סופר לאחור - ומפוצץ את המטרה: עידן עמדי נלחם בשטח הרצועה • תיעוד

הזמר, לוחם במילואים בהנדסה קרבית שגויס ללחימה עוד בשבת השחורה, תועד כשהוא מדבר בקשר בעת הלחימה בעזה ומתכונן לפיצוץ מטרה של חמאס. "בעוד קטנה נפוצץ את האיתור", אומר עמדי בקשר. אז, ביקש להקדיש את הפעולה לזכר הקורבנות שנטבחו ב-7 באוקטובר, "ובמיוחד לזכר חברינו הלוחמים אלכסיי שמקלוב ודרור אלטון. השם ואנחנו ניקום דמם"

עידן עמדי
עידן עמדי | צילום: אינסטגרם

מזה שישה שבועות שהזמר עידן עמדי במילואים. כמו רבים, גם הוא גויס ונקרא להגן על המולדת במלחמת "חרבות ברזל" ומאז, מדי פעם שהוא משחרר מסרים לציבור: החל מטיקטוק להעלאת המורל וחיזוק הגאווה הלאומית, דרך קריאה למנהיגים להתאחד ועד לקריאות למקבלי ההחלטות להכות באויב ללא רחם.

אמש (ראשון) נחשף בכאן חדשות תיעוד של עמדי נלחם בשטח רצועת עזה, כשהוא מתכונן לפיצוץ מטרה של חמאס. "כאן משנה ביתר בדימוס", אומר עמדי בקשר, "בעוד קטנה נפוצץ את האיתור, לזכרם של כל הקורבנות שנטבחו ב-7 באוקטובר ובמיוחד לזכר חברינו אלכסיי שמקלוב ודרור אלטון". שמקלוב ואלטון היו לוחמי ימ"מ שנפלו בקרבות בעוטף. "השם ואנחנו ניקום דמם", סיכם הזמר הלוחם.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

בחודש שעבר, בצל ההתכשויות על הציוץ של ראש הממשלה בנימין נתניהו שבו האשים את ראשי שב"כ ואמ"ן על המחדל הנורא של ה-7 באוקטובר, פרסם עמדי פוסט שבו פנה ל"כל מאן דבעי ישראל", כלשונו, והפציר בכולם: די להתווכח. זו לא העת. לא ברשתות, לא באולפנים ולא במסיבות העיתונאים.

"אני לא יודע מי מייעץ למנהיגים שלנו ואני בטוח לא מבין את המשחק הפוליטי, את החזיתות התקשורתיות שלו ואת אגפיו - אבל בעם ישראל אני מבין. אני כותב ושר אותו כבר שנים, אני נלחם עליו בסדיר, בקבע , במילואים כבר 16 שנים. אין לעם הזה יכולת כרגע לסבול את הריבים הטיפשיים האלו. פשוט אין אוויר לזה", הבהיר.

באותו פוסט, הוא התייחס לנפילתו של שמקלוב בקרב ההירואי בתחנת המשטרה בשדרות, וכתב: "אלכסיי היה סופרמן על מדים. הוא הגיע לצוות שלי אחרי שכבר הפכתי למפקד. מעולם לא ראיתי אדם חזק כמותו, הוא היה הכי טוב בהכול. לצד זה היה צנוע ושקט. שיעור לאדם שמבין את עוצמתו ובוחר להיות רך ולא להשוויץ בכך".