אחרי ההתבטאות המקוממת: סוזן סרנדון פוטרה מסרט חדש

השחקנית המוערכת הייתה אמורה להופיע בסרט קצר אך פוטרה ממנו ברגע האחרון, זאת לאחר אמירותיה האנטישמיות שכבר גרמו לפיטוריה מסוכנות השחקנים שייצגה אותה. "בגלל ההצהרות האחרונות החלטנו לחפש אפשרויות אחרות"

סוזן סרנדון
סוזן סרנדון | צילום: שאטרסטוק

אחרי שכבר פוטרה מסוכנות השחקנים שמייצגת אותה, הקריירה של סוזן סרנדון סופגת מכה נוספת: השחקנית הודחה מהפרויקט "Sliping Away", סרט חדש שבו הייתה אמורה להופיע. "כחברה, PTO Films רוצה להבהיר שדעותיה של סרנדון אינן משקפות את דעות הארגון שלנו", מסר לתקשורת דיוויד בארוסו מחברת ההפקה של הסרט. "שקלנו לעבוד איתה בסרט קצר, אבל בגלל ההצהרות האחרונות החלטנו לחפש אפשרויות אחרות".

כזכור, סרנדון עוררה זעם וביקורת ציבורית רבה אחרי שתועדה בהפגנה פרו פלסטינית בניו-יורק שבה דיברה על ה"הקשר" בגינו ביצעו מחבלי חמאס את הטבח בתושבי העוטף. "אני עומדת כאן עם הפריבילגיה הלבנה שניתנה לי באכזריות כדי להגיד שאתה לא צריך להיות פלסטיני כדי לעמוד עם העם הפלסטיני", אמרה אז. בנוסף טענה כי "עכשיו יהודים מרגישים מה זה להיות מוסלמים".

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

זמן קצר לאחר שפוטרה מהסוכנות שלה, היא פרסמה מעין התנצלות רפה ואמרה שהניסוח שלה היה "טעות איומה, שכן הוא מרמז שעד לאחרונה יהודים היו זרים לרדיפות, כשההיפך הוא הנכון. יהודים מכירים זה מכבר את האפליה והאלימות הדתית שנמשכת עד היום". היא הוסיפה: "אני מתחרטת על הדברים. כוונתי הייתה להראות סולידיות עם המאבק נגד קנאות מכל הסוגים ואני מצטערת שלא הצלחתי לעשות את זה".

כעת נראה שהאמירות האנטישמיות שוב עולות לה ביוקר והיא כאמור מפוטרת מהסרט החדש - למרות שבארוסו טוען כי מעולם לא היה "משא ומתן" רשמי איתה. לפי IMDB, סרנדון אמורה הייתה להופיע בסרט שהוא מותחן על גבר סכיזופרני ש"נאבק עם הפסיכוזה שלו ועם הרומן מחוץ לנישואים של אשתו". השחקנית המוערכת הייתה אמורה לגלם את התפקיד של ד"ר סילביה מנספילד, כפי שדווח בכתבת חדשות בריטית מ-2018. הסרט הופיע גם ברשימת הפרויקטים הבאים שלה ב-IMDB תחת "קדם-פרודוקציה" במהלך סוף השבוע, אך מאז הוסר.

סוזן סרנדון
סוזן סרנדון | צילום: שאטרסטוק

התנצלותה הרשמית באמצעות המדיה החברתית ביום שישי האחרון, שבועיים לאחר הצהרתה הראשונית, הייתה בעיני רבים מעט מדי ומאוחר מדי. "התכוונתי להראות סולידריות במאבק נגד קיצוניות מכל הסוגים, ואני מצטערת שלא הצלחתי לעשות זאת", טענה. סרנדון לא התייחסה יותר לביקורת נגדה מאז ה"התנצלות" שלה, אבל פרסמה ציטוט של ההיסטוריון והמחזאי היהודי הווארד צין באינסטגרם שלה ביום שני, על להיות "מלאי תקווה בתקופות רעות". נאחל לשחקנית להיות מלאת תקווה כשהיא יושבת בבית מובטלת וחושבת על התנצלות טובה יותר.