מספיק עונות ללמוד מהן, מה איתך גברת ענבר? מקווה שהיום, הרבה אחרי הצילומים בפיליפינים, את כבר יודעת שהמטרה בהישרדות היא להחליש את השבט השני עד כמה שיותר ולא לבכות על מר גורלם, או כמו שאמרה את זה עדי: "אם תעבוד עם הלב, על חרא דורכים". כן, גם אני לא ממש הבנתי אבל זרמו. ענבר, שהיתה בורג חשוב בבחירת השבטים בפרק הראשון לא מבינה לאן היא הגיעה ופועלת מהלב. היא עצובה כי לשבט השני אין מה לאכול, שבורה כולה ומפנקת אותם באבן אש שתחזק אותם ותגדיל את הסיכויים שלהם לקחת את המשימה הבאה. בדיוק כמו שקרה במשימת החסינות. מסקנה? פאק דה לב, זו הישרדות, שיסבלו כמה שיותר.

 

via GIPHY

5. אהבתי את הרומן המאצ'ואיסטי שנרקם לו שם בין שגיא ליוסי. חיבור אמיתי בין שורדים, לא כזה שמבוסס על אינטרס שיכול להשתנות אלף פעמים בהמשך, הוא חיבור שמביא אותך רחוק מאוד במשחק. השניים נראים כאילו אכן בנו שם משהו מהלב שיכול עוד לשמש אותם בהמשך המשחק, גם מהזווית האסטרטגית ולא פחות חשוב – מהזווית האישית, עם פריבילגיה לא ברורה מאילו של חבר אמיתי על האי.

via GIPHY

6. גם בפרק הזה יוסי ממשיך לעשות עבודה טובה ומבסס את עצמו כמתמודד מוביל בעונה החדשה. כמובן שעוד מוקדם לשפוט אבל נדמה כי חברתית, פיזית ואסטרטגית – לבחור יש את מה שצריך כדי לרוץ רחוק העונה. אבל אין מושלם. למה היה צריך לעוף על עצמו כשחזר מבקתת המשא ומתן ולספר לכל השבט שלו איך תחמן את ענבר? "אם ערבבת אותה בכזאת קלות והנאה, אולי אני הקורבן הבא?" חשב לעצמו באותו הרגע כל חבר שבט של יוסי. חבל.

 

via GIPHY

7. בואו נדבר רגע על רז זהבי, מגיע לו. הוא אנדרדוג, הוא על תקן המבוגר של העונה והמודח הראשון הקל לכאורה ועדיין, עושה קולות של שורד לא רע בכלל. ענבר במשבר אחרי שדפקה את השבט שלה? הוא ינחם ויקרב אותה אליו. אמיר לא מאופס? הוא יקח אותו לצד ויקרב גם אותו אליו. עבודה טובה. מצד שני, השיחות כנראה לא נעשו באופן מאוד דיסקרטי והשבט של זהבי עלה עליו, סימן אותו וזומם על ראשו בהדחה הבאה. הימור שלי? אם ישרוד אותה, יהפוך זהבי לכוח בולט העונה.

 

via GIPHY

8. פסל החסינות השבטי נראה כמו פילטר של סנאפצ'אט עם הלשון הזאת בחוץ.

פסל החסינות
פסל החסינות | צילום: צילום: מיכה לובטון

עוד בהישרדות:

צפו עכשיו בפרק האחרון של הישרדות

הכירו את השורדים

פרוייקט מיוחד: הסודות של הישרדות נחשפים

עוד ברשת תרבות ובידור:

בגיל 42: כך תשיגו גזרה לוהטת כמו של ראיין פיליפה

יולי מתקרב: תמונות חדשות מהעונה השביעית של משחקי הכס

לקראת החתונה של יהודה ושלומית: בדקו איזה זוג מלכותי אתם