תעודת הפטירה הרשמית של מת'יו פרי פורסמה - וזה מה שנכתב בה

משטרת לוס אנג'לס מוסיפה לחקור את נסיבות מותו של השחקן, אשר נמצא ללא רוח חיים בביתו כשהוא בן 54 בלבד. בתעודת הפטירה טרם התגלתה סיבת המוות הרשמית, אולם צויין שם היכן הוא נקבר, מה היה הסטטוס הזוגי שלו וכיצד מתקדמות הבדיקות שנלקחו מהגופה

מת'יו פרי
מת'יו פרי | צילום: מתוך רשת ABC

כשבועיים אחרי שנמצא ללא רוח חיים בביתו, ושבוע לאחר שהובא למנוחות - תעודת הפטירה של השחקן מת'יו פרי פורסמה הלילה (ראשון) באופן רשמי על ידי מחלקת בריאות הציבור של מחוז לוס אנג'לס. בתעודת הפטירה כמה פרטים טכניים ובהם היכן נקבר פרי בן ה-54 ומה היה הסטטוס הזוגי שלו, אלא שסיבת המוות הרשמית עדיין לא התגלתה.

בתעודת הפטירה צויין כי פרי נקבר בבית הקברות "Forest Lawn Memorial Park" בלוס אנג'לס, הסמוך לאולפני האחים וורנר - שם צולם הסיטקום "חברים" שבו גילם השחקן את דמותו של צ'נדלר בינג בין השנים 1994-2004.

לכתבות נוספות:

פרי הובא למנוחות בהלוויה פרטית ב-3 בנובמבר, כאשר מספר מצומצם של חבריו התאספו ללוות אותו בדרכו האחרונה. בין מי שהגיעו להיפרד היו גם כמובן הקולגות קורטני קוקס, ליסה קודרו, מאט לבלנק, דיוויד שווימר וג'ניפר אניסטון - הקאסט המיתולוגי של קומדיית המצבים.

בשלב זה, כאמור, נסיבות הפטירה טרם פורסמו - שכן כבר עם היוודע דבר מותו, עדכנו הרשויות כי ייקח לפחות שישה שבועות עד שתתגלה סיבת המוות הרשמית. בסעיף "סיבת המוות" בדו"ח מצוין כי התוצאות "מתעכבות" והן יפורסמו מיד לאחר שיגיעו בדיקות המעבדה. בינתיים, התוצאות הללו לא הניבו ממצאים חד משמעיים, ובדיקת הרעלים שהיו או לא היו בגופו עדיין לא הסתיימה.

Whatsapp Image 2023 10 29 At 0
מת'יו פרי | צילום: רויטרס

דובר תחנת מכבי האש העירונית סיפר אז לתקשורת כי הצוותים מצאו "גבר מבוגר מחוסר הכרה באמבטיית ג'קוזי", זאת לאחר שקיבלו את קריאת המצוקה הראשונה והגיעו לזירה. האיש שקרא להם הוציא את ראשו של פרי מחוץ למים והביא אותו אל שפת הג'קוזי, והכבאים הוציאו את פרי מהמים עם הגעתם.

ניסיון החייאה מהיר שניסו לבצע לא הותיר להם אלא לקבוע את מותו, שכנראה קרה עוד לפני ששיחת החירום הראושנה התקבלה במוקד. ואולם, יומיים לאחר הדיווח הראשוני פורסם באתר TMZ כי גופתו של השחקן המנוח לא הייתה ספוגה במים אלא יבשה כמעט לגמרי - מה ששפך שונה לחלוטין על הפרשה.

בתעודת הפטירה נחשף כי לפי שעה אין בידי הרשויות הוכחות לנסיבות משמעותיות נוספות שהיו יכולות לגרום למותו. עם זאת, המסמך מאשר שפרי מעולם לא התחתן, למרות שהיה מאורס למנהלת והמפיקה מולי הורביץ למשך שנה אחת ב-2021.

חברים

ב-28 באוקטובר, פרי נמצא מת בג'קוזי בביתו בלוס אנג'לס כשהוא ללא רוח חיים. דובר מכבי האש של העיר, בריאן האמפרי, אמר כי התקבלה שיחה במוקדי החירום בשעה 16:17 בשבת, בנוגע למקרה חירום הקשור לטביעה. עם היוודע הבשורה הטראגית והמפתיעה, משטרת לוס אנג'לס פתחה בחקירה באשר לנסיבות שהובילו למולו של פרי, כשבינתיים כלי התקשורת ספוקלציות רבות באשר לחייו ומותו של השחקן המוכשר - שכן הוא סבל במהלך חייו מבעיות התמכרות חוזרות ונשנות לסמים ולאלכוהול. עם זאת, ככל הידוע הוא היה נקי בשנים האחרונות, ולפי מקורות לא נמצאו סמים בזירה.