הספרים המומלצים לסופ"ש

שירי צוק בפינת הספרים הכי חמים השבוע: השתיקות, גינת בר וגרסה לנוער של צופן דה וינצ'י

זמן צפייה: 04:52

השתיקות / יובל ירח - ספר על חייה של משפחה יהודית בקרקוב בתחילת המאה העשרים, עם סיפור מעניין מאחוריו – הסבתא, שהיא גיבורת הסיפור, לא דיברה על השואה, והסופר, הנכד שלה, ידע רק שאימא שלו, שהייתה תינוקת, נמסרה למשפחת איכרים פולנית כדי שתגדל אותה. הוא חקר את הסיפור בעזרת הנכדה של משפחת האיכרים הזו, עבר על עשרות מקורות וארכיונים, וניסה להבין את חוויית היום יום בגטו – והצליח. מכל הפרטים האלה עולה עולם שלם ומרתק, ספר חובה.

גינת בר / מאיר שליו - רשימות של מאיר שליו על הגינה שלו שם הוא מדיר בצורה בוטה אנשים כמוני שאין להם גינות. מזכיר מאוד את הספרים שלו אבל רק תיאורי ובלי סיפור.

הארץ מתעוררת/ אורסון סקוט קארד (ואהרון ג'ונסטון) – השלישי בטרילוגיה שהיא פריקוול (הסיפור שלפני) של המשחק של אנדר. המשחק של אנדר הוא קלאסיקת מדע בדיוני על ילדים שנלחמים בחייזרים – שפונה גם לנוער וגם למבוגרים, והיו לו הרבה המשכונים ומקדימונים, ולאחרונה יצאה סדרה שמתארת את החיים לפני אותה התקפת חייזרים. סדרה מעולה שזה הזמן לקרוא אותה, כי עכשיו אפשר לקרוא ברצף – להתחיל מהטרילוגיה הזו, להמשיך למשחק של אנדר, ואז להודות לי.

כפפה אדומה/ הולי בלק – ספר שני בטרילוגיה של פנטזיית נוער מוצלחת, על אנשים שהם מפעילי קללות, סוג של מכשפים, ואיך העולם מתייחס אליהם. רלוונטי גם לתקופת יום השואה, למי שרוצה לגשת לנושא מכיוון יותר קל.

צופן דה וינצ'י לנוער/ גם בראון – מהדורה מיוחדת של רב המכר ההיסטרי, ועכשיו לנוער.

 עוד ברשת תרבות:

בחנו את עצמכם: עד כמה אתם מכירים את טיטאניק?

מתמודד הישרדות נחשף כטרנסג'נדר

מי הישראלי שיככב בהישרדות ספרד?