דה וויקנד תרם 2.5 מיליון דולר עבור סיוע הומניטרי לעזה

כוכב הפופ העולמי, המשמש כשגריר של רצון טוב ב"תוכנית המזון" של האו"ם, תרם כסף שיסייע לספק ארבעה מיליון ארוחות, ליותר מ-173 אלף פלסטינים במשך כשבועיים. "מודים לו על תרומתו החשובה ומקווים שאחרים ילכו בעקבותיו" • כוכב הרשת הישראלי תקף: "פשוט בושה, אני לא הולך לשמוע את השירים שלו בשום צורה"

דה וויקנד
דה וויקנד | צילום: shutterstock

המוזיקאי דה וויקנד, ששמו האמיתי הוא אייבל מקונן טספיי, תרם 2.5 מיליון דולר (שהם 9.2 מיליון שקלים) למען סיוע הומניטרי בעזה. באתר TMZ דווח כי הכסף הועבר ל-WFP, "תוכנית המזון העולמית" של האו"ם, וכסף זה יסייע לספק ארבעה מיליון ארוחות, שהם 820 טון של חבילות מזון שיאכילו יותר מ-173 אלף פלסטינים במשך כשבועיים.

טספיי, המשמש כשגריר רצון טוב של התוכנית מאז אוקטובר 2021, תרם בעבר 1.8 מיליון דולר באמצעות הקרן ההומניטרית שלו XO. "אנחנו  מודים לאייבל על תרומתו החשובה כלפי תושבי פלסטין", מסרה בתגובה קורין פליישר, מנהלת WFP שאחראית על התוכנית באזור המזרח התיכון, צפון אפריקה ומזרח אירופה. "אנחנו מקווים שאחרים ילכו בעקבותיו ויתמכו במאמצים שלנו".

בין שלל התגובות ברשת נגד הצעד של דה וויקנד, מצאנו גם את זו של כוכב הרשת אורן להב: "פשוט בושה", אמר להב בסטורי שפרסם לעוקביו, "שדה וויקנד יילך לעשות חמוצים! זה גועל נפש מה שהוא עשה. מעניין אותי לראות איזה ארוחות הוא תרם. כריך עם גבינה צהובה? מה הוא תרם להם החולדה הזה? אני לא מבין איך אנחנו יכולים להמשיך מכאן. אני לא הולך לשמוע את השירים שלו בשום צורה", הבהיר, "זה מבייש אותנו ואותו. גועל נפש. חבל, היו לו כאן מלא מעריצים אדוקים".

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

דה וויקנד, מכוכבי הפופ המצליחים של השנים האחרונות, יצא בעברו עם הדוגמנית בלה חדיד אשר ידועה בדעותיה האנטי-ישראליות במובהק. לאחרונה, דווח כי הוא מנהל קשר זוגי עם סימי קאדרה, אחת מצמד התקליטניות סימי והייז קאדרה שגם הן, כמה מפתיע, לא מחבבות את ישראל במיוחד. מאז פרצה מלחמת "חרבות ברזל", השתיים מדבררות את הצד הפלסטיני במובהק: הן מפרסמות תמונות מההרס בעזה, מגנות את תקיפות ישראל ברצועה - והן אף הכחישו את הטבח שאירע במסיבה ברעים.

סימי, אגב, הסתבכה לפני כשבועיים עם צמד הראפרים נס וסטילה כשפרסמה את השיר החדש שלהם "חרבו דרבו", וכתבה כי הקליפ "מחרחר מלחמה ומעורר חלחלה. זה זן האנשים שהממשלה הישראלית מטפחת". "מה הבת זוג של דה וויקנד רוצה מאיתנו הגנובה?", הגיב לה סטילה (דור סורוקר), "תודה על  השיווק נשמה שלנו, אוהבים אותך. איזה טמטום".