"לאט לאט החלום שלי הופך למציאות". משפיענית הרשת, לישי, פורצת לרדיו

אחרי שלישי סלמאן הטריפה מדינה שלמה עם סרטונים מצחיקים בטיקטוק, היא פונה לשלב הבא באבולוציה שלה ומשחררת את "דיה באבא" לרדיו. "הרשת החברתית עזרה לי מאוד, זה היה ממש כמו טיפול פסיכולוגי"

זמן צפייה: 00:51

מיליוני הצפיות שיש ללישי סלמאן בטיקטוק הפכו אותה לאחד השמות המוכרים ברשתות החברתיות, עם סרטונים מצחיקים שהפכו לצפיית חובה. קרוב ל-350 אלף עוקבים מחכים לסרטונים של הדמות ליצ'י שסלמאן יצרה לפני כארבע שנים ובשנה האחרונה היא ממנפת את ההכרה שהיא מקבלת מהרשתות החברתיות ומתרכזת בפיתוח קריירה מוזיקלית. "המוזיקה נכנסה לי לחיים באופן רציני כשהתחלתי לכתוב סדרה על דמות שהיא גם זמרת וגם ראש מאפיה בעולם התחתון שרוצה להיות מפורסמת", מספרת סלמאן בת ה-30 בריאיון בלעדי. "רציתי להגיש את מה שכתבתי לגופי שידור אז הלכתי לאולפן הקלטות להקליט שיר כדי להגיש עם הסדרה. המפיק שהיה באולפן, דור ברין, אמר לי שאני שרה טוב ושאל אותי למה אני לא עושה עם זה משהו. לקחתי את מה שהוא אמר לי ברצינות והתחלתי להקליט קאברים ויום אחד נכנס לאולפן טל הנדלסמן ששמע את השיר והיה מאוד מופתע כשהוא הבין שאני שרה אותו. יש לנו היכרות מוקדמת כשהייתי רקדנית, ומשם הדרך שלנו לעבודה משותפת היתה קצרה".

לישי
לישי | צילום: שחר ארביב

עוד במדור המוזיקה:

"היה היה פעם שיר באירוויזיון..." - גלו את השירים מהאירוויזיון המסתתרים בסיפורים

מתמודדי "אקס פקטור לאירוויזיון" או הזמרים המקוריים - מי שר את זה יותר טוב?

"מי שהגיע לשלב הזה יכול להחזיק אירוויזיון". רן דנקר מתרגש לקראת שבוע האירוויזיון

 

איך הכל בעצם התחיל?
"היתה לי תקופה פחות טובה בחיים. הייתי בדיכאון לא מאובחן וכשהייתי במקום הנמוך הזה ראיתי אנשים שעושים לייב ברשתות, מדברים עם אנשים אחרים וחשבתי שאם אני לבד כל היום ובלי מצב רוח, אולי גם אני צריכה לדבר עם אנשים, להצחיק אותם ולזייף שטוב לי עד שאולי זה באמת יקרה והמצב רוח שלי יחזור. אחרי כמה זמן זה מה שקרה, עשיתי לייבים עם דמויות שונות וזה הגיע למצב שאנשים חיכו לזה. הרשת עזרה לי מאוד, זה היה ממש כמו טיפול פסיכולוגי. הוצאתי את כל הטירוף שלי החוצה. היו מלא שטויות, כיף וגם כעסים. צחקתי על הכל ואנשים אמרו לי שאני קורעת מצחוק ושיתפו את הסרטונים. בסרטונים אני מגלמת דמות שנקראת ליצ'י והסרטונים איתה עם על סיטואציות יומיומיות, רק שליצ'י מקצינה את התגובות באירועים שהיא חווה".

לישי
לישי | צילום: אביחי חכם

קדימה, רוצי...

בשנה החולפת שחררה סלמאן ארבעה שירים לרדיו, כשהאחרון שבהם נקרא "דיה באבא". "אלו מילים שנמצאות מתחת לרדאר ולאט לאט מגיעות למיינסטרים", מספרת סלמאן על השיר. "'דיה באבא' הן מילים שאומרים בדרך כלל במסיבות, בין חברים. המילים באות להרים. אם חבר קצת מבואס ואנחנו משוחחים, ותוך כדי הוא מתעודד ומחליט לעשות מעשה, אז נגיד לו דיה באבא, שזה 'קדימה, רוץ'. השיר מדבר על אישה חזקה, קילרית, אחת שאומרת ומאמינה ב'דיה באבא'. זה השיר הקצבי המקורי הראשון שאני משחררת לרדיו".
הקליפ שמלווה את השיר משלב בתוכו את הדמויות הקומיות מתוך הרשת, שם לישי היא המלכה בממלכה שבנתה לעצמה. "קליפים מאוד חשובים לי, זה משהו שהולך ונהיה עוצמתי יותר. בכל קליפ אנחנו יושבים על התסריט, שיעביר סיפור כמו שצריך. בעולם שבו כולם מחפשים ומסתכלים ביוטיוב, סופרים צפיות, חשוב לי שלא רק ישמיעו אותי אלא גם יראו אותי. זה המעט שאני יכולה להגיש לקהל שעוקב אחרי הפעילות שלי".

כשצופים בקליפים שלך שמים לב שחשוב לך להעביר מסרים של העצמה נשית.
"בהחלט חשוב לי. בכל צעד שאני עושה יש איזשהו מסר, בין אם הוא חבוי או גלוי. רוב המסרים הם בנושא העצמה נשית והעובדה שאנחנו יכולות לעשות הכל. אני מוכיחה את זה לעצמי בכל יום שאני מתעוררת לעבודה קשה עם יעדים חדשים שאני מציבה לעצמי".

בנוסף למוזיקה את גם מתנסה גם במשחק.
"נכון. למדתי קורסי משחק ויצא לי לעשות כמה תפקידים קטנים בטלוויזיה עד עכשיו. הופעתי ב'צומת מילר', 'השוטרים' ו'המדובב'. היו לא מעט פעמים שהלכתי לאודישן ולא עברתי. גם זה חלק חשוב מאוד מהדרך שאני הולכת בה וחשוב לי ליהנות בה. יש לי הרבה סבלנות ואני מאמינה במה שאני עושה. יש לי סביבה שתומכת בי מאוד כמו המשפחה שלי והמנהל שלי. אני עובדת עם יוצרים שחלמתי לעבוד איתם ולאט לאט אני מבינה שהחלום שלי הופך למציאות. הקהל הוא מה שנותן לי את הכוח להמשיך. בסופו של דבר הכל עניין של התמדה בחיים ואם את מאמינה במה שאת עושה, את תצליחי. זו לא שאלה של אם אלא שאלה של מתי".

לישי
לישי | צילום: אביחי רובין