מייקל רפפורט בעצרת התמיכה: "מעולם לא חשתי גאווה גדולה יותר להיות יהודי"

כ-300 אלף בני אדם הגיעו לרחבה המרכזית בוושינגטון והביעו את תמיכתם בישראל, בצל המלחמה המתחוללת כאן • הקומיקאי מייקל רפפורט נשא דברים בקול נרגש: "כיהודים מסביב לעולם ראינו את הכול, שמענו את הכול. ישראל לא הולכת לשום מקום" • עומר אדם ביצע את ההמנון, ישי ריבו את "שיר למעלות"

עצרת תמיכה בישראל, וושינגון
עצרת תמיכה בישראל | צילום: שאטרסטוק

על רקע ההפגנות הפרו-פלסטיניות והאנטישמיות הגואה ברחבי העולם, אמש (שלישי) התקיימה ברחבה המרכזית בוושינגטון הפגנת תמיכה בישראל, בהשתתפות כ-300 אלף בני אדם. בעצרת לקחו חלק הזמרים עומר אדם וישי ריבו שהופיעו על הבמה, נשיא המדינה יצחק הרצוג שנשא נאום ישירות מהכותל המערבי וכן נוספים כמו הקומיקאי היהודי-אמריקאי מייקל רפפורט והשחקנית דברה מסינג  - שדיברו גם הם לעיני כולם.

רפפורט, שמאז פרצה המלחמה הפך לאחד הקולות הבולטים למען ישראל, אמר בקול נרגש: "בכל חיי, מעולם לא חשתי גאווה גדולה יותר להיות יהודי. אלה זמנים משוגעים, אבל כיהודים מסביב לעולם ראינו את הכול, שמענו את הכול. ישראל לא הולכת לשום מקום", הבהיר, "אנשים יהודים לא הולכים לשום מקום.

לכתבות נוספות:

"אני מעודד את כולם להמשיך לתמוך בכל אחד ואחת מאיתנו, ולאנשים שלא איתנו - אתם תודו לנו מאוחר יותר. כל האנשים הצעירים בשורות הראשונות - אתם יפים, אתם יפים! תשארו חזקים! תישארו בטוחים! תישארו שפויים ותוודאו שאתם ממשיכים לשבש (את ההפגנות האנטישמיות)".

רפפורט סיים את דבריו בקריאה לשלום השבויים, וביקש מכולם להצטרף אליו: "בבקשה תתפללו ושלחו אהבה לכל החטופים, לכל המשפחות מכל העולם. תוודאו שאתם לא שוכחים אותם".

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Rapaport (@michaelrapaport)

כאמור, מי שעוד השתתפו בעצרת התמיכה הם הזמרים עומר אדם וישי ריבו. אדם, ששר על הבמה את ההמנון הלאומי "התקווה", כתב בהמשך בחשבון האינסטגרם שלו כי "אנחנו צריכים להמשיך לדבר, להמשיך להעלות ולשתף פוסטים - והכי חשוב להיות באחדות ולהראות לעולם כמה אנחנו חזקים ביחד, כי כל אחד ואחת מכם עושים את ההבדל".

ריבו, שהופיע עם "שיר למעלות" ועם שירים מהרפרטואר שלו כמו "סיבת הסיבות" ו"הלב שלי" - אותו ביצע לצד אדם - שיתף בתום העצרת סרטונים מההפגנה המרגשת, וכתב: "גם בבית וגם מעבר לים, עם אחד - לב אחד. אשרינו שזכינו".

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Omer Adam‎‏ (@‏‎omeradam‎‏)‎‏

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ישי ריבו (@ishayribo_official)