עושים שישי עם דודי לוי

ליום שישי יש את הקצב שלו, השגרה שלו והמוזיקה שמיוחדת רק לו. במיוחד עבור היום הכי מיוחד בשבוע, דודי לוי מגלה את שגרת יום שישי שלו ומביא לכם את הפלייליסט שעוזר לו להיכנס לסוף השבוע

דודי לוי
דודי לוי | צילום: אורית פניני

מה יום שישי מסמל עבורך?
"מנוחה אבל לא רק ברמה הפיזית אלא גם ברמה הנפשית. זאת אומרת ש'עבודת הבירורים' מפסיקה כי בתוך הנפש אנחנו כל הזמן עובדים. כשמגיע יום שישי אני מנסה לתחום את כל מה שקרה במשך השבוע ולתת לנפש שלי לנוח בלי ציפיה מעצמי להזיז דברים. אני גם משתדל להתייחס למחשבות שלי בצורה יפה ולא תוקפנית כי אני מבין שבסופו של יום אני זה שנמצא על ההגה. יום שישי מסמל לי סוף ותחילת מעגל ויש לי בו אווירה של התאווררות".

עוד במדור המוזיקה:

"ב'אבניבי' אין מסר אבל ב'בלב אחד' היה מסר שזקוקים לו". חדוה עמרני חוזרת עם שיר חדש

מהבמה הגדולה בעולם לזמרת האהובה בעולם: מתמודדי "אקס פקטור לאירוויזיון" במחווה לאדל

השירים הכי טובים מישראל שלא הגיעו לאירוויזיון

 

מה הדבר הראשון שאתה עושה ביום שישי?
"ראיתי את השאלות במדור הזה לפני ופתאום ניסיתי לחשוב עם עצמי (ועם בת הזוג שלי) מה באמת שגרת השישי שלי. בחודשים האחרונים בימי שישי פעם בשבועיים אני מנחה סדנאות יצירה של 'מקורות' על בסיס סיפורים מהמקרא. בגדול אני מאוד אוהב לנוח אז זה יום שאני קם בו מאוחר, אחר כך הולך להביא את בארי הילד שלי מהגן ואז לא מעט פעמים אני לוקח את כל הילדים ליפו. אני מאוד אוהב את יפו ועד לפני שנתיים גם גרתי שם. יש משהו שמושך אותי לשם מבחינה קולינרית, החומוס, מיץ האבטיח הטבעי עם ג׳ינג׳ר ונענע והאווירה של יפו".

מה אתה הכי שונא לנקות ביום שישי?
"ביום שישי אין לנו ניקיונות מיוחדים במינם או היערכות כלשהי. כמובן שאנחנו נקבל את יום שישי בצורה נקייה אבל אין לנו  במשפחה את הדבר הזה שמנקים בטירוף ביום שישי. בקטע הזה זה מתנהל ממש כמו בשאר השבוע".

 

מה אתה הכי אוהב לבשל?
"בימי שישי אני פחות מבשל אבל בלי קשר אני בשלן לא רע. בימי שישי יש מנגנון קבוע שאני לוקח את הילדים וזוגתי, שיר, נערכת עם הבית ואז שנינו נחים עד שמתיישבים לארוחת ערב״.

ארוחת שישי אינטימית או המונית?
״המונית, אני אוהב הרבה אנשים בשישי. זה קצת מצחיק להגיד כי אני לא אדם שאוהב דברים המוניים אבל ארוחות ערב משפחתיות או עם חברים אני מעדיף כמה שיותר. כשאנחנו מארחים אצלנו בבית משפחה או חברים בימי שבת בצהריים אז קורה משהו מאוד יפה. פתאום נוצרות אינטראקציות מעניינות, מנגנים בכלי נגינה וקורים דברים".

 

שנ"צ בשישי – חובה או מותרות?
"חובה. אבל זה לא שנ״צ, זה בראנץ ערב, בין 16:30 ל17:30".

שוקו חם במזג אויר קר או מזגן על חימום מתחת לפוך?
"בתוך הבית מתחת לפוך. אני אדם של חורף, אני אוהב את הבגדים, את מזג האוויר... הדברים בקיץ יותר מלחיצים ולחים. אני גם יותר מרגיש בנוח עם הלבוש".

על איזה סדרה היית ממליץ לבינג׳ של סוף שבוע?
"כרגע חזרתי לראות את 'סיינפלד' מההתחלה וזה מעניין לראות את זה שוב פעם. באיזשהו אופן הזמן עשה לזה משהו, אולי דברים לא טובים, אבל בעצם זה גם יפה לראות דברים לא טובים שקורים למשהו שפעם ממש אהבתי. במקביל אני רואה את 'הרופא הטוב', הבחור האוטיסט שואל שאלות בסיסיות על דברים שבני אדם עושים. למשל הוא שואל מה זה 'ציניות', או למה אנשים לא אומרים את האמת ודרך הדמות שלו נותנים מענה להרבה שאלות פשוטות שקשה לנו לענות עליהן".

איזה סגנונות מוזיקליים אתה נוטה להאזין להם ביום שישי?
"אני יותר נוטה למוזיקה הרגועה אבל אני אדם מאוד פתוח. אני יכול לשמוע את שירי ארץ ישראל הישנה והטובה וגם עוד דברים חדשים שאני לא מכיר. אני מאוד אקלקטי במוזיקה שאני שומע".

איזה דמות היית מזמין לארוחת שישי ולמה?
"אריק איינשטיין, חד משמעית. אין כמו אריק ואין מישהו יותר טוב לעשות איתו ארוחת שישי. אני כל כך אוהב אותו, הוא יצר מרקם תרבותי נעים ורגוע ופעם גם הייתי בסשן איתו במשך ארבע שעות ולא הצלחתי לעשות הרבה כי מאוד התרגשתי. אני לא אשכח את זה בחיים".

מה השירים שחייבים להיות בפלייליסט שלך ביום שישי?

בשבת הקרובה, 27.11, יתקיים מופע של דודי וההרכב שלו בטרמינל 4 ״מתחם התחנה״ בנווה צדק בתל אביב. בין המוזיקאים בהרכב יהיו: רועי שקד, עובד אפרת ונועם ספרבר. במופע יהיה אורח מיוחד – אורן ברזילי, שמגיע למפגש היסטורי ומרגש.

במופע יושק לראשונה השיר החדש ״עולם דפוק״ אותו דודי כתב יחד עם אלעד שודלר על קרע עמוק שנוצר במשפחה שלו. דרך השיר הוא מבטא את הפצעים שלא הגלידו, על הכאב והתסכול כאשר מתוך חוסר האונים עלתה בו המחשבה הרומנטית על כוחה של המוזיקה להביע את מה שקורה בפנים.

דודי לוי
דודי לוי | צילום: אורית פניני