עם איסור על ענידת סיכות ואבטחה מוגברת: נפתח פסטיבל קאן ה-77

פסטיבל הקולנוע היוקרתי יצא לדרך בריביירה הצרפתית, כשבניגוד לאירועים אחרים המתקיימים ברחבי העולם - הפעם ההפקה אסרה על כל באי המקום לענוד סיכה כזו או אחרת על מנת למנוע חיכוכים. כמו כן, העיר קאן אסרה קיום הפגנות באזור הפסטיבל והאבטחה תוגברה • אמיר קמינר מסכם את כל מה שקרה ביום הראשון

זמן צפייה: 04:32

בעיר קאן שבצרפת נפתח אתמול (שלישי) פסטיבל קאן ה-77, אחד מהאירועים הנחשבים בעולם הקולנוע. הפסטיבל יצא לדרך על רקע המלחמה בעזה ובאוקראינה, ובשל כך בהפקה נראה כי עושים הכול על מנת למנוע חיכוכים בין באי המקום: העיר קאן אסרה קיום הפגנות באזור הפסטיבל, האבטחה תוגברה ונאסרה ענידת סיכות כאלו ואחרות על מנת שלא יווצרו עימותים.

Whatsapp Image 2024 05 15 At 1
צילום: אמיר קמינר

"זה היה מאוד מוזר לצעוד על השטיח האדום כשאני חושב על החטופים והחטופות, והמשפחות השכולות - ואסור היה ללכת עם הסיכה הצהובה שאני בדרך כלל עונד על השטיחים האדומים", סיפר שליח "ידיעות אחרונות" לפסטיבל אמיר קמינר, בריאיון לאולפן "פותחים יום". "ההפקה כאן החליטה שלא יהיו סיכות - לא פרו-פלסטיניות ולא צהובות". לדבריו, האבטחה סביב הפסטיבל הינה "קפדנית ביותר", והשטח כולו הוא הרמטי וסגור.

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

אז מה עוד קרה ביום הראשון של הפסטיבל? השחקנית זוכת האוסקר מריל סטריפ חזרה אחרי שנים ארוכות של היעדרות ("היה מדהים לראות אותה שולטת בבמה, בשטיח ובצלמים"); תחקיר שפורסם במקביל ב"גרדיאן" על הבמאי פרנסיס פורד קופולה בן ה-85 חשף התנהגות מטרידה שלו ("אמרו שהוא 'אולד-סקול' ולא מודע"); וגם: האמירה השנויה במחלוקת של ראש העיר קאן על תנועת ה-METOO.

Whatsapp Image 2024 05 15 At 1
צילום: אמיר קמינר