הסרט המבוסס על טראמפ הצעיר מוציא אותו רע; התביעה בדרך: "השמצה זדונית"

"The Apprentice", שהוצג השבוע בפסטיבל קאן, מתמקד בימיה הראשונים של קריירת הנדל"ן של הנשיא לשעבר. בין שלל הסצנות המציגות את טראמפ באור לא מחמיא, ישנה גם סצנה שבה דמותו מקיימת יחסי מין שלא בהסכמה עם אשתו דאז • כעת, אנשי הקמפיין שלו דורשים: "אסור שיראה אור - אפילו לא ב-DVD"

דולנד טראמפ
דולנד טראמפ | צילום: רויטרס

בשבועות האחרונים מתנהל משפטו של נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ, בפרשת תשלום דמי השתיקה לכוכבת הפורנו סטורמי דניאלס. המשפט עודנו בעיצומו, אך נראה שאנשיו של טראמפ לא חוששים ממלחמה רב זירתית: אתרי הבידור מעבר לים דיווחו הלילה (שלישי) כי אנשי הקמפיין של טראמפ מתכננים לתבוע את יוצרי הסרט החדש "The Apprentice" (המתמחה) בגין "השמצה זדונית".

"The Apprentice", שהוצג השבוע בפסטיבל קאן הנערך בימים אלו בריביירה הצרפתית, מתמקד בימיה הראשונים של קריירת הנדל"ן של טראמפ, ומתפרס על פני שנות ה-70 המוקדמות ועד לאמצע שנות ה-80. הסרט זכה לתשואות של 11 דקות (מה שמעיד כי הקהל אהב אותו במיוחד) אבל את טראמפ ואנשיו, כך נראה, הוא בעיקר הרגיז.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

את הסרט ביים הבמאי האירני-שבדי עלי עבאסי ("עכביש קדוש"), ועל פי הביקורות המוקדמות הוא מתאר את טראמפ (בגילומו של סבסטיאן סטן) בצורה לא מחמיאה: מלבד הסצנות שבהן הנשיא לשעבר נראה מקבל טיפול נגד הקרחה, עובר שאיבת שומן ונוטל כדורים ממריצים, בסרט ישנה סצנה שבה דמותו של דונלד מקיימת יחסי מין ללא הסכמה עם אשתו דאז איוונה (מריה בקאלובה).

איוונה עצמה, שמתה ב-2022, תיארה את המקרה עוד בשנת 1993 וסיפרה כי היא תפסה את הרגע ההוא כאונס. "הרגשתי מחוללת", אמרה בזמנו. עם זאת, מאוחר יותר היא חזרה בה מההאשמות.

"The Apprentice"
"The Apprentice" | צילום: מתוך הסרט

בשל כל אלו, אנשי הקמפיין של טראמפ, כאמור, כבר מאיימים שהתביעה בדרך: "אנחנו נגיש תביעה כדי לטפל בקביעות הכוזבות בעליל הללו", אמר סטיבן צ'ונג, דובר מסע הפרסום של טראמפ,למגזין הרולינג סטון. "הזבל הזה הוא בדיה טהורה שמעוררת סנסציוניות בשקרים שהופרכו זה מכבר".

לדבריו של צ'ונג, "ובדומה למשפטי ביידן הבלתי-חוקיים", כפי שתיאר זאת, "מדובר בהתערבות בבחירות של האליטות ההוליוודיות, שיודעות שהנשיא טראמפ ישתלט מחדש על הבית הלבן וינצח את המועמד השני בגלל ששום דבר שהם עשו לא עבד. הסרט הזה הוא השמצה זדונית טהורה שלא צריך לראות אור, ואפילו לא מגיע לו מקום ב-DVD".