"החזירו אותם הביתה אל הארץ המובטחת": השיר של דיקלה למען החטופים

לפני 30 שנים, בזמן עליית יהודי ברית המועצות לשעבר, כתבה דינה שליט מילים לשיר - שכעת מקבל משמעות מצמררת: "BRING THEM HOME" • "החל מאותו היום ארור, כל עוד החטופים אינם חוזרים לביתם - אנחנו כל יום חיים מחדש את אותו היום השחור", מסרה דיקלה, "אני כאן לתבוע את עלבונם של החטופים, את עלבונה של התמימות ועלבונה של השכינה"

דיקלה
דיקלה | צילום: שרון לוי, סטודיו נזוז

קשה להאמין, אבל כבר 40 ימים שיותר מ-230 בני אדם, בהם תינוקות, ילדים, נשים, גברים וקשישים, מוחזקים בשבי חמאס. מאז השבת הארורה ההיא שבה נחטפו בידי מרצחים שפלים, בני משפחותיהם - יחד עם פעילים במטה המאבק ומתנדבים נוספים, עושים הכול על מנת לעורר את המודעות להשבתם: ממייצגים אומנותיים שהוצבו ברחבי הארץ, דרך מאהל מחאה בתל אביב ועד לתליית שלטים ברחבי העולם. חייבים להחזיר אותם עכשיו.

הבוקר (רביעי) שחררה הזמרת דיקלה שיר בשם "BRING THEM HOME", אותו היא מבצעת באנגלית למען העלאת המודעות על פעילות מטה המאבק. את השיר כתבה במקור דינה שליט לפני כ-30 שנים, בזמן הסרת "מסך הברזל" שאיפשר את עלייתם של יהודי בית המועצות לשעבר. כעת, עם פרוץ מלחמת חרבות ברזל, חברי להקת צעירי אריאל - שגם לוקחים חלק בביצוע השיר - התאימו את הטקסט המקורי למציאות הנוכחית והקשה.

לכתבות נוספות:

"כולם מדברים על ה-7 באוקטובר. מבחינתי יש גם את ה-8 וגם את ה-9 וה-20 לאוקטובר, ולמעשה עד עצם היום הזה", מסרה דיקלה. "החל מאותו היום ארור, כל עוד החטופים אינם חוזרים לביתם - אנחנו כל יום חיים מחדש את אותו היום השחור. כשאני מעזה, מבעד לפחדיי, לחשוב על אותו התינוק בן התשעה חודשים כשהוא מסתכל במבטו התמים במי שאוחז בו בשבי (אמן ויש כזה), אני נטרפת מתמימות ליבו וממבט עיניו, שמחפשות מישהו שיחזיר אליו חיוך כשהוא מחייך אליו.

"אני לא צריכה להסביר לעולם שאסור לעשות מעשים שכאלו", הוסיפה. "אני לא שרה כדי להזכיר לעולם ולאנושות כולה או לשכנע מדוע פשעים שכאלו כנגד האנושות אסורים, אלא כדי לשתף את העולם בכאב ובאימה האינסופיים, ולהדגיש את הזיכרון, הכמיהה, הפחד, הגעגוע והחשש על הילדים והילדות שלנו - שאסור שיישכח לרגע! בנוסף לכך אני כאן לתבוע את עלבונם של החטופים ואת עלבונה של התמימות ועלבונה של השכינה. זה המעט שיכולתי לעשות במצב חסר אונים שכזה".

BRING THEM HOME

Reach out your hand,
There's a dream, there's a land,
We have no other place,
This is home.
Over the sea,
Take my hand, follow me,
To our land that strong and free
Bring them home.

They were taken from their homes
They are hurt and all alone
There's just one thing to be done
Bring them home
To the ancient promised land
God has given His command
Now their faith is in our hands
Bring them home.

Answer our prayers
'Cause our people out there
Need your help. With your heart
Bring them home.
Turn not away
It's the time, it's the day
To put feet to your prayers
Bring them home.

We are waiting for that day
We are praying for your sake
Even though you're far away
You'll come home
To the ancient promised land
God has given His command
Now their faith is in our hands
Bring them home