סרט הביכורים של תום נשר, אותו כתבה על אחיה ארי, ישתתף בפסטיבל בינלאומי

הבמאית הצעירה שהלכה בעקבות אביה אבי נשר, תזכה לכבוד עצום שסרטה הראשון "קרוב אלי" ישתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל טרייבקה היוקרתי בניו יורק • העלילה עוקבת אחר אחות אשר יוצאת למסע בעקבות אחיה הצעיר, שנהרג בתאונת דרכים • נשר: "גאווה גדולה עבורי - דווקא בימים קשים אלו"

"קרוב אלי"
"קרוב אלי" | צילום: יח"צ

התפוח לא נופל רחוק מהעץ: "קרוב אלי", סרט הביכורים של הבמאית תום נשר, ישתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל טרייבקה היוקרתי בניו יורק, אחד מפסטיבלי הקולנוע החשובים בעולם - כך הוכרז היום (שלישי). נשר בת ה-28 היא בתו של במאי הסרטים המצליח אבי נשר, שחתום על להיטי ענק בקולנוע הישראלי כגון "הלהקה", "סוף העולם שמאלה", "גן קופים" ועוד.

הסרט של נשר יציג במסגרת תחרות "Viewpoints" בפסטיבל, אשר מוקדשת לסרטים מרחבי העולם בעלי נקודת מבט נועזת וסגנון קולנועי מיוחד. השתתפות הסרט בפסטיבל מגיעה בזמן שהתרבות הישראלית מוחרמת ברבים ממוסדות התרבות ברחבי העולם בשל המלחמה בעזה, ובזמן שניו יורק סוערת בעקבות ההפגנות הפרו-פלסטיניות האלימות של הסטודנטים באוניברסיטת NYU וקולומביה.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

עלילת הסרט אותה כתבה נשר מבוססת על סיפור חייה שלה: לפני חמש שנים פקדה את משפחת נשר טרגדיה נוראה, אז הבן הצעיר ארי נדרס ונהרג והוא בן 17 בלבד. ב"קרוב אלי", מסופר על קשר חזק בין אחות ואחיה הצעיר, שיום אחד נהרג בתאונת דרכים. בנקודה זו, היא יוצאת למסע בעקבות אהבתו של אחיה ואחר הסודות שהסתיר מפניה.

"'קרוב אלי' נועד עבור כל מי שבוחר בחיים, גם אחרי אובדן וכאב אינסופי", סיפרה נשר. "הנשמה שלנו מושקעת כולה בסרט הזה, שנוצר מתוך כאב גדול ובהמון אהבה לחיים ולעוצמה שלהם". השתתפות הסרט בפסטיבל תהווה גם את בכורתו העולמית. "ההתרגשות לקראת הפרמיירה העולמית של הסרט היא עצומה, אבל יותר מכל דבר אחר - אני מחכה ליום שבו הסרט יפגוש את הקהל הישראלי", הוסיפה.

אבי נשר, תום נשר
תום ואבי נשר | צילום: שחר נרדע

בסרט משתתפים בין היתר יעקב זדה דניאל, שלומי שבן בתפקיד קולנועי ראשון, ליה אללוף, דריה רוזן, עידו טאקו ונטע גרטי שסוגרת מעגל, ומציינת 20 שנה לפריצתה הקולנועית ב"סוף העולם שמאלה" (אותו, כאמור, ביים אביה של תום).

נשר הנרגשת הוסיפה עוד כי "בימים קשים אלו, שבהם אנחנו רואים חרמות על אמנות ישראלית והפגנות ענק ברחבי העולם ובניו יורק במיוחד, זו גאווה גדולה עבורנו שהסרט נבחר להציג בפסטיבל יוקרתי כמו פסטיבל טרייבקה, בלב מנהטן. הלב שלי מלא בגאווה בשותפים היקרים שלי ליצירת הסרט". "קרוב אלי" יופץ בהמשך השנה בבתי הקולנוע.

ארי נשר עם אחותו תום
תום עם אחיה ארי ז"ל | צילום: רועי בר

חיים מקלברג מסר בשם מפיקי הסרט: "קשה לדבר על שמחה בימים אלו, אבל הלב מתרחב בגאווה שגם בעיצומו של גל חרמות כנגד התרבות והאקדמיה הישראלית, מאמין פסטיבל בינלאומי מוביל באיכותו של סרט הביכורים הנפלא הזה שבויים על ידי במאית צעירה שאנחנו כל כך מאמינים בה".

"זוהי הכרה מרגשת באיכותו של סרט הביכורים של תום, ובקולנוע הישראלי כולו", הוסיף המפיק לירון אדרי. "פסטיבל טרייבקה נוסד בידי רוברט דה נירו וג'יין רוזנטל כתגובה לאימה והחרדה ששררה בניו יורק וארצות הברית כולה למאורעות ה-11 בספטמבר. ובעצם הכללתו של סרט ישראלי בפסטיבל היוקרתי הזה, דווקא בתקופה הנוכחית, זהו מסר שמהדהד שוב".