בז'צ'ק: "זהבי? ישראל היא לא רק שחקן אחד"

מאמן פולין על הכוכב: "צריך לעצור אותו ביחד". צפו בדיווח

נבחרת ישראל תתארח מחר (שני, 21:45) בוורשה ותפגוש נבחרת פולנית שנמצאת בעיצומה של פתיחת הקמפיין בטובה בתולדותיה. יז'י בז'צ'ק ושחקניו מוליכים את הבית במוקדמות היורו עם 9 נקודות ו-100% הצלחה, אך במקביל המאמן סופג ביקורות לנוכח היכולת והעובדה שהנבחרת כבשה רק ארבעה שערים ב-270 דקות.

בתוך כך, בפולין יודעים מי השחקן המסוכן ביותר בישראל. "איך נעצור את ערן זהבי? זה לא תפקיד של שחקן ספציפי, אלא של כל הנבחרת", אמר בז'צ'ק במסיבת העיתונאים, "אנחנו מכירים אותו ואת הסטטיסקטיקות והשערים הרבים שכבש. מעבר לזה ישראל היא לא רק שחקן אחד".

ישראל מגיעה למשחק מהמקום השני כשהיא עם שבע נקודות והנבחרת היחידה בבית, פרט לפולין, שעדיין לא הפסידה. בז'צ'ק החמיא לאנדי הרצוג ושחקניו: "ישראל היא נבחרת מאומנת ומתואמת מאוד, אבל אנחנו מוכנים אליה ולא נהיה מופתעים מהמשחק שלה".

מול מקדוניה בז'צ'ק הפתיע כשהעלה את רוברט לבנדובסקי כחלוץ בודד והשאיר את קשישטוף פיונטק על הספסל. מול ישראל פולין צפויה לחזור למערך 4-4-2 כשצמד החלוצים אמורים לפתוח ביחד. "אני מבין את הרצון של כולם לדעת את ההרכב שלנו, אבל נחליט עליו ביום המשחק", אמר בז'צ'ק.

בז'צ'ק דיבר גם על מכבי חיפה: "אני זוכר היטב את התקופה היפה הזו. היו בחיפה אז הרבה כוכבים והכי גדול היה יוסי בניון כמובן. הכדורגל הישראלי היה ונותר ברמה טובה, יש לנו הרבה כבוד לנבחרת ישראל, היא מצטיינת במשמעת וסדר. מחכה לנו משחק מאוד קשה, וזה על בסיס ההיכרות עם הנבחרת והליגה הישראלית. לאחרונה יותר קבוצות ישראליות השתתפו במפעלים האירופיים וזה מעיד על השיפור ברמה".

ההתאחדות הפולנית תציין מחר 100 שנים להיווסדה והנבחרת המקומית תעלה עם חולצות מיוחדות לרגל האירוע. השוער לוקאש פביאנסקי אמר: "אני לא מתעסק באירועים הסמליים האלו. זה חשוב ומשמח, אבל זה לא ישפיע על ההכנה שלנו ועל האופן שבו אתכונן למשחק".