עושים שישי עם קובי מחט

ליום שישי יש את הקצב שלו, השגרה שלו והמוזיקה שמיוחדת רק לו. במיוחד עבור היום הכי מיוחד בשבוע, קובי מחט מגלה את שגרת יום שישי שלו ומביא לכם את הפלייליסט שעוזר לו להיכנס לסוף השבוע

קובי מחט
קובי מחט | צילום: שי אשכנזי

מה יום שישי מסמל עבורך?
"חופש, אפילו יותר מיום שבת. יום שישי זה הבטחה לחופש, זה כמו חופש פסח לפני החופש הגדול, הכל עוד פתוח לפנייך ובשבת מתחילים להרגיש שזה תכף נגמר".

עוד במדור המוזיקה:

מנהרת הזמן: שלווה ברטי חוזרת לזכרונות מקדם האירוויזיון

ויוה אירוויזיון: פלייליסט שירי האירוויזיון בסגנון לטיני

חמשת האודישנים הכי מרגשים ב"אקס פקטור לאירוויזיון"

 

מה הדבר הראשון שאתה עושה ביום שישי?
"בבוקר אני בדרך כלל שותה קפה בבית קפה באזור שבו אני גר. אחר כך אני עושה ספורט אבל הדבר הכי מיוחד שאני עושה לפני ארוחת הערב זה לנסוע לראות את השקיעה. אני נוסע עם האופניים שלי לאזור חוף הילטון ושם יש נקודת תצפית גבוהה שממנה אפשר לראות את השקיעה עד שהיא נעלמת בים. גם כשקר בחוץ אני עדיין עושה את זה ומתבאס אם צריך לוותר על זה ביום גשום".

 

מה אתה הכי שונא לנקות ביום שישי?
"אני מאוד אוהב לנקות, זה אחד הפטישים שלי. אם צריך לבחור, מה שאני לא אוהב לעשות זה לקפל כביסה. בבית שלי הכנסתי את הילדים שלי לשגרה של ניקיון".

מה אתה הכי אוהב לבשל?
"אני אוהב מאוד לבשל מגוון של דברים ויש לי אהבה מיוחדת לארוחות שמגיעות במנה אחת. למשל לזניה זו ארוחה שיש בה גם בשר, גם פחמימה, גם גבינה ומספיק רק לצרף לזה סלט בצד ולא צריך יותר מזה כלום. אני גם מאוד אוהב לעשות על האש. בדרך כלל בימי שישי אנחנו עושים סבב משפחתי אחת לשלושה שבועות עד שמגיעים אלינו. לפעמים בתפריט יהיה חמין, בשר על האש, דגים... אנחנו בית שאוהב לבשל".

 

ארוחת שישי אינטימית או המונית?
"בכל ימות השבוע אנחנו אוכלים ארוחת ערב רק המשפחה המצומצמת, לכן בשישי אני אוהב שכל המשפחה המורחבת יושבת ביחד. לא מעט אנשים מהמשפחה שלי עוסקים בטלוויזיה, אם זה בפרונט או מאחורי הקלעים וזה הזמן של כולנו להתעדכן על כל הדברים החמים".

שנ"צ בשישי – חובה או מותרות?
"אני אתן תשובה קצת מורכבת. בגדול שנ"צ זה חובה אבל אני לא אכנס למיטה מראש בשביל זה כי אז ארדם לפחות לשעתיים. אם אני נשכב על הגג או בסלון וצופה במשהו בטלוויזיה אז אני לגמרי יכול להירדם לשינה קצרה. זו השינה הכי כייפית והיא גם לא ארוכה כי בסופו של דבר אני רוצה להספיק ללכת לראות את השקיעה".

 

שוקו חם במזג אויר קר או מזגן על חימום מתחת לפוך?
"שוקו חם בחוץ, למרות שאני פחות בן אדם של חורף ויותר בן אדם של אביב".

על איזה סדרה היית ממליץ לבינג׳ של סוף שבוע?
"יש המון. לאחרונה צפיתי ואהבתי ממש את 'איש הערמונים', 'משחקי הדיניון' ו'את'.
אם אני יכול להמליץ על משהו לבינג' קליל זה את הגרסה האמריקאית של 'המשרד'. זו סדרה מתוחכמת וכיפית וכל פרק די קצר, שזה תענוג".

 

איזה דמות היית מזמין לארוחת שישי ולמה?
"תמיד אעדיף לאכול ארוחת ערב עם המשפחה שלי אבל אם אני צריך לבחור אדם אחד זה יהיה סטיבן שפילברג, במאי ויוצר קולנוע שאני מאוד מעריך. ככל הנראה היינו יושבים ומדברים על קולנוע כי זו אחת האהבות הגדולות שלי".

 

מה השירים שחייבים להיות בפלייליסט שלך ביום שישי?

מלבד הנחיית התוכנית "הדו"ח היומי" ברשת 13, קובי מחט כתב וביים לבני הנוער את הסרט "פול ספיד", סרט ההמשך ללהיט הקולנועי "פול גז", שמוקרן בימים אלה בבתי הקולנוע. בסרט מככבים קווין רובין, שירה לוי, אקי אבני, חן אמסלם-זגורי ועוד. פסקול הסרט נעשה בשיתוף פעולה עם המפיק המוזיקלי והיוצר הנרי.