אנג'לינה ג'ולי גינתה את חמאס - אך הוסיפה: "שלילת הסיוע לעזה היא ענישה קולקטיבית של העם"

השחקנית ההוליוודית התייחסה למלחמה המתחוללת בישראל, ובפוסט שפרסמה יצאה נגד הפשע הרצחני של ארגון הטרור חמאס - אלא שבאותה נשימה טענה כי יש לעצור את ההפצצות על עזה: "מה שקרה לא יכול להצדיק את החיים התמימים שאבדו בהפצצת האוכלוסייה האזרחית שאין לה לאן ללכת"

אנג'לינה ג'ולי
אנג'לינה ג'ולי | צילום: shutterstock

ישראל במלחמה: שלושה שבועות לאחר השבת הארורה ההיא שבה נרצחו ונהרגו 1,400 ישראלים, נפצעו עוד אלפים ועוד עשרות רבות ובהם ילדים נחטפו לשטח רצועת עזה - ונראה שרבים בעולם עדיין לא הבינו מי הקורבן בסיפור הזה, ומיהם הרוצחים השפלים שלא בחלו באמצעים אותם צילמו ותיעדו בעצמם. השחקנית ההוליוודית אנג'לינה ג'ולי התייחסה הלילה (ראשון) למלחמה המתחוללת בישראל, ובפוסט שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה ביקשה לגנות את מעשי הטרור - אך גם את "הפצצת האוכלוסייה האזרחית בעזה".

וכך כתבה ג'ולי ל-14.6 מיליון עוקביה: "כמו מיליונים ברחבי העולם העברתי את השבועות האחרונים חולה וכועסת על מתקפת הטרור בישראל, מותם של כל כך הרבה אזרחים חפים מפשע, ותוהה איך הכי טוב לעזור. גם אני מתפללת להחזרה המיידית והבטוחה של כל בני הערובה, ולמען המשפחות שנושאות את הכאב הבלתי נתפס של רצח אדם אהוב. מעל הכול, הילדים נרצחו, וילדים רבים התייתמו כעת.

לכתבות נוספות:

מה שקרה בישראל הוא מעשה טרור", הדגישה - ואז הגיע ה"אבל": "אבל זה לא יכול להצדיק את החיים התמימים שאבדו בהפצצת האוכלוסייה האזרחית בעזה שאין לה לאן ללכת, אין לה גישה למזון ומים, אין אפשרות לפינוי ואפילו לא את זכות האדם הבסיסית לחצות גבול כדי לחפש מקלט.

"בגלל עבודתי עם פליטים במשך 20 שנה, ההתמקדות שלי היא באנשים שעקורים עקב אלימות בכל הקשר. בעזה יש אוכלוסייה של יותר מ-2 מיליון בני אדם, מחציתם ילדים, שחיו תחת מצור חמור במשך כמעט שני עשורים, בנוסף לעשרות שנים של עקירה וחוסר אזרחות. משאיות הסיוע הבודדות שנכנסות הן חלק קטן מהדרוש (ונמסר מדי יום לפני הסכסוך הנוכחי), וההפצצות גורמות לצרכים הומניטריים נואשים מדי יום. שלילת הסיוע, הדלק והמים היא ענישה קולקטיבית של עם. האנושות דורשת הפסקת אש מידית.

"החיים של פלסטינים וישראלים - וחייהם של כל האנשים בעולם - חשובים באותה מידה", סיכמה השחקנית. "כל מה שיכול למנוע פגיעה באזרחים ולהציל חיים חייב להיעשות. כמו רבים אחרים תרמתי למאמצי סיוע רפואיים. בחרתי לתמוך בעבודתם של רופאים ללא גבולות ועקבתי מקרוב אחר הדיווח שלהם".

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Angelina Jolie (@angelinajolie)

שחקנית אחרת שהתייחסה הלילה למתחולל במזרח התיכון היא זנדאיה, שהעלתה סטורי לחשבון האינסטגרם שלה הקורא לתרום למען עזה. מלבדה, היה זה גם מוחמד חדיד, אביהן של הדוגמניות בלה וג'יג'י, אשר פרסם פוסט (שכבר הספיק להימחק עקב דיווחי גולשים) שבו השווה בין ישראל לנאציזם.

מוחמד, שנולד בנצרת, העלה תמונה לחשבון האינסטגרם שלו המחולקת לשני חלקים: בצד אחד דגל ישראל ובצד השני צלב קרס, כשהמטרה היא להראות שעקרונות הנאציזם משיקים לאלו הישראלים. כך למשל, מתחת לדגל הנאציזם  נכתב "לרכז קבוצות על פי גזע בגטאות ומחנות (אושוויץ)" - ואותו הדבר נכתב תחת דגל ישראל, רק שבמקום המילה "אושוויץ" נכתב "עזה". רבים דיווחו על התמונה, ונכון לכתיבת שורות אלו - היא כאמור הוסרה מהרשת.