הנבחרת ערכה טקס באנדרטת לוחמי גטו ורשה

צפו: המשלחת חלקה כבוד בוורשה. זוארץ נאם: "זו גאווה"

רגע עוצמתי בוורשה. נבחרת ישראל עומדת בפני משימה חשובה וקשה מאוד, כשתתארח מחר (שני, 21:45) אצל פולין במסגרת מוקדמות יורו 2020, אבל עוד קודם המשלחת הישראלית ביקרה באנדרטה לזכר לוחמי מרד גטו ורשה שנמצאת מול המוזיאון היהודי וערכה טקס קצר במקום.  

יו"ר ההתאחדות שינו זוארץ נשא דברים: "באתר הזכרון הייחודי הזה, המסמל את הגבורה של מי שניסו במאמץ נואש, חסר סיכוי, להשיב מלחמה כנגד נציגי הרוע עלי אדמות, אין גאה ממני כיו"ר ההתאחדות לכדורגל להיות כאן היום עם נבחרת ישראל הבוגרת, אחד מסמליה היפים ביותר של מדינתנו.

העבר המדמם, תולדה לשנאה, לגזענות, למחשבות על עליונות גזע אחד על האחרים, פוגש כאן היום נבחרת לאומית של מדינת ישראל המורכבת משחקנים יהודים וערבים, מונהגת בגאווה על ידי קפטן צ'רקסי, ומודרכת על ידי צוות אוסטרי-ישראלי. נבחרת שערך הכבוד לאדם, השוויון, המאבק בגזענות והאמונה בניצחון עד לשריקת הסיום הפכו לסממנים המרכזיים שלה.

אנחנו כאן כדי לכבד את זכר הנספים ולזכור מהם הערכים שיבטיחו שכולנו נצא מנצחים. על המגרש ומחוצה לו. אנחנו כאן כדי להוכיח שאפשר אחרת. כדי להבטיח שנילחם תמיד על עקרונות הסובלנות, השוויון והכבוד לאחר. אנחנו כאן כנבחרת ישראל, וזה ניצחון ענק עבור כל אחד מאתנו ועבור כל מי שנלחם כאן בשם האנושות לפני 76 שנים".

לאחר הטקס, מספר תיירים ישראלים הצטלמו עם שחקני הנבחרת. בהמשך, השחקנים יחזרו למלון, יאכלו צהריים וינוחו. לקראת הערב, הנבחרת תקיים את האימון המסכם ואת מסיבת העיתונאים הרשמית.

צפו בדיווח של שליחנו בפולין >>