עודד פז: "הצופים הרגישו שהם חלק מהחבורה שלנו וזה הקסם האמיתי של 'הפיג'מות'"

לכבוד סיבוב ההופעות החדש של עודד פז והקסדות עם שירים מתוך "הפיג'מות", חזרנו לחמש תחנות חשובות בזמן של התוכנית, החל מהפגישה הראשונה עם יואב צפיר ועד החלום לעזור לנו להרגיש שוב כמו ילדים, רק עם כוס בירה ביד

עודד פז והקסדות
עודד פז והקסדות | צילום: אלדר חבה

הישיבה הראשונה עם יואב צפיר

"הכל התחיל בשנת 2002, כשטמירה ירדני הגיעה להופעה שלנו כשהיינו חיילים בצבא. הופענו 250 פעם והיא הגיעה להופעה המזעזעת היחידה שהיתה לנו. קובי, אילן ואני הופענו בפני חיילים שהתגייסו באותו יום וכל המופע שלנו היה על הווי הצבא. הם היו שוקיסטים ולא צחקו פעם אחת. בסוף ההופעה טמירה הזמינה אותו לפגישה במשרד שלה ואמרה שיש להם מקום פנוי בערוץ הילדים. היא רצתה שנשב עם יואב צפיר ונחשוב על קונספט לסדרה קומית. באותה התקופה שלושתנו עבדנו על מופע למבוגרים אבל הגענו לפגישה עם יואב והתחלנו להעלות רעיונות. בישיבה הזו התקבעו המון דברים שבסופו של דבר הגיעו לתוכנית כמו הבחירה לקרוא לדמויות בשמות האמיתיים שלנו, הדמות של פרדי ושבירת הקיר הרביעי. יואב ליווה אותנו בשלושת הפרקים הראשונים ואז המשכנו את דרכנו עם רובי דואניס אבל מגיע ליואב המון קרדיט. הוא לקח שלושה חבר'ה בתוליים מבחינה טלוויזיונית ונתן להם תוכנית. נתנו לנו צ'אנס ולקחנו אותו בשתי ידיים. בהתחלה בכלל לא חשבנו שזה יצליח אבל עבדנו קשה מאוד כדי להתאים את התוכנית אלינו".

 

עוד במדור המוזיקה:

Ladies Muse: חודש נשים יוצרות בקבוצת זאפה

הזרקור: האמנים החדשים שאתם חייבים להכיר

קלי קלרקסון וסנופ דוג ינחו את הגרסה האמריקאית לאירוויזיון בחודש הבא

 

הנסיעה במונית עם רובי דואניס

"אחרי שהצילומים לעונה הראשונה הסתיימו ביקשנו להיות מעורבים בכל שלבי ההפקה, כולל עריכה. רצינו ללמוד את התחום הזה מכל זווית אפשרית. כשהגענו לחדרי העריכה הסבירו לנו שאנחנו הולכים לצפות בפרק לא מוכן ושזו חוויה לא פשוטה, אנחנו הולכים לראות רק את השלד של התוכנית. אני זוכר את שלושתנו צופים בו עם יד על הפנים ואומרים 'מה לעזאזל?!'. היה לנו קשה מאוד אבל הבנו שאנחנו לא יכולים להיות ביקורתיים כלפי עצמנו. המזל הוא שתמיד חיזקנו אחד את השני. כל אחד חשב שהוא יצא נורא בצילומים והשניים האחרים היו טובים. צפינו בפרק המוכן הראשון של הסדרה שלושה ימים לפני שהוא שודר בטלוויזיה ואחרי זה נסענו במונית חזרה לתל אביב עם רובי דואניס. הוא שאלה אותנו במונית 'מה אתם אומרים, זה יצליח?'. כולנו הסתכלנו אחד על השני ואמרנו 'אין שום סיכוי בעולם שהדבר הזה יצליח'. לא האמנו שאנשים יבינו אותנו ויתפסו את זה. עשינו מה שיכולנו וקיווינו שזה יעבוד אבל לא בנינו על הסדרה בשום אופן. הסוד של הצלחת הסדרה היה שהיא עברה מפה לאוזן, בהתחלה היא לא התפוצצה. אני לא חושב שהיו עלינו כתבות בשנים הראשונות, לא היינו בתקשורת. אם היה איש יח"צ הוא לא עשה את העבודה שלו כמו שצריך. היום אני יכול להסתכל אחורה ולהבין את הסוד ההצלחה. היתה לנו כימיה נהדרת וכל אחד הצחיק בדרך שלו. היתה לנו הבנה קומית איך לעשות את זה טוב. הצופים הרגישו כאילו הם חלק מהחבורה שלנו וזה הקסם האמיתי".

 

"ג'ורה"

"הפרק הזה היה מקפצה להצלחה המחודשת של הסדרה. זה פרק 15 מהעונה השישית והוא שודר בדצמבר 2010. אני חייב להגיד שארבע העונות הראשונות היו הצלחה מסחררת אבל בעונה החמישית הקהל התחיל לעזוב. אנשים התבגרו ופחות צפו בערוץ הילדים והצוות עבר שינויים. אלונה טל כבר לא היתה והצטרפו שחקנים חדשים, זה לא מה שהיה בהתחלה. באופן אישי אני חושב שכל העונות מצוינות, כולם היו בני, אבל יש פרקים טובים יותר ויש פרקים טובים פחות. הפרק 'ג'ורה' הקפיץ את הפופולריות של הסדרה והחזיר את הקהל הבוגר אליה. בזמנו היוטיוב היה בחיתוליו ומישהו העלה את הפרק לאתר והוא הפך לויראלי הרבה לפני שמישהו ידע מה זה ויראלי. הוא עשה משהו כמו חצי מיליון צפיות, ובאותו זמן זה נחשב המון והוא הזכיר לאנשים שאנחנו עדיין כאן. זה אחד הפרקים הכי מצחיקים שעשינו וקובי עושה בו את דורה העיראקית. לדעתי ההצלחה של הפרק הזה הביאה עוד שלוש עונות ל'פיג'מות'. הסדרה חזרה להיות אהובה ורלוונטית ורצו לראות עוד ממנה".

עודד פז והקסדות
עודד פז והקסדות | צילום: אלדר חבה

התפקיד מאחורי הקלעים

"על המסך הכל ברור וידוע אבל כל אחד מאיתנו לקח על עצמו לעשות משהו מאחורי הקלעים, לא במודע. אילן שיכתב את הטקסטים שיתאימו לנו יותר או קובי שכתב דמויות חדשות לעלילה. אני הייתי יותר המפיק, כל חיי אני חושב כמפיק. למרות שלא אנחנו הפקנו את הסדרה, היה משקל גדול לדעות שלנו ויש הרבה דברים שהנעתי מאחורי הקלעים שגרמו לסדרה להמשיך ולהצליח. רוצה דוגמה? אחת הגחמות שלי לאורך תשע העונות היה להחליף ולרענן את השיר שפותח את הסדרה. בשלוש העונות הראשונות יוני בלוך שר את שיר הפתיחה ולקראת העונה הרביעית רציתי שמשהו ישתנה. אנחנו שרנו את השיר בעונה ארבע וגיא מזיג שר אותו בעונות חמש עד שבע. החלום שלי היה שלהקת הדג נחש יעשו את השיר הפתיחה אז דיברתי עם שאנן סטריט. הוא אמר שהם מעריצים של הסדרה והצלחתי לגרום לו לשיר את השיר בשתי העונות האחרונות. נכון, זה לא כל חברי הלהקה אבל זה היה מעולה. דוגמה נוספת? רציתי שיהיה פרק מצויר ומדובר בתקציבים גדולים הרבה יותר והוא יצא לפועל. אני מעיד על עצמי שגרמתי שיהיו עונות נוספות לסדרה אחרי שנדמה היה שזה נגמר. ההתמקצעות בזה תרמה לי המון בחיים ובזכות זה אני מבקש להיות מעורב ב-360 מעלות בכל מה שאני עושה היום".

 

המופע של הקסדות

"התחנה הזו מתחילה לפני שבע שנים, כשהסדרה נגמרה. בשנים האחרונות כולנו נתקלים כל הזמן באנשים שאומרים לנו 'גדלתי עליך' ובמשך תקופה ארוכה שאלתי את עצמי מה אפשר לעשות עם הקהל הזה? רציתי לתת להם את האפשרות להתקיים שוב כילדים אבל עם כוס בירה ביד. יצרתי את המופע הזה בשביל הקהל, זו המתנה שלי אליו. בכל הופעה רואים בהתחלה חבורות חבורות שמתקבצות כל אחת בנפרד וכולם בטוחים שהם היחידים שיודעים את המילים של השירים. איך שהשיר הראשון מתחיל כולם מבינים שהם באותו המצב. הם שרים, רוקדים וקופצים איתנו כל ההופעה. אני נהנה להופיע עם השירים מהתוכנית, כמו 'קצר במוח', 'המבורגרי' ו'אל תאכלו את החיות'. הבחירה לעשות מופע רוק ולהחיות אתה שירים היתה מדהימה, זו מוזיקה טובה. השירים מחזירים את הקהל לתקופת הילדות שלהם וזה הקסם לדעתי. יש הרבה הפתעות מיוחדות במופע, כמו שגרי פתאום נכנס לבמה או שהליצן המיתולוגי מהסדרה עולה לבמה והקהל שואג. יש הרגשה של פסטיבל וכיף גדול. בחרתי להשקיע במופע הזה מכספי ועבדתי עליו שנה שלמה. לראות אותו מצליח זה הרווח הכי גדול שלי".

סיבוב הופעות החורף של עודד פז והקסדות יחל מחר (רביעי), 17.2, ברדינג תל אביב עם אורח מיוחד: אילן רוזנפלד. בתאריך 19.3 המופע יתקיים בזאפה באר שבע ובתאריך 1.4 המופע יגיע לזאפה תל אביב החדש.

עודד פז
עודד פז | צילום: אלדר חבה