"מדונה של המזרח התיכון" - עפרה חזה ברשימת 200 הזמרים הגדולים בהיסטוריה

מגזין "הרולינג סטון" פרסם את רשימת 200 הזמרות והזמרים הגדולים בכל הזמנים, וכלל במקום ה-186 את הנציגה הישראלית - עפרה חזה ז"ל: "שילה מוסכמות ווקאליות מסורתיות עם טכניקה מודרנית, בהשראת מוצאה התימני-יהודי"

זמן צפייה: 02:56

עפרה חזה התברגה לרשימת 200 הזמרים הגדולים בכל הזמנים הגדולים. 'מדונה של המזרח התיכון', כך מכנים אותה. הזמרת הישראלית הצליחה להכנס לרשימה של המגזין הנחשב "רולינג סטון" שכוללת בין היתר את אריתה פרנקלין, ויטני יוסטון וביונסה. הנימוק לבחירה בחזה כאחת מ-200 הזמרות והזמרים הגדולים של כל הזמנים - "היא הפכה סנסציה חסרת תקדים בשוק הפופ האמריקני".

כתבות נוספות בתרבות ובידור

במגזין החשוב נכתב: "בהשראת מוצאה התימני-יהודי, חזה שילבה מוסכמות ווקאליות מסורתיות עם טכניקה מודרנית כדי ליצור משהו שגם הרגיש עתיק אך בו זמנית הקדים את זמנו. ההצלחה חסרת התקדים שלה בשוק הפופ האמריקאי חיזקה את מעמדה כ-מדונה של המזרח התיכון".

בצלאל אלוני, אמרגנה לשעבר של עפרה חזה ז"ל, סיפר בהתרגשות: "הודיעו לי בלילה. זה ריגש אותי מאוד. אין לי מילים, מגיע לה. היא הייתה יחידה ואין כמוה". הוא הוסיף ואמר: "הרבה מעריצים של עפרה חזה שומרים איתנו על קשר צפוף, והם מתלוננים - למה לא משמיעים אותה מספיק? המוזיקה שלה חי ונושמת".