50 שנה לצ'רלי וחצי: מה אתם זוכרים מהסרט האייקוני? • חידון

יום העצמאות לא שלם בלעדיו, ואם לא צפינו בו אחרי המנגל - לא יצאנו ידי חובת החג • אנחנו יודעים לדקלם אותו בעל פה, ואבוי למי שיתעסק עם מיקו • לרגל חגיגות היובל לאחד מסרטי הבורקס הכי טובים שנעשו כאן, הכנו לכם חידון בקיאות (קשה או קל, את זה אתם תחליטו) • מומלץ לפתור עוד בטרם הצפייה השנתית

צ'רלי וחצי
צ'רלי וחצי | צילום: יוני המנחןם

מה מכתיר סרט ל"קאלט"? איך סרט ישראלי, בין אם מז'אנר הבורקס ובין אם לאו, הופך לכזה שיום העצמאות לא שלם בלעדיו ושכל ישראלי חייב לדקלם את רובו על מנת לקיים כהלכה את מצוות החג? ובכן, נראה שאפילו עבודת דוקטורט לא תספיק כדי להשיב לשאלות הללו, אבל אם נוכל לתרום את השנקל שלנו בנושא, נאמר שככל הנראה התשובה היא - כמות הפעמים שהסרט משודר חרף השנים שחלפו מאז עלה לאקרנים.

השנה נציין 50 שנים לצאת הסרט "צ'רלי וחצי", ואין חולק על כך שהוא עונה במדויק להגדרה של "קאלט" או "אייקון" (טוב, אולי לא בקרב מבקרי קולנוע): הוא בדיוק הסרט שרואים בבית אחרי שחוזרים מהמנגל (למרות שהמהדרין יעדיפו את "הלהקה"), המשפטים שבו שגורים בפיו של כל ישראל-ישראלי הממוצע ("מי מתעסק? זה מיקו!") - וגם ממרחק הזמן הוא עדיין מצחיק כבעבר.

לרגל ציון הדרך החגיגי, הכנו חידון על אחת מהקלאסיקות הישראליות הכי אהובות שאי-פעם נעשו כאן – וזה הזמן שלכם לראות מה אתם זוכרים ממנו (ולא, לא נשאל אתכם מה רוצה התולעת או מה ענה ששון לארליך כששאל אותו כמה ביצים, כי בואו). השקענו בחידון בדרגת קושי קשה עד בינונית, אז בהצלחה וחצי!

להשתתפות בחידון לחצו כאן