5 תחנות בזמן עם מיכל אמדורסקי

לכבוד יציאת השיר "איפה החיים שלי" של נסיכת הפופ מיכל אמדורסקי, חזרנו איתה לחמש תחנות משמעויות בחיים שלה – הריקוד שנותן לה יתרון באודישנים, השירים שגרמו למבקרים לזלזל בה ועד לדבר הכי חשוב עבורה – המשפחה!

2 Gx

עולם הריקוד

"כל חיי היו סביב ריקוד. כשהייתי בת 15 עברתי להונגריה ללמוד בלט קלאסי במשך שלוש שנים. באחד הביקורים שלי בארץ נתקלתי מהלימודים נתקלתי בעודד מנשה שאמר לי לבוא לאודישן למחזמר 'יוסף וכותונת הפסים'. בזמנו כל מחזות הזמר היו בלייב עם תזמורת חיה. הלכתי לאודישן בשביל הכיף. עברתי את האודישן שקשור לריקוד ואז הצלחתי לעבור גם את אודישן השירה. צדי צרפתי, שביים את המחזמר, שלח אותי לשיעורים בפיתוח קול. אני תמיד אומרת שאני לא זמרת עילוי אבל אני זמרת טובה. אני יוצרת ומלחינה שזה יתרון ענק. הריקוד נותן לי יתרון גדול יותר מול אנשים אחרים, זה עזר לי לקבל הרבה תפקידים בחיים".

 

מוזיקה

"אני אוהבת מאוד ליצור שירים חדשים אבל זה לא קל. אף חברת תקליטים לא רצתה להפיק את אלבום הבכורה שלי, 'נוצצים', שיצא בשנת 1997. אסף (אמדורסקי, בעלה לשעבר) ואני עשינו הכל ביחד, השקענו את הכסף שלנו בפרויקט. עד היום אני שומעת זלזול וחוסר הבנה שכל מה שקשור למוזיקה שאני עושה. הרבה זמן לא הוצאתי חומרים חדשים כי לא היה מקום בארץ למוזיקת פופ, אבל דברים משתנים. יש הרבה צעירים וצעירות בתחום, אבל אני מגיעה בגישה יותר בוגרת לפופ. הרגשתי שפשוט מתעלמים מהשירים שלי ברדיו. חסר לי שידברו על דברים שמתאימים לגיל שלי. יש השתלטות גברית על תעשיית המוזיקה, בטח ובטח שבעולם הפופ. לילדות יותר קל להצליח היום ואני יודעת שאם הייתי בת 20 היה לי הרבה יותר קל. היום אפשר להגיע לאנשים דרך פלטפורמות דיגיטליות אבל יקר מאוד לצלם קליפ ולהפיץ שיר שיגיע לכמה שיותר אנשים. זה עסק לא פשוט אבל אני אוהבת אותו. האמת היא שביום שישי הקרוב, 4.6, אני חוזרת לבמה בפעם הראשונה בשנה וחצי האחרונות. אני מופיעה עם ההרכב קרניבנד בערב מחווה לשנות הש-70 במועדון הגריי ביהוד".

 

משפחה

"הדבר שהכי חשוב לי בחיים האלה. יש לי שלוש בנות: מילה בת 19 וחצי והיא משרתת בצבא, נינה דבש בת 14 שלומדת בבית ספר לאומנויות שאני למדתי בו בגילה ואריה בת השש. תמיד שואלים אותי למה אני לא משתתפת ב'הישרדות' והאמת היא שאני לא מסוגלת לעזוב את הבנות שלי לתקופה ארוכה, אני אהיה בדיכאון. הן הלב שלי, החיים שלי. המקום הראשון תמיד ובכל מצב. אין לי יותר ספונטניות בחיים, זה כבר לא קיים עבורי. בזכות הילדות שלי שיניתי את דרך החיים ואת סדרי העדיפויות שלי. הן היצירה הכי גדולה בחיי".

Ptewio
מיכל אמדורסקי. צילון: עומר שפירא

 

תוכנית כושר אינטרנטית

"אחרי הלידה של אריה לא היה לי כיף. לא רציתי לשלם הרבה כסף לחדר כושר, לחכות לתור שלי על המכשירים, למצוא חניה... סיוט. ביקשתי ממאמנת הכושר שלי שתבנה לי אימון של עשר דקות ביום, אימון בעצימות גבוהה עם דברים שיש בבית. אחרי שהעליתי צילומים של האימון לאינסטגרם פנו אלי מלא נשים שהתעניינו במה שעשיתי ולאט לאט זה צמח לעסק. אני לא גורו ולא מאמנת כושר אבל הגוף שלי חשוב לי כרקדנית. יש לי מעל 6,000 מתאמנות שרשומות באתר שלי כי אני פונה לנשים בגילי. התרגילים פשוטים ולכן הן מצליחות לעשות אותם נכון. הדברים הפשוטים עובדים הכי טוב. אני שונאת להתאמן ואין לי סבלנות לזה ולכן הפתרון של 10 דקות עוזר לי בחיים".

 

"איפה החיים שלי"

"בקורונה בקושי יצאתי מהבית. היה את 'הזמר במסכה' והופעות בזום, אבל הצורך להופיע מול קהל נשאר. המנהל שלי ראה שאני נמצאת במקום שהיצירה לא מגיעה והכריח אותי ליצור מוזיקה חדשה אחרי עשור שלא הקלטתי. האמת, לא חשבתי שזה כבר יקרה לעולם. השיר מדבר של השחיקה בזוגיות. זה לאו דווקא שיר עלי ועל בן זוגי, ג'פרי. אני חווה הרבה פרידות וגירושים במעגלים סביבי ויש געגוע לימים של דייטים, של משהו חדש באוויר. השיר מדבר על למצוא את עצמנו שוב דרך חיבוק או מילה טובה. למרות הטקסט הלא פשוט, עטפתי אותו בהפקה כיפית, כזאת אני".

 

הקשיבו לשיר החדש של מיכל אמדורסקי, "איפה החיים שלי"

מילים ולחן: מיכל אמדורסקי, מיטל פטש ונוי אייזן

באדיבות LMA music

[brightcove_iframe video_id='entertainment-music-israeli-part-04-external' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_qk86ffi7' duration='232']