אנימה בצל המלחמה, בסימן השבעה באוקטובר: תוכנית פסטיבל אנימיקס

מהדורתו ה-24 של הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה, תיפתח ב-6 באוגוסט בסינמטק תל אביב • השנה, ברקע המצב, יתמקד הפסטיבל ביצירות ו-ויזואליות שעוסקות באירועי השבת השחורה • עוד בתוכנית: חגיגות 25 לבובספוג והרצאה מיוחדת על "בלואי" | כל הפרטים

קיבוץ בארי, דרום אדום
קיבוץ בארי, דרום אדום | צילום: מישל קישקה

כמו כל תקופה אפלה אחרת בהיסטוריה של העם היהודי, גם השבעה באוקטובר ישפיע לנצח על עולם התרבות הישראלי - החל מסדרות וסרטים שנכתבו ועוד ייכתבו על השבת ההיא ועד ליצירות אמנות, הצגות, ספרים ושירים שיביאו את סיפורים של הגיבורים והנופלים. כך גם פסטיבל "אנימיקס" הבינלאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה, יתמקד השנה ביצירות ו-ויזואליות שעוסקות באירועי השבת השחורה והמלחמה המתמשכת בעזה.

מהדורתו ה-24 של הפסטיבל תצא לדרך ב-6 באוגוסט בסינמטק תל אביב, ותתקיים לאורך חמישה ימים. במסגרת האירועים על השבעה באוקטובר, אנימטורים, קומיקסאים ומאיירים יציגו יצירות שנעשו בהשראת הדיווחים הקשים, העדויות המצמררות וסיפורי הגבורה; כמו כן, בפסטיבל יושק ספר הקומיקס "בלב ה-7 באוקטובר", ספר אנתולוגיה שבו 12 אמני קומיקס איירו 12 סיפורי גבורה שאירעו באותו יום שחור.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

אמנית המנגה היפנית מאקוטו טאנאקה, שהתפרסמה בזכות סיפור המנגה שיצרה על חטיפתה של נועה ארגמני, תגיע מיפן ותספר בפסטיבל על היצירה שלה; איש קיבוץ בארי חיים ילין יתארח במסגרת התוכנית "עפרונות ברזל", שבה יוצגו פרויקטים מיוחדים שנוצרו תוך כדי המלחמה בעזה; ילין גם ישוחח עם המאייר מישל קישקה על סדרת הקומיקס סטריפ הנודעת "מפאלדה", ועל הקשר בין הגיבורה הארגנטינאית לאירועים בישראל.

מתוך פרויקט "עפרונות ברזל"
מתוך פרויקט "עפרונות ברזל" | צילום: נוסקו
מתוך פרויקט "עפרונות ברזל"
מתוך פרויקט "עפרונות ברזל" | צילום: זאב אנגלמאייר
מתוך פרויקט מנגה, שנוצר בהשראת נועה ארגמני
מתוך פרויקט מנגה, שנוצר בהשראת נועה ארגמני | צילום: מאקוטו טאנאקה

עוד בפסטיבל: חגיגות 20 שנה לסדרת האנימציה הגאונית "מ.ק 22", במסגרתן יוקרנו פרקי הסדרה וייערך פאנל עם היוצרים ירון ניסיקי, דורון צור ואסף הראל; חגיגות 25 לספוג שכולנו אוהבים, הלא הוא "בובספוג מכנסמרובע", בהשתתפות המדבב המיתולוגי של הדמות - עידו מוסרי; אירוע מיוחד לרגל צאת הספר האייקוני "אל עצמי" כרומן גרפי, בהשתתפות הסופרת גלילה רון-פדר והמאיירת רחלי שלו.

וגם בלואי בפנים: סדרת האנימציה המאוירת על הכלבים האוסטרליים הפכה לתופעה עולמית של ממש, שגורמת להורים להתפייח מולה ולילדים לדרוש ממנה עוד ועוד. יוצרת התוכן ואשת התקשורת הילה רגב תדבר בפסטיבל על החשיבות של בלואי בחיינו ועל הסיפור הכלכלי שמאחורי, ותסביר כיצד הכלב הכחול והמתוקי ליטרלי הציל את דיסני+.

לאתר הפסטיבל לחצו כאן

"אל עצמי", רומן גרפי
"אל עצמי", רומן גרפי | צילום: רחלי שלו