ישראל תופיע שנייה בחצי גמר האירוויזיון

סדר השירים בשני חצאי הגמר של תחרות האירוויזיון נחשפו אתמול ומיכאל בן דוד ישיר את השיר "I.M" אחרי פינלנד שתפתח את חצי הגמר השני. איך ישראל הצליחה בעבר מהמקום השני בתחרות?

זמן צפייה: 01:49

תחרות האירוויזיון מתקרבת בצעדי ענק ובעוד חודש וחצי נדע מי יוכתר לזוכה של תחרות האירוויזיון ה-66. אחרי הגרלה שקבעה באיזה חצי גמר תשתתף כל מדינה, אתמול נקבע סדר השירים הסופי בחצאי הגמר וישראל תופיעה שנייה בחצי הגמר השני שישודר בתאריך 12 במאי.

 

עוד במדור המוזיקה:

אירוויזיון 2022: כל מה שצריך לדעת לקראת התחרות 

טריוויה: עד כמה אתם מכירים את הקריירה של זוהר ארגוב?

גליקריה, מירי מסיקה ומארק אליהו בין משתתפי פסטיבל מדיטרנה באשדוד

 

אירוויזיון 2022 סדר השירים בחצאי הגמר
אירוויזיון 2022 סדר השירים בחצאי הגמר | צילום: באדיבות EBU

את חצי הגמר השני פותחת פינלנד ששולחת את להקת דה ראסמוס והשיר "Jezebel". בשנת 2003 הלהקה שחררה את הלהיט הענק "In The Shadows" שכבש את כל העולם ומכירות האלבום ממנו הגיע השיר הגיעו כמעט לשני מיליון עותקים. "Jezebel" נשמע כמו אחיו האובד של הלהיט מלפני 20 שנה והוא מופק היטב רק שחסרה בו נשמה שתפיח בו חיים. חייבים להודות שזו בחירה טובה לפתיחת חצי הגמר השני ומתאבן נהדר לקראת ההופעה של מיכאל בן דוד שישרוף את הבמה ישר אחריהם.

צפו בתקציר חצי הגמר השני עם ישראל:

 

המיקום השני בסדר התחרות (לפחות בגמר) נחשב למיקום מקולל בגלל שעד היום לא היה שיר שזכה בתחרות מהמיקום הזה. בעבר ישראל נבחרה להופיעה שנייה בתחרות: בשנת 1987 "שיר הבטלנים" של נתן דנטר ואבי קושניר סיים במקום השמיני; בשנת 1989 "דרך המלך" של גילי וגלית סיים במקום ה-12; בשנת 2007 "Push The Button" של להקת טיפקס סיים במקום ה-24 מתוך 28 בחצי הגמר של התחרות; בשנת 2008 "כאילו כאן" של בועז מעודה סיים חמישי בחצי הגמר הראשון ועלה לגמר (שיר מספר שבע בגמר ומקום תשיעי); בשנת 2009 "There Must Be Another Way" של אחינועם ניני ומירה עווד סיים במקום ה-16 בגמר האירוויזיון ובשנת 2014 "Same Heart" של מיי פיינגולד סיים במקום ה-14 מתוך 15 בחצי הגמר השני של האירוויזיון. הדבר ההגיוני היחיד שאפשר להסיק מהמידע הזה הוא שכששולחים שיר טוב והופעה מוצלחת זה יעבוד, לא משנה באיזה מיקום השיר נמצא. אם מיכאל בן דוד ייתן ביצוע מבריק כמו שהוא יודע לתת, לישראל לא תהיה בעיה לעלות השנה לגמר האירוויזיון.

 

חצי גמר האירוויזיון עם ישראל ישודר בתאריך 12.5. גמר האירוויזיון ישודר בכאן 11 בתאריך 14 במאי.