למרות שהטקס בוטל: ב-MTV חשפו את הזוכים ב-EMA • הרשימה המלאה

בעולם אוטופי, זמרים וזמרות מרחבי העולם היו צועדים על השטיח האדום בפריז, שם אמור היה להיערך טקס פרסי ה-EMA לשנת 2023. אלא, שבשל המלחמה בישראל והמצב המתוח בעולם - הוחלט לבטלו • טיילור סוויפט הוכרזה כמנצחת הגדולה עם שלושה פרסים לאוסף

טיילור סוויפט
טיילור סוויפט | צילום: רויטרס

אלמלא המלחמה המתחוללת בישראל והאווירה המתוחה בעולם בעקבות ההפגנות בעד ונגד, שורה ארוכה של אמנים מרחבי הגלובוס היו מגיעים אמש (ראשון) לפריז וצועדים על השטיח האדום במיטב מחלצותיהם בטקס פרסי ה-EMA של MTV לשנת 2023. אלא, שהמציאות היא כזו שלא מאפשרת כרגע שום חגיגות - והטקס, כידוע, בוטל.

בעקבות מיליוני ההצבעות שהצטברו עד לביטול האירוע, ב-MTV החליטו בכל זאת לפרסם הלילה את רשימת הזוכים (ותודה על זה, כי זה בדיוק האסקפיזם שאנחנו צריכים): הזמרת טיילור סוויפט הייתה הזוכה הגדולה וקטפה שלושה פרסים בסך הכול, זאת עבור האמן הטוב ביותר, המופע הטוב ביותר וכן הקליפ הטוב ביותר לשיר "Anti-Hero". במפתיע, יש יאמרו, סוויפט לא זכתה בפרס האמנית האמריקאית הטובה ביותר אלא ניקי מינאז' - שגם קיבלה את פרס אמנית ההיפ-הופ.

לכתבות נוספות:

הטקס, נזכיר, מעניק פרסים ומארח אמנים מכל העולם - וכן מישראל. בשנה שעברה הייתה זו נועה קירל שייצגה אותנו, והשנה היא הייתה מועמדת לפרס "האמן המקומי" מול אנה זק, נונו, שירה מרגלית וליעד מאיר. המנצח אמור היה לטוס לצרפת כנציג ישראל אך בשל המלחמה, הקטגוריה הישראלית בוטלה.

מ-MTV ישראל נמסר כי "לאחר הטבח הנוראי ב-7 באוקטובר וכניסתה של מדינת ישראל למלחמה, ראינו לנכון לעצור את התחרות המקומית ולוותר השנה על הכרזה על מנצח, מתוך הבנה שהמעריצים והקהל לא מחוברים רגשית לתחרות בעת כזאת. האמנים קיבלו את ההחלטה בהבנה מלאה. ליבנו עם המשפחות השכולות, משפחות החטופים והפצועים. מחזקים את חיילות וחיילי צה"ל וכוחות הביטחון ומייחלים לימים שקטים".

נועה קירל
נועה קירל | צילום: באדיבות MTV ישראל, Getty Images

כאמור, לפני כשבועיים - ולראשונה מאז הושק הטקס ב-1994, החליטו ב-MTV לבטלו נוכח "התנודתיות של העולם", כפי שנמסר בהודעה הרשמית. "טקס ה-EMA של MTV הוא חגיגה שנתית של מוזיקה עולמית. בעודנו צופים באירועים ההרסניים בישראל ובעזה ממשיכים להתגלגל, זה לא מרגיש כמו רגע לחגיגה עולמית. עם אלפי בני אדם שאיבדו את חייהם, זהו רגע של אבל. אנו מצפים לארח את הטקס של השנה הבאה בנובמבר 2024".

רשימת הזוכים המלאה:

Best Afrobeats: Rema
Best Alternative: Lana Del Ray
Best Artist: Taylor Swift
Best Collaboration: KAROL G and Shakira - TQG
Best Electronic: David Guetta
Best Hip Hop: Nicki Minaj
Best K-Pop: Jung Kook
Best Latin: Anitta
Best Live: Taylor Swift
Best New: Peso Pluma
Best Pop: Billie Eilish
Best Push: Tomorrow X Together
Best R&B: Chris Brown
Best Rock: Maneskin
Best Song: Jung Kook Featuring Latto - Seven
Best Video: Taylor Swift - Anti-Hero